איגוד השידור האירופי הודיע שיאפשר לראשונה השמעת קולות ליווי שיוקלטו מראש במהלך ביצוע השירים המתמודדים באירוויזיון 2021. מדובר בהחלטה תקדימית, בצל השפעות נגיף הקורונה, שכן לאורך 65 שנות התחרות נשמע על בימת התחרות קול חי בלבד.

[fblike][addtoany]

לראשונה בתולדותיה תאפשר הפקת האירוויזיון שימוש בקולות מוקלטים במהלך ביצוע השירים המתמודדים באירוויזיון 2021. כל משלחת תוכל לבחור האם לעשות שימוש בזמרי ליווי על על הבמה, מחוצה לה או להקליטם מראש. שילוב של זמרי ליווי חיים וקולות שהוקלטו מראש יתאפשרו גם כן. אין הגבלה לכמות קולות הליווי שיוקלטו, ולכן, באופן תאורטי, מדינות עשויות לעשות שימוש במקהלה שלמה. יש להדגיש כי הזמרים המובילים יעשו שימוש בקול חי בלבד.
השינוי המשמעותי ישמש רק עבור האירוויזיון הקרוב ולאחר מכן תיבדק השפעתו על התחרות. לקראת אירוויזיון 2022 יוחלט האם לשמר את השינוי.

איגוד השידור האירופי הסביר: "אנו מאמינים שהאפשרות להקליט מראש את קולות הרקע יאפשרו להרחיב את היצירתיות והמגוון של המתמודדים ומאפשרת מודרניזציה של תחרות האירוויזיון. היא מאפשרת לכותבים ומפיקים להציג את עבודתם קרוב ככל האפשר ליצירתם המקורית. השינוי מאפשר למדינות המתמודדות להקטין את גודל המשלחות ובכך לחסוך בעלויות. הקלטת קולות הליווי תורמת להפחתת הנטל הטכני והעלויות הגדולות על המדינה המארחת. החלטה זו מאפשרת את קיום התחרות במציאות החדשה שלנו".
השימוש בקולות רקע מוקלטים התאפשרו בשנים האחרונות בקדם אירוויזיון השוודי – Melodifestivalen. לתחרות השוודית השפעה רבה על תחרות האירוויזיון, שאימצה את שיטת ההצבעה בה הצבעת הצופים נחשפת ברגעים האחרונים של התחרות ובכך נשמר המתח עד לשנייה האחרונה של ההצבעה. העובדה כי מפקח האירוויזיון החדש, מרטין אסטרדהל (Martin Österdahl), הוא מפיק שוודי שעבד ברשת הטלוויזיה השוודית (SVT) עשויה לחזק אף יותר את השפעת ה- Melodifestivalen על תחרות האירוויזיון.
אירוויזיון 2021 – תאריך

לפני שלושה ימים הכריז איגוד השידור האירופי על תאריכי התחרות הבאה: חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 18 במאי, חצי הגמר השני יתקיים ב- 20 במאי והגמר הגדול יתקיים ב- 22 במאי. כל האירועים יתקיימו ב- Ahoy Arena שבעיר רוטרדם.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[fblike][addtoany]