איגוד השידור האירופי הכריז על מועדי תחרות אירוויזיון 2021 שתתקיים ברוטרדם. התאריכים הם 18, 20 ו- 22 במאי. הסלוגן והבמה לאירוויזיון הבא לא ישונו.

[addtoany]

 

הספירה לאחור החלה: איגוד השידור האירופי וההפקה ההולנדית של אירוויזיון 2021 הכריזו היום על התאריכים בהם יתקיימו חצאי הגמר והגמר הגדול של התחרות. חצי הגמר הראשון יתקיים ב- 18 במאי, חצי הגמר השני יתקיים ב- 20 במאי והגמר הגדול יתקיים ב- 22 במאי. כל האירועים יתקיימו ב- Ahoy Arena שבעיר רוטרדם.
רוטרדם נבחרה לארח את אירוויזיון 2020 לאחר זכייתו של הזמר ההולנדי דאנקן לורנס (Duncan Laurenc) באירוויזיון 2019. ההודעה על ביטול אירוויזיון 2020 הגיעה בשיא ההכנות לקראת התחרות – אז פרצה מגיפת הקורונה בעולם.

בשלב זה הוחלט לשמור על הסולגן שנקבע לאירוויזיון 2020: "Open Up" ("הפתח"), ובנוסף, עיצוב הבמה ישאר זהה לעיצוב שתוכנן לאירוויזיון 2020.

בימים אלה מנסים בהפקה ההולנדית להבין כיצד תיערך התחרות הבאה לצד מגבלות נוקשות של ריחוק ובידוד אשר נקבעו על ידי ממשלת הולנד עד למציאת חיסון לנגיף.
25 מדינות אישרו עד כה את השתתפותן באירוויזיון הבא. 18 מתוכן בחרו להמשיך את שיתוף הפעולה עם נציגיהם לאירוויזיון 2020, ביניהם: ישראל, אוסטרליה, אוסטריה, אזרבייג'אן, בלגיה, בולגריה, צ'כיה, גאורגיה, יוון, לטביה, מלטה, הולנד, רומניה, סן מרינו, סלובניה, ספרד, שוויץ ואוקראינה. לעומת זאת קפריסין, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, ליטא, נורווגיה ושוודיה בחרו לבחור נציג חדש לאירוויזיון הבא.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[addtoany]