איגוד השידור האירופי וההפקה ההולנדית הכריזו על אירוח אירוויזיון 2021 ברוטרדם במהלך המשדר "Europe Shine A Light" שהתקיים הערב. האירוע יתקיים ב- Ahoy Arena.


 

איגוד השידור האירופי (EBU) ורשתות הטלוויזיה של הולנד (NPO, NOS ו- AVROTROS) הגיעו להסכמות: אירוויזיון 2021 יתקיים ב- Ahoy Arena שברוטרדם. רוטרדם תוכננה לארח השנה את האירוויזיון שבוטל בשל התפרצות מגפת הקורונה.
מרטין אסטרדהל. מפקח האירוויזיון החדש. צילום: Sören Vilks

מרטין אסטרדהל (Martin Österdahl), מפקח האירוויזיון החדש, אמר: "אנחנו שמחים מאוד שכעת אפשר להמשיך קדימה. זה חשוב ביותר שתחרות האירוויזיון תחזור בשנה הבאה, ואנו מרוצים מהמחוייבות של חברנו בהולנד להחזיר את המופע האהוב לקהל הגדול מסביב לעולם. אני מאמין שכל המעורבים באירוויזיון יתאחדו סביב האתגרים והשינויים כדי להחזיר את התחרות חזקה מתמיד ותבטיח את המשך קיומה בעשורים הבאים".

ההתפתחויות סביב נגיף הקורונה ישפיעו על התכנונים הרבים. בסביבה המשתנה והמאתגרת הזו, איגוד השידור האירופי יעבוד יחד עם רשתות הטלוויזיה ההולנדיות ועיריית רוטרדם כדי להבטיח את קיום האירוע תחת תרחישים שונים.
תחרות האירוויזיון צפויה להתקיים באביב 2021. בתקופה זו צפויים להתקיים אירועים בינלאומיים רבים ולכן ה- EBU יכריז על התאריכים המדוייקים בשבועות הקרובים לאחר בדיקה מקיפה. ב- EBU מדגישים שכוונתם לקיים את אירוויזיון 2021 תחת מגבלות שישמרו על בריאותם ובטיחותם של הקהל, המתמודדים והעובדים הרבים.

"עכשיו יותר מתמיד חשוב שאנחנו, כשידור ציבורי, נתחייב להמשיך את המסורת האירופית הזו ונארח אירוע נפלא שאנשים רבים יוכלו לצפות לו בימים קשים אלה. אנו נעשה כל שביכולתנו כדי לארגן תחרות מיוחדת", אמרה יו"ר NPO, שולה רייקסמן.

מפיק התחרות ההולנדי, סיטסה באקר, הוסיף: "הצוות שלנו גאה ונרגש להביט קדימה באנרגיה מחודשת ולארגן אירוויזיון נהדר ב- 2021. כן, עם תחושת ריאליזם שמתאים לתקופה בה אנו חווים, אך גם עם שאפתנות ויצירתיות.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!