למרות שלפני כחצי שנה תמכה ממשלת אנדורה בחזרתה של הנסיכות לאירוויזיון, כעת מודיעים שזה לא יקרה באירוויזיון 2021. זו השנה ה- 12 שאנדורה לא תתמודד על הבמה הגדולה בעולם.

[addtoany]

 

רשת הטלוויזיה של אנדורה אישרה שלא תשתתף באירוויזיון 2021 בדומה ל- 12 השנים האחרונות. "רשת הטלוויזיה של אנדורה לא תתמוד באירוויזיון הבא, בהמשך להחלטה שנעשתה לפני מספר בשנים על ידנו. ההחלטה אינה בידי מנהלי רשת הטלוויזיה אלא בידי ממשלת אנדורה". אנדורה היא המדינה הראשונה שדוחה את האפשרות להשתתף בשנה הבאה.
רק לפני חצי שנה הצהירה המפלגה הגדולה בממשלת אנדורה – Blau: "רשת הטלוויזיה של אנדורה תחזור להתמודד בתחרות האירוויזיון, אבל לפני כן, יש לבצע הערכה תקציבית. התחרות תאפשר לאמנים של מדינתנו לקבל חשיפה בינלאומית ולהפיץ את התרבות שלנו".

לא ברור האם בממשלת אנדורה החליטו שלא לחזור לתחרות בשל המשבר הכלכלי שספגה המדינה בעקבות מגפת הקורונה. אך בכל מקרה, אוהדי אירוויזיון ייאלצו להמשיך לצפות לחזרתה של הנסיכת הזעירה באירופה.
אנדורה השתתפה בתחרות האירוויזיון בין השנים 2004 ל- 2009. הנסיכות כשלה פעם אחר פעם לעלות לגמר האירוויזיון. בשיאה הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר עם השיר "Salvem el món" בביצוע של Anonymous.

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!