התכנית "Eurovision Song Celebration" העניקה לצופים הצצה נוספת לשירים ולזמרים שנבחרו להשתתף באירוויזיון 2020. הזמרים הציגו את שיריהם בשפה המקומית, הציגו לנו את ביתם וזכינו בתקציר שירים "יוצא דופן" על פי מסורת התחרות.

[addtoany]

 

התכנית השניה של "Eurovision Song Celebrtaion", שהוקדשה למתמודדי חצי הגמר השני של אירוויזיון 2020, הציגה את כל השירים המתמודדים על פי הסדר שבו היו אמורים לעלות המתמודדים על הבמה ברוטרדם. בתכנית צפו בלייב כ- 45,000 איש – כמות קטנה הרבה יותר מהצופים בתכנית הראשונה.
סדר השירים:

1. יוון
2. אסטוניה
3. אוסטריה
4. מולדובה
5. סן מרינו
6. צ'כיה
7. סרביה
8. פולין
9. איסלנד
10. שוויץ
11. דנמרק
12. אלבניה
13. פינלנד
14. ארמניה
15. פורטוגל
16. גאורגיה
17. בולגריה
18. לטביה

איסלנד זכתה למיקום מצויין בסדר השירים כאשר היא נועלת את המחצית הראשונה של חצי הגמר. גם בולגריה זוכה למיקום מצויין כשהיא ממוקמת שיר אחד לפני אחרון – אין ספק שמפיקי התחרות חשבו שאחד מהשניים עשוי לנצח את התחרות. גם ארמניה זוכה למיקום טוב בסדר השירים כאשר היא עולה לבמה לאחר ארבעה שירים רגועים ולאחריה בלדה נוספת – כך שארמניה הייתה מצליחה לבלוט היטב בתחרות. מיקום מאוד בעייתי לשוויץ שמוקמה רק כשיר מספר 10 והייתה אמורה לפתוח את המחצית השניה של חצי הגמר.
כבר בתחילת הערב סמנתה טינה הלטבית, אליציה הפולניה ווינסנט בואנו האוסטרי הפתיעו בגרסה בשפה המקומית לשיר האירוויזיון שלהם. בהמשך הזמר Gjon's Tears השוויצרי עשה לנו סיור בביתו שם הרשים את הצופים עם אוסף תקליטי הויניל שלו, סטפניה היווניה הציגה בפנינו את ארון הבגדים שלה, ג'יימס ניומן הבריטי אירח אותנו במטבח ביתו, סנהיט סיפרה לנו על הכלבלב שלה שנוסע איתה לכל מקום וטום לב הצרפתי הרשים אותנו בנגינה מופלאה על פסנתר וגיטרה חשמלית.

בסיום התכנית הוצג, בהתאם למסורת, תקציר של השירים המתמודדים. ובדומה לתכנית הראשונה – את התקציר הציגו אוהדי אירוויזיון מרחבי העולם שביצעו "ליפ סינק" לכל השירים. כדאי לצפות!

לצפייה בתכנית:
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[addtoany]