התכנית "Eurovision Song Celebration" חשפה מיקום מצויין לעדן אלנה, שלצערנו לא התממש.  עוד חשפו המתמודדים את שירי האירוויזיון האהובים עליהם, חלק מהתמודדים ביצעו את את שירם בגרסה "מיוחדת ושונה" ותקציר שירים "יוצא דופן" על פי מסורת התחרות.


התכנית הראשונה של "Eurovision Song Celebrtaion", שהוקדשה למתמודדי חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2020 וביניהם עדן אלנה, הציגה את כל השירים המתמודדים על פי הסדר שבו היו אמורים לעלות המתמודדים על הבמה ברוטרדם. בתכנית צפו בלייב כ- 70,000 איש.
סדר השירים:

1. שוודיה
2. בלרוס
3. אוסטרליה
4. מקדוניה הצפונית
5. סלובניה
6. ליטא
7. אירלנד
8. רוסיה
9. בלגיה
10. מלטה
11. קראטיה
12. אזרבייג'אן
13. קפריסין
14. נורווגיה
15. ישראל
16. רומניה
17. אוקראינה

בהנחה ואירוויזיון 2020 היה מתקיים, ישראל מוקמה כשיר מספר 15. מיקום מצויין לקראת סיום הערב, בין נורווגיה ורומניה – שתי מדינות שמבצעות בלדה שקטה, כך שישראל בהחלט הייתה מתבלטת ועולה לגמר. את התחרות הייתה פותחת שוודיה והמדינה שסוגרת את התחרות היא אוקראינה.

במהלך התכנית ביצעו חלק מהמתמודדים את שירם בגרסה "שונה", לדוגמא מונטיין (Montaigne) ביצעה את השיר האוסטרלי "Don't Break Me" בסגנון אופראי ואילו הזמר הקרואטי, דמיר קדז'ו (Damir Kedžo) הציג גרסה אלקטרונית לבלדה הבלקנית שלו.
חלק אחר של מתמודדים הציג את שלושת השירים האהובים עליו מתחרות האירוויזיון. רובם בחרו בשיר "Euphoria" שביצעה לורין (Loreen) באירוויזיון 2012 אך הפתיעה הזמרת הסלובנית, אנה סוקליץ', שבחרה את "Suus" האלבני (אירוויזיון 2012) כשיר האירוויזיון האהוב עליה מכל הזמנים.

בסיום התכנית הוצג, בהתאם למסורת, תקציר של השירים המתמודדים. אך הפעם הציגו אותם אוהדי אירוויזיון מרחבי העולם שביצעו "ליפ סינק" לכל השירים. כדאי לצפות!

לצפייה בתכנית:
התכנית הבאה של "Eurovision Song Celebration" שתוקדש לחצי הגמר השני, תשודר ביום חמישי בשעה 22:00 בערוץ היוטיוב הרשמי של האירוויזיון.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!