תאגיד השידור הישראלי נערך לקיצוצים נרחבים בעקבות משבר הקורונה. בעקבות זאת, הגישו בקשה למחוק את יתרת ההלוואה למימון הפקת אירוויזיון 2019. "במידה וההלוואה תימחק תצומצם תכנית הקיצוצים".

[fblike][addtoany]

 

ב'כלכליסט' מדווחים שתאגיד השידור הישראלי נערך לקיצוצים נרחבים בעקבות משבר הקורונה. בתאגיד צופים אובדן הכנסות מפרסום וחסויות ונערך לקיצוץ בתוכן ובשכר, זאת בשל הערכה לפגיעה של כ- 30 מיליון שקלים בתקציב.

תקציב התאגיד לשנת 2020 עומד על 777 מיליון שקלים: 662 מיליון מהמדינה, 90 מיליון מחסויות ופרסומות ו- 25 מיליון מהכנסות שונות כמו שירותי ארכיון ומכירת זכויות שידור. הפגיעה תיהיה, ככל הנראה, בתוכן אשר מופק, מוקלט ומצולם בתאגיד. נוסף יפגעו העובדים והפרינלסרים.
האירוויזיון שוב במוקד העיניינים

במקביל, התאגיד הגיש בקשה מהמדינה למחוק את יתרת ההלוואה למימון הפקת אירוויזיון 2019. בשנה שעברה נאלץ התאגיד לקבל 70 מיליון שקלים כהלוואה, מאחר והמדינה לא הסכימה לתקצב את התחרות למרות היתרונות שהפיקה המדינה מהאירוח ויחסי הציבור.

עלות הפקת האירוויזיון עמדה על 138 מיליון שקלים: 70 מיליון כהלוואה מהאוצר, 25 מיליון ממכירת כרטיסים, 24 מיליון מספונסרים ומאיגוד השידור האירופי, 13 מיליון מקתציב תוכן 2019 ו- 6 מיליון מחסויות. משרדי הממשלה העבירו לגופי הביטחון 6 מיליון שקלים עבור אבטחת האירוע. ההלוואה ניתנה ל- 15 שנים ואמורה להיפרע בתשלומים רבעוניים. עד עתה הוחזרו רק 2.8 מיליון בשני תשלומים.
בתאגיד מבהירים כי במידה וההלוואה תימחק או שלחילופין תנאי ההחזר ישופרו, יוכלו בתאגיד לצמצם את תכנית הקיצוצים. בכך, שוב הופכת הפקת האירוויזיון למוקד העיניינים ולסיבת הקיצוצים הנרחבת בתאגיד.

על פי חוק, התאגיד נדרש להשקיע 270 מיליון שקלים בתוכן, אך בפועל הושקעו בתוכן יותר מהנדרש בעקבות חיסכון של 65 מיליון שקלים שהיו אמורים לשלב לתקציב הקמת התאגיד. לאור הקיצוצים, ב- 2020 ישיקע התאגיד את המינימום הנדרש בחוק.
מכאן נמסר: "בעקבות משבר הקורונה התאגיד ינקוט בכל הצעדים הנדרשים לשמירה על מסגרת התקציב, הגנה על כספי הציבור והשקעה ביצירה הישראלית".
ממשרד האוצר נמסר: "מענה לפנייתו של מנכ"ל כאן יימסר לתאגיד לאחר בחינת הבקשה".

מקור: כלכליסט

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[fblike][addtoany]