ירדנה ארזי. אירוויזיון 2019.

ירדנה ארזי שחררה היום גרסה חדשה לשירה מקדם אירוויזיון 1983 – "שירו שיר אמן". הגרסה החדשה מגיעה על רקע משבר הקורונה שחווה ישראל בשבועות האחרונים. במקביל, חושפת הזמרת פרטים חדשים על השיר ועל קדם אירוויזיון 1983.

[fblike][addtoany]

ירדנה ארזי, שייצגה את ישראל באירוויזיון 1976 (כחלק מלהקת שוקולד מנטה מסטיק) ובאירוויזיון 1988, התמודדה פעמים רבות בקדמי אירוויזיון לאורך שנות ה- 80'. בקדם אירוויזיון 1983 ביצעה ארזי את השיר "שירו שיר אמן" שהגיע למקום השני בהפרש של נקודה אחת בלבד משירה של עפרה חזה – "חי". כעת, לאחר 37 שנים, משחררת הזמרת גרסה חדשה לשיר המרגש שמתקשר למשבר הקשה שחווה מדינת ישראל בצל מגפת הקורונה.
בראיון ל"אולפן שישי" (חדשות 12) סיפרה הזמרת: "עכשיו, בעקבות הקורונה, אנשים היו בסגר והיו מאוד מאוד מצוברחים, והרבה אנשים פתאום שלחו לי את 'שירו שיר אמן' שזה שיר שמדבר על תקווה, על ימים טובים שעוד יגיעו". הגרסה החדשה הרבה יותר קטנה ואינטימית, ללא זמרי רקע ולא "גדולה מהחיים" כמו שיריה הרבים של הזמרת משנות ה- 80'.
ירדנה מוסיפה: "פגשתי אחרי כחודשיים את רפי גינת שהיה אחראי על נקודת השידור בתל אביב (בקדם אירוויזיון) והוא בנונשלנטיות אומר לי: 'את יודעת שהתבלבלנו בספירה. בעצם את קיבלת יותר נקודות והיית צריכה לזכות'. אני שומעת את הסיפור הזה ואני אומרת לעצמי: 'את סותמת. את לא אומרת מילה לאף אחד, כי עפרה חזה זכתה, עשתה ביצוע נהדר, ותסתמי'. עוד מספרת הזמרת שהשיר 'חי' הוצע לה קודם אך היא סירבה לבצעו: "היה (בשיר) משהו מאוד שמח, מאוד אופטימי, מאוד פטריוטי, וזה הפריע לי כשברקע מלחמת לבנון".

את השיר כתבה שמרית אור ("הללויה" 1979 / "אין דבר" 2001) והלחין הנרי ברטר. מאחורי העיבוד וההפקה המוזיקלית עומד חן מצגר-אדר ("רק בשבילו" 2013 / "Made of Stars" שנת 2016).
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[fblike][addtoany]