אירוויזיון 2021 בסכנה? ממשלת הולנד הודיעה כי לא תאפשר אירועים המוניים עד למציאת חיסון לנגיף הקורונה. הפקת האירוויזיון לומדת את ההנחיות החדשות ותחליט בקרוב לגבי עתיד התחרות.


 

ממשלת הולנד הודיע כי לא תאפשר אירועים רבי משתתפים בהולנד עד למציאת חיסון לנגיף הקורונה. מדובר באירועים שונים כמו פסטיבלים, תחרויות ספורט ואירועי תרבות שלא יוכלו להתקיים בהולנד. לפי גורמי בריאות רשמיים בהולנד, הנחיות אלה צפויות להיות תקפות במשך כשנה לפחות.
שר הבריאות ההולנדי, מרטין ואן ריין, אמר אמש: "אנו לא יכולים לתת תאריך לחידושם של אירועים המוניים. זה יוכל לקרות רק לאחר מציאת חיסון לנגיף ואף אחד לא יודע כמה זמן זה יימשך. כמובן שאנחנו מקווים שהדבר יקרה בקרוב, אבל הערכה של שנה או יותר היא מאוד מציאותית". בהולנד, שבה 18 מיליון תושבים, נדבקו בנגיף כ- 42 אלף חולים ומניין המתים עומד על כ- 5,288 בני אדם.
הפקת האירוויזיון מגיבה

רשת הטלוויזיה ההולנדית, NPO, תבחן את ההנחיות החדשות שפורסמו על ידי ממשלת הולנד בנוגע לאירוח אירועים גדולים בשנה הקרובה. דובר NPO אמר לאתר החדשות ההולנדי RTL: "אנו מבינים שהציבור רוצה לדעת כיצד הנחיות הקורונה החדשות משליכות על ארגון אירוע כמו האירוויזיון ב- 2021. כמובן, בריאות המתמודדים, העובדים והמבקרים יהיו בראש מעינינו".

נציגי NPO צפויים להיפגש עם יתר רשתות הטלוויזיה: NOS ו- AVROTROS יחד עם נציגי עיריית רוטרדם ואיגוד השידור האירופי כדי לדון בהנחיות הממשלה. "עדיין מוקדם לתת מידע לגבי אירוויזיון 2021. אנו נעדכן בהמשך החודש לגבי התפתחויות".

נזכיר כי לפני כשבועיים אישרה עיריית רוטרדם תוספת תקציבית של 6.7 מיליון יורו לאירוח התחרות בעיר. תקציב זה התווסף ל- 15 מיליון יורו שהושקעו בתחרות כבר בשנה שעברה.
תחרות האירוויזיון צפויה להתקיים בעוד כשנה, לכן לאיגוד השידור האירופי ולרשתות הטלוויזיה ההולנדיות יש מספיק זמן כדי להערך לתחרות. ברור כי נגיף הקורונה צפוי להשאר עמנו עוד תקופה ארוכה ולכן יש ללמוד כיצד ניתן לחיות יחד עימו. לדעתנו, אירוויזיון 2021 צריך להתקיים בכל מחיר וכדי להבטיח את בריאותם של המתמודדים והעובדים הרבים, יש למצוא את הקונספט המתאים לארגון התחרות – גם אם מדובר בעריכת תחרות ללא קהל או עם קהל מצומצם.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!