פרוייקט Eurojury, בו השתתפו כ- 180 שופטים מובחרים ועשרות אלפי גולשים שהצביעו לשירים המשתתפים באירוויזיון 2020, בחר בשיר האיסלנדי "Think About Things" כשיר שאמור היה לזכות באירוויזיון 2020. עדן אלנה והשיר הישראלי במקום ה- 14.


 

האם איסלנד פיספסה השנה את זכייתה הראשונה באירוויזיון? לפי אתר Eurovoix נראה שהתשובה היא חיובית. האתר הבינלאומי ערך כמידי שנה פרוייקט גדול בשם Eurojury בו השתתפו כ- 180 שופטים מ- 42 מדינות שהצביעו ל- 41 השירים אשר נבחרו להתמודד באירוויזיון 2020. בנוסף אליהם, אלפי גולשים שימשו כהצבעת הקהל בדומה לאירוויזיון – והכל כדי לבחור את השיר שאמור היה לזכות באירוויזיון 2020.

רוצים לזכות בחבילת פרסים במתנה?
הדיסק הרשמי מחכה לכם – הכנסו לוידאו!
בין השופטים ניתן למצוא את קונצ'יטה, אמלי דה פורסט, דאמי אים, אנה ברגנדהל, דוטר ועוד זמרים רבים וטובים הקשורים לתחרות. בנקודת השיפוט הישראלית השתתף מתמודד "כוכב הבא לאירוויזיון 2018" – אברהם דה קרבליו. בסך הכל השתתפו 57 מתמודדי עבר הכוללים 4 זוכי אירוויזיון, 17 מתמודדי אירוויזיון הילדים, 74 מתמודדי קדם אירוויזיון, 32 אורחים מיוחדים וביניהם מנחי אירוויזיון, זוכה תחרות Eurovision Young Musicians, זוכה BRIT Award, כוכבי קולנוע ומפיקים, קומיקאים וזוכי תכנית כשורונות.

והזוכה? כאמור, איסלנד הייתה אמורה לזכות באירוויזיון על סמך השירים בלבד. השיר "Think About Things" בביצוע של דאדי פרייר ולהקתו (Daði & Gagnamagnið) נבחרו למקום הראשון על ידי צוות השופטים ולמקום הרביעי על ידי קהל הגולשים ובסיכום הכולל זכתה איסלנד במקום הראשון. שוויץ צמודה אליה בהפרש של נקודה אחת בלבד.
חמשת המקומות הראשונים:

1. איסלנד – 440 נק'
2. שוויץ – 439 נק'
3. מלטה – 366 נק'
4. שוודיה – 351 נק'
5. ליטא – 349 נק'
התוצאות המלאות בקישור הבא.
השיר הישראלי, "Feker Libi" שמבוצע על ידי הזמרת המקסימה עדן אלנה, הגיע למקום ה- 14 והמכובד בסיכום הכולל (מקום 11 על ידי הגולשים ומקום 19 על ידי השופטים).

נדגיש שמדובר כמובן בתוצאות על סמך השירים בלבד ולא על סמך הופעה חיה כפי שנהוג לשפוט באירוויזיון. עוד נאמר שהפרוייקט המיוחד הצליח לנבא את זכייתה של נטע ברזילי ב- 2018 ודאנקן לורנס ב- 2019.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!


תגובות