רוטרדם אישרה תקציב נוסף לאירוח אירוויזיון 2021, אך החלטה סופית לגבי אירוח האירוויזיון בהולנד עדיין לא התקבלה. הכתבה הבאה תעשה לכם סדר בבלאגן.


 

איגוד השידור האירופי (EBU) מכריז לרוב על העיר המארחת את האירוויזיון בחודשי הקיץ, אך השנה לאור משבר הקורונה שהוביל לראשונה לביטול האירוויזיון, רוצים ב- EBU לדעת כבר כעת האם ברוטרדם מעוניינים לארח את האירוויזיון ב- 2021 או שיש צורך להתחיל מחדש במכרז לבחירת עיר מארחת..
רוטרדם כבר השקיעה בתחרות כמעט 7 מיליון יורו מתוך 15 מיליון יורו שאושרו מתקציבה. הכסף הושקע בהכנות הרבות שירדו לטימיון בשל ביטול התחרות וחברות הביטוח מסרבות לכסות את העלויות הרבות. כעת, רוטרדם אישרה מחדש תקציב נוסף של 6.7 מיליון יורו, כדי לאשרר את אירוח אירוויזיון 2021 באולם הרוטרדם אהוי. לא כל חברי המועצה תמכו בהחלטה לתוספת התקציב. הרשימה הסוציאליסטית ברוטרדם ביקשה לותר על אירוח התחרות והעדיפה להשקיע את הכסף המיועד באנשים קשיי יום ובאנשי תרבות אשר נפגעו קשות בשל מגיפת הקורונה.
כעת ברוטרדם יכולים להתחיל לעבוד על האירוויזיון לקראת השנה הבאה, אך עדיין קיים חוסר ודאות ועולות השאלות האם התחרות אכן תתקיים ואם כן איך היא תיראה? גורמים בעיריית רוטרדם מדגישים שלא בטוח שניתן יהיה לקיים בשנה הבאה אירוע רב משתתפים בצל מגיפת הקורונה. הם מדגישים כי מדובר בהשקעה של מיליוני יורו באירוע שעדיין לא ניתן לדעת האם יתקיים מול קהל. מנגד, גורמים אחרים בעיר מביעים תקווה שעד השנה הבאה יימצא החיסון המיוחל ומציעים לתת לאנשים תקווה שיוכלו לחזור לשגרה במהרה. על כל פנים, מסתמן שכולנו הולכים להמשיך לחיות לצד הקורונה זמן רב ולכן ברור שיש לקיים פעילות נורמלית תחת המגבלות האפשריות – וכך יש לקיים גם את האירוויזיון.
אירוויזיון 2021 – תאריך

עוד נוסיף שגורמים שונים ברוטרדם מסמנים שהאירוויזיון יתקיים ככל הנראה ב- 11, 13 ו- 15 במאי 2021.

תגובות:

מרשת הטלוויזיה ההולנדית, NPO, ביקשו למסור: "אנחנו מבינים שהולנד, רוטרדם, המדינות המתמודדות וכמובן אוהדי האירוויזיון רוצים לדעת בהקדם האם האירוויזיון הבא ייערך ברוטרדם. על מנת להניח בזהירות את הבסיס לארגון מוצלח של התחרות ב- 2021, אנו עדיין זקוקים לזמן. עלינו לקבל תשובות מכלל הגורמים לגבי אפשרויות הארגון והתקציב. אנו מקווים לספק תשובה סופית בחודש הבא".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!