המפלגה הסוציאליסטית ברוטרדם מסרבת לאשר את התקציב הנדרש כדי לערוך את אירוויזיון 2021 בעיר. במפלגה מאמינים כי יש להשקיע את הכספים בצרכים פנימיים בשל השפעת מגיפת הקורונה על האוכלוסייה ברוטרדם.


 

רוטרדם נבחרה בשנה שעברה לארח את אירוויזיון 2020, אך בשיא ההכנות החליטו באיגוד השידור האירופי (EBU) לבטל את התחרות בשל התפשטות מגיפת הקורונה. ב- EBU וברשתות הטלוויזיה ההולנדיות מעדיפים שרוטרדם תישאר העיר המארחת של אירוויזיון 2021 – אך לא בטוח שברוטרדם רוצים את "התיק" הזה.
מועצת העיר רוטרדם השקיעה עד כה 15 מיליון יורו באירוח האירוויזיון, אך תקציב של 6.7 מיליון יורו ירדו לטימיון בשל ביטול התחרות כאשר חברות הביטוח מסרבות להחזיר את הכסף שכבר הושקע בתחרות. לכן, מועצת העיר מתבקשת לאשר היום תקציב נוסף של 6.7 מיליון יורו עבור אירוח התחרות בשנה הבאה.

המפלגה הסוציאיליסטית, שמחזיקה בשני מושבים במועצת העיר רוטרדם (מתוך 45), מאמינה שאסור לאשר את הקציב הנוסף גם אם ההשלכות של פעולה זו הן ויתור על האירוויזיון. המפלגה מאמינה שיש להשקיע את הכסף הרב במיגור העוני ברחבי העיר. בנוסף, מאמינים במפלגה שיש לתמוך בתעשיית התרבות המקומית שספגה מכה קשה בשל התפשטות הנגיף במגיפה.

רוצים לזכות בחבילת פרסי אירוויזיון 2020 במתנה?
הדיסק הרשמי מחכה לכם – לחצו כאן!
בנוסף, ראש הרשימה הסוציאליסטית ברוטרדם, אארט ואן זבנברגן (Aart van Zevenbergen) מזהיר את חברי המועצה שלא למהר ולאשר את התקציב מאחר ועתידו של אירוויזיון 2021 כלל לא ודאי: "אנחנו חושבים שאין זה חכם לתת אור ירוק לאירוח אירוויזיון 2021 ברוטרדם. יש בעיקר אי ודאות והבעיות בשלב זה רק הולכות ונערמות. נגיף הקורונה מוכיח שיש צורך בשינויים מהירים ולכן לקיחת סיכונים לפסטיבל שירים אינה הולמת".

החלטה לגבי אישור התקציב צפויה להתקבל היום ולכן הישארו עמנו לגבי עדכונים.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!