פרטים חדשים על התכנית "Eurovision: Europe Shine A Light": קטעים קצרים של כל שירי האירוויזיון, גלויות מהמדינות המשתתפות, תיעוד מחייהם של האמנים, שיר משותף לכל המתמודדים – ובישראל – סדרה דוקומנטרית על אירוויזיון 2019 שהתקיים בתל אביב.

[fblike][addtoany]

 

פרטים חדשים על המשדר שיחליף את תחרות האירוויזיון: לאחר ביטול אירוויזיון 2020 לאור התפשטות נגיף הקורונה, החליטו באיגוד השידור האירופי ורשתות הטלוויזיה ההולנדיות (NPO, NOS ו- AVROTROS) לקיים תכנית מיוחדת בשם "Eurovision: Europe Shine A Light" שתשודר במקום גמר התחרות ב- 16 במאי.


רוצים לזכות בחבילת פרסי אירוויזיון 2020 במתנה?
הדיסק הרשמי מחכה לכם – לחצו כאן!
עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

התחרות תכבד את 41 המתמודדים שהיו צפויים להשתתף השנה בתחרות, וביניהם נצגת ישראל – עדן אלנה. כל נציג יציג חלק קטן מתוך שירו לאירוויזיון ובנוסף יבצעו כל המתמודדים יחדיו את השיר הבריטי הזוכה באירוויזיון 1997, "Love Shine A Light", כאשר כל נציג יקליט ויצלם את השיר במדינתו. לקראת התכנית יצולמו גלויות מכל מדינה ותיעוד מחייהם של האמנים בחודשים האחרונים.

אורך המשדר צפוי להיות כשעתיים. הוא יכלול מתמודדי עבר נוספים של תחרות האירוויזיון ובנוסף, ביצוע יוצא דופן של אוהדי אירוויזיון באירופה לשיר "What's Another Year" שזכה באירוויזיון 1980 ובוצע על ידי הזמר ג'וני לוגן.
המשדר ישודר בכאן 11 וביתר 40 המדינות שתוכננו להתמודד באירוויזיון 2020, ואליהן תִּצְטָרֵפְנָה המדינות בוסניה והרצגובינה, קזחסטן, קוסבו ומונטנגרו. את התכנית ינחו אדסיליה רומבליי (Edsilia Rombley), שאנטל יאנזן (Chantal Janzen) ויאן סמית (Jan Smit) שנבחרו להנחות את אירוויזיון 2020 שבוטל.
סדרת דוקו על אירוויזיון 2019 

בתאגיד השידור הישראלי מבטיחים לשדר בשידור בכורה את סדרת הדוקו על ההכנות לקראת אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב. התכנית, בבימויה של אורנה בן דור, תכלול שלושה פרקים כאשר הפרק הראשון ישודר בכאן 11 ב- 2 במאי. היא תעסיק בהכנות של כל הגורמים בהפקת אירוויזיון 2019.

בשלב הצילומים אמרה הבימאית: "האירוויזיון קורה בישראל, אבל הוא לא של ישראל. האירוויזיון הוא מדינה. מדינה שיש לה מנהיגים שמגיעים מכל ארצות אירופה, ויש לה נתינים שזה חובבי האירוויזיון שחיים אותה יום-יום, והיא מגיעה כל פעם למדינה אחרת וכובשת את המקום. אתם יודעים שמדינת האירוויזיון לא משתמשת בחשמל של מדינת ישראל? היא הביאה גנרטורים ענקיים וכל הכבלים הם מהולנד, והניידות הן מפה ומשם…".

עוד הוסיפה בן דור: "יש לי שלוש גיבורות מטריפות, אחת מהן היא המפיקה הראשית של האירוויזיון – זיוית דוידוביץ', שהיא ממש עברה מסלול ייסורים מטורף כדי לעשות את האירוויזיון".

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[fblike][addtoany]