עיריית רוטרדם נדרשת לאשר 6.7 מיליון יורו נוספים כדי לאשרר את אירוח אירוויזיון 2021 בעיר. זאת לאחר שרשתות הטלוויזיה ההולנדיות הביעו בקיום התחרות הבאה ברוטרדם ואינן מעוניינות לשנות את מיקום התחרות.

[addtoany]

 

רשתות הטלוויזיה ההולנדיות (NPO, AVROTROS, NOS) תומכות בקיום האירוויזיון הבא ברוטרדם ואינן מעוניינות לשנות את מיקום התחרות, אך העיתון ההולנדי Rijnmond מדווח שהעלויות הרבות אותן ספגה עיריית רוטרדם בשל ביטול אירוויזיון 2020 לא כוסו על ידי חברות הביטוח. כתוצאה מכך, 6.7 מיליון יורו נדרשים ממועצת העיר רוטרדם כדי לאשרר את אירוח אירוויזיון 2021 בעיר. עלויות אלה מתווספות ל- 15 מיליון יורו אשר כבר הושקעו בתחרות.
במידה והמועצה המקומית תאשר את העלויות הנוספות, הן ישמשו כדי לממן את עלויות האבטחה, לשכור את האולם Rotterdam Ahoy, ובניית כפר האירוויזיון ברחוב Binnenrotte.

הדד ליין: 23 באפריל

מועצת עיריית רוטרדם צריכה לאשר את תוספת התקציב עד ה- 23 באפריל, זאת מאחר וב- EBU מבקשים לדעת עד סוף החודש האם ברוטרדם מעוניינים לארך את האירוויזיון הבא. במידה וברוטרדם יסרבו לאשר את התקציב הנדרש, על רשתות הטלוויזיה של הולנד למצוא עד אמצע חודש מאי עיר אחרת.

22 מדינות אישרו עד כה השתתפות באירוויזיון הבא. מתוכן, 14 מדינות בחרו להמשיך את שיתוף הפעולה שלהן עם נציגיהם לאירוויזיון 2020 (ישראל, אוסטרליה, אוסטריה, אוקראינה, אזרבייג'אן, בולגריה, בלגיה, הולנד, גאורגיה, שוויץ, יוון, ספרד, רומניה וקרואטיה), 7 מדינות יערכו קדם אירוויזיון חדש (ליטא, פורטוגל, דנמרק, פינלנד, נורווגיה, אסטוניה ושוודיה). באירלנד יחליטו כיצד ייבחר הנציג הבא לאירוויזיון בקרוב ובלטביה הודיעו כי יחליטו האם להשתתף באירוויזיון הבא רק לאחר מיגור מגפת הקורונה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

[addtoany]