הזמרת רוקסן (Roxen) תייצג את רומניה באירוויזיון 2021. הזמרת תתחיל בקרוב לעבוד על שירים חדשים לקראת האירוויזיון הבא.


 

רומניה היא המדינה הבאה לאשר את השתתפותה באירוויזיון 2021. את הרפובליקה המזרח אירופאית תייצג רוקסן (Roxen) שהייתה אמורה להתמודד השנה באירוויזיון עם השיר "Alcohol You", אך כידוע התחרות בוטלה בשל התפשטות נגיף הקורונה. הזמרת דורגה במקום ה- 6 בטבלאות ההימורים רגע לפני ביטול התחרות.
"רשת הטלוויזיה הרומנית המתינה לאישור רשמי ממארגני האירוויזיון שתאפשר את התמודדותם של מתמודדי אירוויזיון 2020 בתחרות הבאה, לאחר מכן שוחחה עם חברת התקליטים Global Records שהייתה שותפה בבחירת הזמרת והשיר, ובעקבות זאת הוחלט כי רוקסן תשאר נציגת רומניה בתחרות היוקרתית גם בשנה הבאה", נמסר מרשת הטלוויזיה הרומנית.
לאחר בחירתה מחדש של רוקסן, הגיבה הזמרת: "קיבלתי את החדשות בשמחה ובהתרגשות ואני רוצה להודות לכולם על האמון בי. אני כבר יודעת כמה מסירות ועבודה כרוכים בפרוייקט הזה, אז אני מוכנה לחדש את התוכניות שלי כדי לייצג את רומניה באירוויזיון 2021. אני מצטערת שלא אוכל לשיר את 'Alcohol You', שיר שאני מאוד אוהבת, אבל אשיר אותו בכל הזדמנות שאוכל. אני כבר ממש רוצה לחזור לעבוד ולהפיק את השיר הטוב ביותר לאירוויזיון 2021!"
הזמרת הצעירה רוקסן (Roxen) נבחרה בבחירה פנימית לייצג את רומניה באירוויזיון 2020  על ידי רשת הטלוויזיה הרומנית וחברת התקליטים Global Records. הזמרת חתומה בחברת התקליטים הרומנית אשר לקחה חסות על נציגות רומניה באירוויזיון, היא תדאג לקדם את ייחסי הציבור של הזמרת והשיר, להפיק עבורה קליפ משוקע ולממן את עלויות ההופעה על בימת התחרות. השיר "Alcohol You" נבחר במהלך קדם אירוויזיון פרטי בו ביצעה הזמרת חמישה שירים. השיר נבחר פה אחד על ידי צוות השופטים וקהל הצופים אך לא יוכל להתמודד באירוויזיון הבא.
רוקסן (Roxen) – מי זו?

רוקסן, בת 20, היא זמרת חדשה בתעשיית המוסיקה ברומניה. היא פרצה באוגוסט 2019 כאשר ביצעה את השיר "You Don't Let Me" יחד עם Sickotoy. השיר הגיע למקום השלישי ברשימת ההשמעות ברומניה ואף זכה להצלחה מסויימת בבולגריה. שיר הבכורה של הזמרת כסולנית, “Ce-ti Canta Dragostea”, שוחרר בנובמבר ומאז זכה לכ- 9 מיליון צפיות ביוטיוב. הסגנון שלה דומה לשילוב בין דואה ליפה (Dua Lipa) ובילי אייליש (Billie Eilish).

20 מדינות אישרו עד כה השתתפות באירוויזיון הבא. מתוכן, 13 מדינות בחרו להמשיך את שיתוף הפעולה שלהן עם נציגיהם לאירוויזיון 2020 (ישראל, רומניה, אוסטריה, בולגריה, בלגיה, שוויץ, אזרבייג'אן, גאורגיה, אוקראינה, יוון, ספרד, הולנד וקרואטיה), 5 מדינות יערכו קדם אירוויזיון חדש (פורטוגל, פינלנד, נורווגיה, אסטוניה ושוודיה) ליטא ואירלנד יחליטו כיצד ייבחר הנציג הבא לאירוויזיון בקרוב ובלטביה הודיעו כי יחליטו האם להשתתף באירוויזיון הבא רק לאחר מיגור מגפת הקורונה.
זו תיהיה ההשתתפות ה- 21 של רומניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השלישי ב- 2005 וב- 2010.


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!