רשת הטלוויזיה של ליטא החליטה לבחור את הנציג לאירוויזיון 2021 בעזרת הקדם אירוויזיון המסורתי. The Roop מסרבים לאשר בשלב זה את השתתפותם.


 

רשת הטלוויזיה הליטאית, LRT, מאשרת השתתפות באירוויזיון 2021. במקביל, הוכרז כי בליטא מתכוונים לערוך גם השנה את קדם האירוויזיון המסורתי ואילו הלהקה שנבחרה לייצג את ליטא באירוויזיון 2020, The Roop, תוזמן להשתתף בקדם אירוויזיון כאשר ישוריין עבורה מקום בגמר.
מרשת הטלוויזיה הליטאית נמסר: "כולנו עצובים מהמצב הזה – השיר 'On Fire' נחשב לאחד התמודדים העיקריים לזכייה בתחרות, הלהקה זכתה לאהבה רבה בליטא ובחו"ל, אך האירוויזיון הוא בראש ובראשונה תחרות שירים ההולכת וצוברת פופולריות מדי שנה בליטא, ומעוררת יצירת שירים חדשים וביצועים ומקדמת את תעשיית המוסיקה המקומית. חיפשנו פיתרון שלא לפגוע בהליך החשוב ובו בזמן לא לקפח את להקת The Roop".

עוד נמסר מרשת הטלוויזיה כי הלהקה תקבל כ- 20 אלף יורו, שהצטברו מהצבעות הקהל במהלך קדם האירוויזיון והיו מיועדים להשקעה בביצוע של הלהקה על הבמה, וזאת כפיצוי על הזמן והכסף שהשקיעה הלהקה בהכנותיה לקראת האירוויזיון.
מלהקת The Roop נמסר: "אנחנו לא יודעים כרגע אם נשתתף. עבר רק חודש וחצי מאז הזכייה עם השיר 'On Fire'. הכל הולך מהר מאוד. מהר מידי. אנחנו צריכים לחשוב ולקבל החלטה בשלב מאוחר יותר".

הבחירה לקיים בשנה הבאה קדם אירוויזיון מפתיעה מאוד, וזאת משום שלהקת The Roop, שהייתה אמורה לייצג את ליטא באירוויזיון 2020 הייתה אחת הפייבוריטיות העיקריות לזכייה בתחרות האירוויזיון. השיר "On Fire" דורג במקום השלישי בטלאות ההימורים של אירוויזיון 2020.

זו תהיה ההשתתפות ה- 21 של ליטא באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השישי באירוויזיון 2006 עם השיר "We Are the Winners" בביצוע של LT United.

 


 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!