יוליה סמוילובה (Julia Samoylova) יצגה את רוסיה באירוויזיון 2018 ונחשבת לזמרת היחידה מרוסיה שלא הצליחה לעלות לגמר. שנתיים אחרי היא פותחת את הפה ורומזת על כך שנוצלה על ידי רשת הטלוויזיה ומדברת על הסיבות לכישלון הצורב.

[fblike][addtoany]

 

הזמרת יוליה סמוילובה (Julia Samoylova) היא ללא ספק זמרת בלתי רגילה. כבר כילדה קטנה החלה לאבד תחושה ברגליים שאובחנה בגיל 13 כמחלת ניוון שרירים קשה (SMA). מגיל מאוד צעיר נעזרת סמוילובה בכיסא גלגלים.

המחלה הקשה לא מנעה מהזמרת להיות יצירתית. ב- 2013 זכתה הזמרת במקום השני בתכנית "Faktor A" שהיא הגרסה הרוסית ל- "X Factor", ב- 2014 היא לקחה חלק בטקס הפתיחה של משחקי החורף הפאראלימפיים בסוצ'י וב- 2017 נבחרה לייצג את רוסיה באירוויזיון עם השיר "Flame is Burning".
השמחה לא נמשכה זמן רב משום שרשויות אוקראינה, שאירחה את התחרות ב- 2017, אסרו על הזמרת הרוסייה להיכנס לאוקראינה ולהשתתף בתחרות בשל העימות הצבאי בין שתי המדינות. רוסיה פרשה מהתחרות במחאה אך הבטיחה לזמרת שהיא תזכה לייצג את המדינה הגדולה באירוויזיון הבא.

אירוויזיון 2018

שנה לאחר מכן, במרץ 2018 חשפה רוסיה את השיר החדש – "I Won’t Break" שנכתב על ידי שיתוף פעולה רוסי-ישראלי עם היוצרים לאוניד גוטקין (Leonid Gutkin), נטע נמרודי ואריה בורשטיין. "השיר מצויין, הקליפ ברמה גבוהה, הכל לפי פורמט האירוויזיון", אמר המפיק יוסיף פריגוז'ין (Iosif Prigozhin).
אך הזמרת הרוסייה לא קיבלה את גביע הזכייה בסיום התחרות. יותר מזה, יוליה סמוילובה אפילו לא הצליחה לעבור את שלב חצי הגמר. הזמרת התבלבלה במילים במהלך ההופעה מרוב לחץ והביצוע הכולל היה לא מוצלח בלשון המעטה. לאחר האירוויזיון הזמרת לא יכלה להסתיר את כאבה ופרצה בבכי קורע לב.

כעת, לראשונה מאז אירוויזיון 2018, הזמרת מוכנה לדבר על הסיבות לכישלון הצורב. הזמרת מודה כי הובטח לה שתייצג את רוסיה באירוויזיון 2018 כבר באפריל 2017, היא יכלה להתכונן במשך שנה שלמה לתחרות אך הזמרת מספרת שרשת הטלוויזיה הזניחה אותה ולא נתנה לה שום מידע לגבי ההכנות והתחרות הקרובה.
רוצים לזכות בחבילת פרסים מתנה? הכנסו לוידאו!

"יוליה, יהיה בסדר"

"זה לא היה נעים. לא ידעתי מה לעשות. לא ידעתי האם להרכיב צוות לקראת האירוויזיון או לא. כשהתקשרתי לברר פרטים ושאלתי מתי השיר יהיה מוכן ענו לי: 'יוליה, הכל יהיה בסדר, אל תדאגי'". הזמרת חושפת שהשיר הוצג לה רק בחודש פברואר, פחות מחודש ממועד הגשת השירים.

בשל השתתפותה באירוויזיון, סמוילובה סירבה לשיקום השנתי שנחוץ לה כדי להתאושש מניתוח. לדברי הזמרת, בכדי להגיע מוכנה לאירוויזיון היא הייתה זקוקה ליותר זמן הכנה. היא מספרת כי רק חזרה אחת אורגנה לה וזה לא הספיק. סמוילובה מודה שהיא לא הייתה מרוצה מההעמדה של השיר. היא אף אמרה זאת למפיק המוסיקלי יורי אקסיוטה (Yurii Aksyuta) אך תשובתו הייתה שאין זמן לשינויים. לאחר הכישלון בליסבון, שמעה הזמרת שהמפיק אמר "עשינו כל מה שאפשר". נזכיר שהכישלון של סמוילובה לעלות לגמר האירוויזיון הוא הכישלון הראשון והיחיד של רוסיה אי פעם לעלות לגמר.

הזמרת פורצת בבכי לאחר פרסום תוצאות חצי הגמר:
"חשבתי לפרוש מהאירוויזיון"

עוד מודה הזמרת, שלקראת התחרות היא שקלה ברצינות לפרוש מההשתתפות: "חשבתי לפרוש מהאירוויזיון, בעיקר כשההכנות לתחרות לא התקדמו כפי שדימיינתי". למרות זאת, היא מדגיש שהיא לא מתחרטת על שום דבר שהיא עשתה: "בכל זאת, זה היה החלום שלי – אמנם הייתי תמימה אבל רציתי את זה".

בנוסף, אומרת יוליה סמוילובה שרשת הטלוויזיה של רוסיה לא שילמה לה דבר על ההוצאות הרבות הכרוכות בהשתתפות באירוויזיון. הזמרת אומרת שהיא לא חשבה ש"היא צריכה לשלם על ההשתתפות", מאחר וניתנה לה "הזדמנות פז".

התחושה המתקבלת מהראיון אותו העניקה הזמרת לראשונה, כשנתיים לאחר השתתפותה בתחרות, היא תחושה קשה של ניצול למטרות שונות. האם רשת הטלוויזיה הרוסית ניצלה את הזמרת כדי להציג על הבמה הבינלאומית חזון בו רוסיה מקבלת ומשווה את זכויותיהם של בעלי מוגבלות? נדגיש כי לאחר התחרות שחררה הזמרת מספר שירים בודדים שלא זכו להצלחה.

[fblike][addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!