רשת הטלוויזיה הצרפתית לא ממהרת להכריז על שיטת בחירת השיר והנציג לאירוויזיון הבא ולכן לא ברור האם טום לב (Tom Leeb) יזכה בכרטיס הכניסה לאירוויזיון 2021. כתבתה של מאיה ברכה.

[addtoany]

 

לאחר ביטול אירוויזיון 2020, מדינות רבות החלו לתכנן תכנונים לקראת האירוויזיון הבא. 11 אומנים מהתחרות השנה כבר אושרו כנציגים לשנת 2021, בעוד שמדינות אחרות הודיעו על הפעלה מחודשת של הקדם שלהם.

השנה אמור היה טום לב (Tom Leeb) לייצג את צרפת עם השיר "Mon Alliée". על פי LeParisien France, השתתפות צרפת בשנת 2021 אינה בעדיפות עליונה. לטלוויזיה הציבורית במדינה לוקח זמן "לעכל" את ביטול התחרות השנה, ולמרות שטום לב הצהיר על כך שהוא מתוסכל, בריאות הציבור בשלב זה נמצא בעדיפות עליונה. לכן, צרפת לא הכריזה האם הזמר ייצג את צרפת באירוויזיון הבא או שמא ייבחר זמר אחר.
חשוב לציין כי לפי שיטת הבחירה השנה בצרפת, ראשית נבחר השיר עצמו ורק לאחר מכן הותאם לשיר זמר. לכן, מאחר והשיר לא יוכל להתמודד באירוויזיון הבא, לא בטוח שהנציג שנבחר לבצע אותו ימשיך לתחרות הבאה.

בנוסף, כפי שציין סטפן שיפר (Stéphane Chiffre), נשיא מועדון אוהדי האירוויזיון בצרפת, התגובות הפושרות מצד הציבור ומסוכנויות ההימורים איכזבה את הציבור הצרפתי, שראה את ביטול האירוויזיון כהקלה.
שר התרבות הצרפתי פרנק רייסטר (Franck Riester) קרא תיגר על כך שהפזמון הוא בשפה האנגלית. הוא הוסיף כי על הנציג הצרפתי באירוויזיון, שהיא תחרות לאומית, להשתמש בגאווה בשפה הצרפתית והדגיש כי הוא מעדיף שנציג צרפתישיר בצרפתית ולא ינצח – על פני ניצחון עם שיר בשפה האנגלית.

טום לב ויתר אוהדי האירוויזיון ממתינים לחדשות בנוגע להליך בחירת הזמר והשיר לאירוויזיון 2021.

זו תהיה ההשתתפות ה- 64 של צרפת באירוויזיון אשר השתתפה בכל האירוויזיונים מאז 1956, פרט לשנים 1974 ו- 1982. צרפת זכתה 5 פעמים במקום הראשון, אך הזכייה האחרונה של המדינה הייתה בשנת 1977.

[addtoany]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? צוות צילום מוכשר ואדיב! רק ב- LaVie Photography!