הזמרת האוסטרלית, מונטיין (Montaigne), מוצפת בימים האחרונים בשאלות לגבי השתתפותה באירוויזיון הבא. לזמרת אין תשובות ורשת הטלוויזיה האוסטרלית לא ממהרת להכריז לגבי תכנוניה לקראת האירוויזיון 2021. כתבתו של עדו פורמן.


 

אחת עשרה מדינות כבר אישרו כי נציגיהם לאירוויזיון 2020 ימשיכו לעבוד על שיר חדש ויתמודדו באירוויזיון 2021, אך באוסטרליה לעת עתה אין חדש. הכוכבת האוסטרלית לאירוויזיון 2020, מונטיין (Montaigne) מסרה שהיא תשמח לחזור ולהתחרות ב- 2021 אך רשת הטלוויזיה האוסטרלית (SBS) שומרת על שתיקה.

בתגובה לאוהדים בטוויטר, שיתפה מונטיין את עמדתה בנושא החזרה לאירוויזיון 2021: "שלום לכל מי שתוהה בנוגע להשתתפותי באירוויזיון שנה הבאה. אני באמת אשמח לעשות זאת. אבל זה תלוי ב- SBS. אז בבקשה תפנו את השאלות שלכם בנושא זה אליהם. מה שיקרה לא תלוי בי". הזמרת הצעירה הייתה אמורה לבצע באירוויזיון 2020 את השיר "Don't Break Me".
בשנתיים האחרונות בחרה אוסטרליה את נציגיה בעזרת קדם אירוויזיון מקומי בשם "Eurovision: Australia Decides" אך מאחר שהשנה בוטלה התחרות בעקבות נסיבות חריגות, אוהדיה של הזמרת תוהים אם השנה יוותרו על התחרות המקומית ויבחרו ישירות במונטיין. אופציה נוספת היא שמונטיין תזכה לאפשרות להתמודד אוטומטית בקדם האירוויזיון המקומי, כפי שיעשו באסטוניה, שם הבטיחו לנציגם אוקו סוביסטה (Uku Suviste) מקום אוטומטי בחצי הגמר בקדם האירוויזיון האסטוני.
רשת הטלוויזיה SBS עדיין לא הודיעה על הנציג מטעמה לשנה הבאה, או על הדרך בה הם יבחרו את הנציג. למרות ש- SBS היא לא חברה מלאה באיגוד השידור האירופי (EBU), לרשת הטלוויזיה האוסטרלית יש הזמנה מובטחת להתחרות באירוויזיון עד 2023 לפחות.

השנה תהיה ההשתתפות השישית של אוסטרליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השני עם השיר "Sound Of Silence" בביצוע של הזמרת הגדולה Dami Im. בכל 5 שנות השתתפותה באירוויזיון הצליחה אוסטרליה להעפיל לגמר.


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!