ארבעה ימים חלפו מאז הכריז איגוד השידור האירופי על ביטול אירוויזיון 2020, וכבר כעת אנו יודעים על לפחות עשר מדינות שהכריזו שנציגיהם לאירוויזיון 2020 ימשיכו לעבוד על שיר חדש שיתמודד באירוויזיון 2021. האם עדן אלנה תצטרף לרשימה?איגוד השידור האירפי שחרר ביום שישי הצהרה לפיה שירי אירוויזיון 2020 לא יוכלו להתמודד באירוויזיון 2021, כך שלקראת השנה הבאה תאלץ כל מדינה לבחור שיר חדש לגמריי. בנוסף, איגוד השידור הדגיש כי כל מדינה תוכל לשלוח את נציגיה לאירוויזיון שבוטל גם בשנה הבאה או שתוכל לבחור בנציג אחר לגמריי, הדבר נתון להחלטה פנימית של כל רשת טלוויזיה מקומית.
בעקבות זאת, לא פחות מעשר מדינות הודיעו בימים האחרונים שלא יאכזבו את נציגיהם לאירוויזיון שבוטל, ואלה יתמודדו באירוויזיון הבא. מדובר בנציג ההולנדי ז'נאגו מקרוי, הנציג הקרואטי דאמיר קדז'ו, הזמר הספרדי בלאס קנטו, נציגת יוון סטפניה, הלהקה האוקראינית GO_A, הזמר הגאורגי טורניקה קיפיאני, הקלאופטרה מאזרבייג'אן אפנדי, הלהקה הבלגית הידועה הוברפוניק, הזמר השוויצרי שמכונה Gjon's Tears והזמרת הצעירה שדורגה בראש טבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2020ויקטוריה מבולגריה.
ההחלטה להמשיך את שיתוף הפעולה עם הנציגים השונים עשויה להיות דיי פשוטה במדינות כמו הולנד, ספרד, יוון, אזרבייג'אן, שוויץ ובולגריה שבחרו את נציגיהם בבחירה ישירה על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. גם מדינות כמו קרואטיה, אוקראינה וגאורגיה החליטו לוותר על קדם האירוויזיון המסורתי כדי לא לאכזב את נציגיהם.

בבלגיה ההחלטה להמשיך עם הוברפוניק היא קצת יותר מורכבת משום שבמדינה הדו-לאומית, קיימות שתי רשתות טלוויזיה אשר מתמודדות באירוויזיון לסרוגין. את להקת הוברפוניק בחרה רשת הטלוויזיה הוולונית אך באירוויזיון הבא תתמודד רשת הטלוויזיה הפלמית, כך ששתי רשתות הטלוויזיה הגיעו להסכם והוברפוניק יוכלו להמשיך להתמודד באירוויזיון 2021 למרות כל הקשיים.

מדינות כמו אסטוניה ושוודיה כבר הודיעו שייערכו את קדם האירוויזיון המסורתי, ונציגיהם מוזמנים להתמודד, כמו כל יתר המתמודדים בתחרות המקומית.
ומה לגבי עדן אלנה?

עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

הבחירה בעדן אלנה נעשתה בעזרת התכנית "הכוכב הבא" שהופקה על ידי טדי הפקות. שיתוף הפעולה עם טדי המשיך גם לאחר הבחירה בעדן, משום שחברת ההפקות הידועה הפיקה גם את משדר בחירת השיר של עדן לאירוויזיון, הייתה אמורה להפיק קליפ לשיר "Feker Libi" וכמובן לממן את מרבית עלויות הפקת השיר על בימת התחרות.

במקביל, כבר בחודש דצמבר הודיעו בתאגיד השידור כי הם מעוניינים להפסיק את שיתוף הפעולה עם טדי ולבחור את השיר לאירוויזיון 2021 בעזרת קדם אירוויזיון מרובה משתתפים שישודר בכאן11. כעת, לא ברור האם בגלל המצב המיוחד יחליטו בתאגיד לדחות בשנה את כל התכנונים, ויאפשרו לעדן לייצג שוב את ישראל באירוויזיון.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.