תאגיד השידור הישראלי מדווח הערב כי איגוד השידור האירופי נוטה לבטל את תחרות האירוויזיון לשנת 2020. המשמעות לגבי השירים והנציגים שנבחרו לא ברורות. הודעה רשמית תצא מחר.


היום התכנסה קבוצת המיקוד (Reference Group) של תחרות האירוויזיון כאשר עדיין לא יצאה משם החלטה. שני נחשוני, כתבת דסק התרבות של תאגיד השידור הישראלי, מדווחת הערב כי האופציות העיקריות שעומדות בפני הפקת האירוויזיון לשנת 2020 הם קיום האירוויזיון ללא קהל, דחייה או ביטול התחרות.
עדן אלנה. מה יעלה בגורל השיר הישראלי? צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

אופציות קיום האירוויזיון ללא קהל לא מתאפשרת, נכון לעכשיו, בשל הנחיות של ממשלת הולנד אשר מגבילות התכנסויות עד ל- 100 איש. גם במידה והאירוע ייערך ללא קהל, צוות הצילום, ההפקה והמשלחות מכיל יותר מ- 100 איש.

בין אופציית הדחייה או ביטול התחרות נראה כרגע, על פי מקורות לא רשמיים באירופה, שבאיגוד השידור האירופי (EBU) נוטים לבטל את תחרות האירוויזיון השנה. המשמעות לגבי הנציגים והשירים שנבחרו עדיין לא ידועות. הודעה רשמית צפויה לצאת, ככל הנראה, מחר.
חשש לקיום האירוויזיון. צילום: REUTERS/Flavio Lo Scalzo

ביטול תחרות האירוויזיון באה על רגע התפשטות נגיף הקורונה בהולנד ובאירופה. רשויות הבריאות בהולנד מדווחת היום על 19 קורבנות שנפטרו מנגיף הקורונה בהולנד ב- 24 השעות האחרונות. סה"כ 43 קורבנות מאז התפרצות הנגיף ומעל 1,705 נדבקים בהולנד.

אנו ממתינים בשלב זה להודעה רשמית של איגוד השידור האירופי, בו יובהרו כל הפרטים לגבי ההתפתחויות והמשמעויות השונות של ביטול התחרות לשנת 2020.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!