כעת מתקיימת פגישה מכרעת לגבי עתידה של תחרות האירוויזיון. באיסלנד מדווחים על ביטול התחרות. התעדכנו עמנו על כל המידע אשר זורם מהפגישה לגבי עתידה של תחרות האירוויזיון.

[addtoany]

בשעות אלה מתקיימת פגישה בין חברי קבוצת המיקוד של תחרות האירוויזיון. במהלך הפגישה ידונו באפשרויות השונות לקיום תחרות אירוויזיון 2020 בצל התשפטות נגיף הקורונה באירופה.
12:32 דיווחים מאיסלנד

על פי דיווחים לא מאומתים, באיסלנד מדווחים כי בשעות הקרובות יודיעו באופן רשמי על ביטול תחרות האירוויזיון השנה. פליקס ברגסון, ראש המשלחת האיסלנדית לאירוויזיון, לא אישר את הידיעה בראיון שקיים עם תחנת הרדיו האיסלנדית, אך הדגיש כי נציגי המשלחת האיסלנדית נמצאים כרגע בפגישה של חברי קבוצת המיקוד ובסיומה ידווח על ההחלטות.

"זה יהיה עצוב מאוד אם תחרות האירוויזיון תבוטל", אמר ראש המשלחת האיסלנדית, "אנחנו צריכים לחכות ולראות מה יוחלט בפגישה. אין לי מידע להוסיף אבל אני לא מאמין שיבטלו את התחרות. אני לא מאמין שדבר כזה יכול לקרות".
12:47 צילומי הגלויות נדחו

עוד ניתן לדווח כי צילומי הגלויות לתחרות האירוויזיון נדחו באופן גורף לכל נציגי המדינות. נזכיר כי עדן אלנה הייתה הראשונה לסרב לצילומי הגלויה בהולנד, כאשר נציגי ליטא – להקת The Roop, הצטרפו לסירוב לאחר מספר ימים בשל התפשטות הקורונה.

13:00 דיווחים מהולנד

פרופסור מארק בונטן (Marc Bonten), מומחה להתפרצות מגפות, ומבקרת הטלוויזיה ההולנדית אנגלה דה יונג (Angela De Jong) סבורים שלא ניתן לקיים את האירוויזיון.

פרופסור בונטן סבור כי המגפה מתפשטת במהירות ולא ניתן לעצור אותה בשלב זה ולכן לא ניתן לקיים את האירוויזיון במאי. הוא סבור כי אירוע בינלאומי עם עשרות אלפי אנשים בחודש מאי מהווה סכנה לציבור.

מבקרת הטלוויזיה אנגלה דה יונג פרסמה הבוקר טור דעה בו היא מאמינה כי לא ניתן לקיים את תחרות האירוויזיון במתכונת הידועה. היא סבורה כי התחרות עשויה להתקיים ללא קהל.

13:05 דיווחים מיוון – בקרוב יתקבלו החלטות

ראש המשלחת היוונית לאירוויזיון, מאריה קופופאולו (Maria Koufopoulou), מדווחת כי היא אמש היא הייתה בקשר עם איגוד השידור האירופי, שהבטיח שבקרוב מאוד יתקבלו החלטות לגבי תחרות האירוויזיון.
13:30 דיווחים מספרד – האופציות שעל הפרק

התקשורת בספרד מדווחת כי על הפרק 3 אופציות:

  1. דחיית האירוויזיון לחודשי יוני-יולי במטרה לאפשר שלושה-ארבעה חודשים בהם מקווים להשתלט על הנגיף.
  2. ביטול התחרות – לקבוע זוכה על ידי הקמת ועדת שיפוט בכל מדינה שתאזין להקלטות אודיו או וידאו של כל השירים ועלפיהן תצביע.
  3. קיום התחרות ללא קהל – לא ידוע עם במועד המתכונן (12, 14 ו- 16 במאי) או שמא במועד מאוחר יותר.

14:20 כל האופציות נבדקות היטב

בשלב זה נבדקות היטב כל האופציות אשר הונחו על השולחן. נבדק מועד חדש שיכול להתאים ללוח השידורים בהתאם לאירועים אחרים כגון המשחקים האולימפיים בטוקיו, ליגת האלופות, יורו 2020 וכדומה. בנוסף, נבדק האם אולם ה- Ahoy Arena יוכל לארח את האירוויזיון במועד אחר מאחר והאולם עמוס באירועים לכל אורך חודש יוני ומרבית חודש יולי.

15:20 19 קורבנות בהולנד בתוך 24 שעות

רשויות הבריאות בהולנד מדווחת בשעה האחרונה על 19 קורבנות שנפטרו מנגיף הקורונה ב- 24 שעות האחרונות בהולנד. סה"כ 43 קורבנות מאז התפרצות הנגיף ומעל 1,705 נדבקים.

15:28 יורו 2020 נדחה בשנה! מה עם האירוויזיון?

יורו 2020, אליפות אירופה בכדורגל, שהייתה אמורה להתקיים בין ה- 12 ביוני ל- 12 ביולי – נדחתה בשנה! כך הוחלט בדקות האחרונות על ידי אופ"א (איגוד התאחדויות הכדרוגל האירופיות). החלטה זו מדאיגה בהחלט ביחס להחלטה האם לקיים את תחרות האירוויזיון במאי או שמא לדחות את התחרות. יש לזכור כי לקראת יורו 2020 מתקיימת בכל מדינה מתקיימות תחרויות מקדימות כחלק מהליגה ולכן יש להשלים את התחרויות המקדימות. לעומת זאת, כל התחרויות המקדימות לקראת האירוויזיון כבר נערכו וכל 41 המתמודדים כבר נבחרו.

15:40 תגובה ראשונה מהפקת התחרות ורשת הטלוויזיה ההולנדית.

האתר היווני מכחיש את ביטול התחרות ומדווח על תגובתו של מפיק האירוויזיון, סיטסה באקר (Sietse Bakker): "אנו נעשה את המיטב בזמן שנותר. המצב בהולנד ובאירופה משתנה במהירות. כשמשהו יוחלט בנושא נעדכן".

מרשת הטלוויזיה ההולנדית, NOS, נמסר: "פגישה רבת דרגים מתקיימת כעת. סביר מאוד שתחרות האירוויזיון תדחה למועד אחר אך איגוד השידור האירופי טרם גיבש החלטה".
15:45 איגוד השידור האירופי: החלטה בקרוב

21:50 תאגיד השידור הישראלי: אירוויזיון 2020 ככל הנראה יבוטל

תאגיד השידור הישראלי מדווח הערב כי איגוד השידור האירופי נוטה לבטל את תחרות האירוויזיון לשנת 2020. המשמעות לגבי השירים והנציגים שנבחרו לא ברורות. הודעה רשמית תצא מחר. לכתבה מלאה בנושא > לחצו כאן.

 

[addtoany]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!