בצל התפשטות נגיף הקורונה וההגבלות של ממשלת הולנד, לא תוכל להתקיים מסיבת האירוויזיון המסורתית באמסטרדם ב- 4 באפריל. המסיבה שהייתה אמורה להתקיים בהשתתפותם של נציגי המדינות השונות נדחתה למועד לא ידוע. מפיקי המסיבה בוחנים את האפשרויות.


 

המצב בהולנד ממשיך להיות קשה. עד כה נדבקו 1,135 בני אדם בוירוס הקורונה שגבה גם 20 קורבנות בהולנד. בשבוע שעבר הוגבלו התכנסויות בהולנד עד 100 איש למשך שבועיים וכעת האריכה הממשלה את ההגבלות החדשות עד ל- 6 באפריל.

מסיבת האירוויזיון ההולנדית, Eurovision In Concert, שהייתה אמורה להתקיים ב- 4 באפריל באמסטרדם, בנוכחותם של כ- 5,000 אוהדי אירוויזיון ונציגיי אירוויזיון רבים, כבר לא תוכל להתקיים כמתוכנן.
"אנו בודקים כרגע את כל האפשרויות העומדות לפנינו", ציינו מארגני האירוע. "ברגע שיהיה לנו מידע נוסף, נעדכן אתכם במהירות האפשרית". מסיבת האירוויזיון ההולנדית התקיימה 11 שנים ברציפות עד כה.
גל של ביטולים

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בוטלו שתי מסיבות גדולות אחרות: מסיבת "איזראל קולינג" ("Israel Calling") בתל אביב וגם "PrePartyES" במדריד. בנוסף, הלהקה הליטאית The Roop והזמרת הבולגריה ויקטוריה (Victoria) הודיעו שלא יוכלו להגיע למסיבות השונות בשל התפשטות הקורונה.

מסיבות האירוויזיון השונות שימשו למעשה במה מרכזית למתמודדי האירוויזיון בו יכלו לבצע את שירם בהופעה חיה מול קהל אוהד ותומך. ביצועים אלה הובילו לאורך השנים לשינויים מהותיים בטבלאות ההימורים כאשר התגלו זמרים רבים שלא הצליחו לבצע כראוי את שירם בהופעה חיה. בשל ביטול מרבית האירועים יתכן כי נשמע לראשונה שירים רבים בהופעה חיה רק על בימת האירוויזיון.
מה בהמשך?

לשר הבריאות ההולנדי אין בשורות משמחות בפיו: "אני בטוח כי ההגבלות הקיימות לא יהיו האחרונות, המצב ממשיך להתפתח במהירות ואנו נמשיך לעדכן את הציבור בהגבלות נוספות בהתאם להתפתחויות".

נדגיש, כי לפי הצהרה ששחרר איגוד השידור האירופי (EBU) ביום שישי האחרון, ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 נמשכות כרגיל למרות התפשטות מגפת הקורונה. החלטה סופית לגבי קיום האירוויזיון תתקבל בתחילת חודש אפריל. האירוויזיון צפוי להתקיים ב- 12, 14 ו- 16 במאי.


 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!