איגוד השידור האירופי שחרר הצהרה לפיה ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 נמשכות כרגיל למרות התפשטות מגפת הקורונה. אלפי קורבנות באירופה. החלטה לגבי קיום האירוויזיון תתקבל בתחילת חודש הבא. נציגי מדינות מעטות מאשרות הגעתן למסיבות האירוויזיון באמסטרדם, לונדון ומדריד.


 

איגוד השידור האירופי (EBU) שחרר היום הצהרה רשמית לגבי המשך ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 בצל התפשטות נגיף הקורונה: "איגוד השידור האירופי עוקב בדאגה אחר המצב בכל הקשור להתפשטות נגיף הקורונה וממשיכה להתעדכן לגבי ההנחיות האחרונות של ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בהולנד".
ב- EBU מדווחים על קשר רציף עם עיריית רוטרדם ורשתות השידור בהולנד, NOP, NOS ו- AVROTROS, אשר צפויות להפיק את התחרות. יחד עימם נבדקות אופציות שונות בכל הקשור לקיום תחרות אירוויזיון 2020. האופציות אשר נמצאות על השולחן הן דחייה של האירוע למועד מאוחר יותר או קיום התחרות ללא קהל.

עוד אומרים ב- EBU כי התחרות צפויה להתקיים בחודש מאי, בעוד חודשיים, ולכן עדיין מוקדם לקבל החלטות לגבי שינויים בהפקה. נכון לרגע זה ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 ממשיכות כרגיל.
קורונה והאירוויזיון

חשש לקיום האירוויזיון. צילום: REUTERS/Flavio Lo Scalzo

הצהרה זו מגיעה על רקע התפשטות הנגיף ברחבי אירופה בכלל ובהולנד בפרט. עד כה נרשמו 804 מקרי הידבקות בהולנד ו- 10 קורבנות. רק ביממה האחרונה התגלו כ- 200 מקרי הדבקות נוספים בהולנד. בעקבות קצב ההדבקות הגובר החליט ראש ממשלת הולנד להגביל את ההתכנסויות ברחבי המדינה עד 100 בני אדם. הגבלות אלה ישארו בתוקף עד ה- 31 במרץ.

מניין הקרובנות באיטליה עומד על מעל ל- 1,000 ומספר הנדבקים בארץ המגף עומד על כ- 15,200 חולים. נכון לרגע זה כל מדינות אירופה, פרט למונטנגרו, מדווחות על המצאות נדבקים בשטחן.
ראש עיריית רוטרדם, אחמד אבו טאלב, הודיעה ביממה האחרונה כי החלטה בנוגע לקיום האירוויזיון בהולנד תתבצע בתחילת חודש אפריל, המועד בו צפויים להתחיל בבניית הבמה באולם ה- Ahoy Arena.

בימים האחרונים נודע כי נציגת ישראל – עדן אלנה והלהקה הליטאית The Roop לא יגיעו לצילומי הגלויות כחלק מההכנות לקראת אירוויזיון 2020. עד כה לא ידוע על נציגים נוספים אשר ביטלו את הגעתם להולנד בשבועות הקרובים.

עוד ניתן לדווח כי ההכנות לקראת מסיבות האירוויזיון הגדולות באמסטרדם, לונדון ומדריד נמשכות כרגיל ונכון לרגע זה הן לא מבוטלות. 11 מדינות צפויות להשתתף במסיבה באמסטרדם, 10 מדינות צפויות להשתתף בלונדון ו- 7 מדינות תשתתפנה במדריד. נציגת ישראל עדן אלנה לא צפויה להגיע למסיבות הללו. מדובר בהענות נמוכה מאוד מצד נציגי המדינות ביחס למסיבות בשנים קודמות.

תחרות האירוויזיון צפויה להערך ברוטרדם שהולנד בתאריכים 12, 14 ו- 16 במאי.


 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!