האזינו: גרסה חדשה לשיר הצרפתי צצה ברשת. במקביל, אתר האירוויזיון הרשמי שינה את שם השיר מ- "The Best In Me" ל- Mon Alliée. האם צרפת תבצע באירוויזיון גרסה חדשה שרובה בשפה הצרפתית?

[addtoany]

 

ביום שני (9 במרץ) נפגשו ראשי המשלחות ברוטרדם. במהלך הפגישה הגישו כל המשלחות את הגרסאות הסופיות שיבוצעו על בימת האירוויזיון. האם המשלחת הצרפתית הגישה גרסה חדשה לשיר "The Best In Me"?

התשובה לכך לא ברורה. השיר הצרפתי, שמבוצע על ידי הזמר טום לב (Tom Leeb) נקרא "The Best In Me" ובוצע באנגלית וצרפתית, כאשר השפה האנגלית תופסת חלק נכבד בשיר. היום למשך מספר שעות, אתר האירוויזיון הרשמי Eurovision.tv שינה את שם השיר ל- “Mon Alliée (The Best In Me)”. אך כעת שוב מופיע שם השיר המקורי באנגלית. בנוסף, מילות השיר הצרפתי לא פורסמו באתר הרשמי של התחרות. תחת נושא מילות השיר מופיע "עוד לא אושר".
במקביל, נחשפה גרסה נוספת לשיר הצרפתי שרובה בשפה הצרפתית. לא ברור האם הגרסה הזו היא גרסת האירוויזיון או שמא מדובר בגרסת דמו שהוקלטה לפני הגרסה לה נחשפנו בחודש האחרון. מה דעתכם?

האם זו הגירסה החדשה?

נדגיש כי צרפת ממקומת היום (12 במרץ) במקום ה- 27 בלבד בטבלאות ההימורים של אירוויזיון 2020. בנוסף, שר התרבות הצרפתי פראנק ריסטר (Franck Riester) לא היה נלהב מהבחירה בשיר בעיקר בשל הפזמון שמבוצע בשפה האנגלית. "זה נכון שהפזמון באנגלית שבר את אזניי. אבל זה החלטה בלעדית של רשת הטלוויזיה הצרפתית בניסיון להגיע למקום גבוה", אמר שר התרבות הצרפתי. צרפת ידוע כמדינה מאוד שמרנית בכל הקשור לשפתם גם בתחרות האירוויזיון ויתכן שבשל הביקורת שנשמעה על השפה האנגלית בשיר הוחלט לבצע באירוויזיון גרסה השמה דגש רב יותר על השפה הצרפתית.
טום לב (Tom Leeb)

טום לב, זמר ושחקן בן 30 מפריז, הוא בנו של הקומיקאי והשחקן הצרפתי הידוע מישל לב (Michel Leeb). טום הספיק להשתתף בעשרות סרטים ואף לשחרר את אלבום הבכורה אשר נקרא "Recollection" ב- 2019. בשנה שעברה פתח הזמר את הופעותיהם של טום ג'ונס וסטינג בפריז. לב נחשב לאישיות פופולרית מאוד בצרפת ושר בעיקר בשפה האנגלית.

טום לב נבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הצרפתית, לאחר שבשנתיים האחרונות נבחר הנציג בעזרת קדם האירוויזיון אשר נקרא Destination Eurovision. צרפת בחרה את נציגיה לאירוויזיון בבחירה פנימית החל משנת 2008 ועד 2017. בשנים האלה הגיעה צרפת לרוב למחצית השניה של טבלת התוצאות באירוויזיון. יוצאים מן הכלל הם פטריסיה קאס (Patricia Kaas) אשר זכתה במקום ה- 8 בשנת 2009 ועמיר (Amir) אשר זכה במקום ה- 6 בשנת 2016.
מאז חזרתה של צרפת לשיטת קדם האירוויזיון ב- 2018 קיבלה המדינה את המקום ה- 13 והמקום ה- 16. תוצאות סבירות ביחס להיסטוריה העגומה של צרפת בתחרות בשני העשורים האחרונים.

זו תהיה ההשתתפות ה- 64 של צרפת באירוויזיון אשר השתתפה בכל האירוויזיונים מאז 1956, פרט לשנים 1974 ו- 1982. צרפת זכתה 5 פעמים במקום הראשון, אך הזכייה האחרונה של המדינה הייתה בשנת 1977.

[addtoany]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? צוות צילום מוכשר ואדיב! רק ב- LaVie Photography!