נציגתנו לאירוויזיון 2020, עדן אלנה, לא תוכל לנסוע להולנד כדי להשתתף בצילומי הגלויות. ההפקה ההולנדית תצטרך למצוא חלופה לכל אותם אמנים אשר לא יכולו להגיע בשבועות הקרובים להולנד בשל התפשטות נגיף הקורונה.

[fblike][addtoany]

 

התפשטות הקורונה מקשה על המשך ההכנות לקראת האירוויזיון. בימים האחרונים הנחה תאגיד השידור הישראלי את עובדיו שלא לצאת לנסיעות עבודה בחו"ל, על פי המלצות משרד הבריאות בשל התפשטות נגיף הקורונה ברחבי אירופה. מסיבה זו ביטלה ראש משלחת ישראל באירוויזיון, טלי כץ, את השתתפותה בפגישת ראשי המשלחות אשר נערכת בשעות אלה ברוטרדם.במקביל, הודיעה המשלחת הישראלית למארגני התחרות באמצעות שיחת וידאו כי עדן אלנה לא תוכל להגיע לצילומי הגלויות אשר צפויות להתקיים בשבועות הקרובים בהולנד. הגלויה היא קטע וידאו באורך של כ- 40 שניות אשר מוקרן לפני ביצוע של כל שיר במהלך תחרות האירוויזיון. קטע הוידאו משמש בעיקר עבור התארגנות והחלפת תאורה, תפאורה ואביזרים אחרים על הבמה.בנוסף, עדן אלנה אישרה לנו בראיון מיוחד כי היא צפויה להופיע באמסטרדם במסיבת "Eurovision in Concert" אשר תערך בתחילת חודש אפריל. לאור המצב נראה כי גם הופעה זו תבוטל.

צילומי הגלויות צפויות להתחיל השבוע יחד עם צילומי הגלויה של ספרד. במהלך הגלויות יצולמו המתמודדים השונים אשר יציגו רבדים שונים של החיים בהולנד.

נכון לרגע זה, 265 בני אדם נדבקו בהולנד בנגיף הקורונה ו- 3 נפטרו מהמחלה. ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה (Rark Rutte), ציין כי אפשרות של ביטול האירוויזיון בשל נגיף הקורונה הוא דבר לא הגיוני בשל הנזק הכלכלי הקשה שיאלצו לספוג רשתות הטלוויזיה בהולנד וכלכלת הולנד כולה. נראה כי האפשרות לדחות את האירוע למועד מאוחר יותר או קיום התחרות ללא קהל היא ריאלית מתמיד.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike][addtoany]