"מתקשים לדמיין אירוויזיון ללא קהל", כך אמר מפיק האירוויזיון ההולנדי בפגישת ראשי המשלחות שנערכה היום בהולנד בצל החשש מנגיף הקורונה, "מקווים שהמצב הבעייתי ירגע בשבועות הקרובים". במקביל, הולנד הוגרלה לשיר מספר 23 בסדר הגרלת השירים בגמר. סיכום פגישת ראשי המשלחות לקראת אירוויזיון 2020.

[addtoany]

היום נערכה פגישת ראשי המשלחות של 41 המדינות המתמודדות באירוויזיון 2020, למרות שראש המשלחת הישראלית, השוודית והיוונית נעדרו מהאירוע בשל החשש מנגיף הקורונה. ראשי המשלחות ביקרו ב- Ahoy Arena אשר ישמש כאולם שבו יערך האירוויזיון, שם הם עודכנו לגבי האפשרויות שקומפלקס המופעים מציע, כולל מיקומם הקרוב של מרכז העיתונאים ו"בועת המשלחות" בו שוהות המשלחות במהלך החזרות וההכנות.אירוויזיון וקורונה

אך כמובן שלא ניתן היה להתעלם מהחשש מנגיף הקורונה. "כולם עוקבים בדאגה אחר מה שקורה בעולם", אומר מפיק אירוויזיון 2020 סיטסה באקר (Sietse Bakker), "אבל יש עוד חודשיים לפנינו, כך שאנו מקווים שהמצב הבעייתי ירגע בשבועות הקרובים, אבל זה בהחלט משהו שאנחנו שמים עליו לב".

בהפקת האירוויזיון מודים כי הם מקיימים קשר רציף עם שירותי הבריאות האזוריים (GGD), עם המכון הלאומי בהולנד לבריאות הציבור והסביבה (RIVM) וכמובן עם עיריית הולנד. "אנחנו מיישמים את הוראותיהם", אמר מפיק האירוויזיון.לגבי השאלה האם יתכן שהאירוויזיון יערך ברוטרדם ללא קהל, ענה באקר: "בכנות, תחרות האירוויזיון היא חגיגה לרוטרדם, להולנד ולאירופה. אני מתקשה לדמיין שנעשה זאת ללא קהל". הפקת האירוויזיון מדגישה כי נכון לשלב זה ההכנות נמשכות כרגיל והאירוויזיון יערך כמתוכנן ב- 12, 14 ו- 16 במאי. גם שלב מכירת הכרטיסים לאירוויזיון יתקיים כמתוכנן בסוף החודש.

עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

למרות זאת, ראש המשלחת הישראלית הודיעה להפקה ההולנדית כי עדן אלנה לא תוכל להגיע לצילומי הגלויות בשבועות הקרובים כמתוכנן בלוח הזמנים בשל החשש מפני הנגיף. אלנה היא המתמודדת הראשונה אשר דוחה את הזמנתם של ההולנדים לקיום הצילומים כדי לשמור על בריאותה ועל בריאותם של הצוותים המלווים.

 הולנד – שיר מספר 23

הגרלת חצאי הגמר, בה נקבעת חלוקת המדינות לחצאי הגמר בנוסף לחלוקה הפנימית של סדר השירים (חלק ראשון או חלק שני), נערכה כבר בסוף חודש ינואר. סדר השירים הסופי נקבע, כידוע, על ידי ההפקה ההולנדית וכדי שהולנד לא תזכה ליתרון נערכה היום הגרלה בה הוחלט כי הולנד תיהיה לשיר מספר 23 בגמר הגדול של התחרות.

סדר השירים הסופי של חצאי הגמר צפוי להתפרסם בסוף חודש מרץ או בשבוע הראשון של תחילת חודש אפריל.

[addtoany]

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!