היום תתקיים פגישת ראשי המשלחות ברוטרדם אך נציגי ישראל לא יגיעו למפגש. במהלך הפגישה יעדכנו ההולנדים לגבי ההכנות לקראת אירוויזיון 2020 בצל בהלת הקורונה ועל התרחישים האפשריים לקיום התחרות. במקביל, יגישו כל ראשי המשלחת את השירים הנבחרים לאיגוד השידור האירופי.


היום צפוייה להתקיים פגישת ראשי המשלחות ברוטרדם, בה כל מדינה שולחת את ראש המשלחת אשר מייצג את תאגיד השידור המקומי לרוטרדם כדי לקבל עדכון מידי רשת הטלוויזיה המארחת על הכנות האירוויזיון.

אחד הנושאים החשובים שלא ניתן יהיה להתעלם מהם הוא החשש מנגיף הקורונה. רשת הטלוויזיה ההולנדית צפויה לדווח לראשי המשלחות על התרחישים האפשריים בקיום תחרות האירוויזיון במקביל להתפשטות הנגיף.נכון לרגע זה, 265 בני אדם נדבקו בהולנד בנגיף הקורונה ו- 3 נפטרו מהמחלה. ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה (Rark Rutte), ציין כי אפשרות של ביטול האירוע הוא דבר לא הגיוני בשל הנזק הכלכלי הקשה שיאלצו לספוג רשתות הטלוויזיה בהולנד וכלכלת הולנד כולה. נראה כי האפשרות לדחות את האירוע למועד מאוחר יותר או קיום התחרות ללא קהל היא ריאלית מתמיד.ראש המשלחת הישראלית לא תגיע לרוטרדם

בשל התפשטות נגיף הקורונה החליטו מספר מדינות, בינהן ישראל שוודיה ויוון, שלא להגיע למפגש אלא להתעדכן בנעשה באמצעים טכנולוגיים. גם חלק גדול מנציגי איגוד השידור האירופי (EBU), כולל מפקח האירוויזיון יון אולה סאנד (Jon Ola Sand) לא ינכחו בפגישה מאחר והם נמצאים בבידוד עד ה- 13 במרץ, זאת משום שאחד מעובדי האיגוד נמצא נשא של הוירוס.הגשת שירי אירוויזיון 2020

בנוסף, כל ראש משלחת יגיש היום את הגרסה הסופית של השיר הנבחר לאירוויזיון 2020 מאחר והיום (9 במרץ) הוא המועד האחרון להגשת השירים לאיגוד השידור האירופי (EBU). יחד עם הגשת השיר תגיש כל משלחת את תכנוני ההעמדה של הביצוע הצפוי על בימת האירוויזיון. כל שינוי בהעמדה לאחר מועד זה יצטרף לעבור אישור על ידי קבוצת המיקוד של תחרות האירוויזיון.

37 מדינות חשפו עד כה את שירהן לאירוויזיון. סן מרינו, אזרבייג'אן, מלטה ורוסיה צפויות לחשוף את השיר בימים הקרובים. אלבניה, ארמניה, צ'כיה, איטליה וסלובניה דיווחו על כך שהן הקליטו גרסאות חדשות לשיר שעדיין לא שוחררו. כאמור, כל המדינות צפויות להגיש היום את השיר ל- EBU בגרסה הסופית.

הגרלת סדר השירים

במהלך הפגישה תגריל המדינה המארחת, הולנד, את מספר השיר בו תמוקם בסדר השירים במהלך הגמר. המדינה המארחת היא המדינה היחידה אשר מגרילה את מיקום השיר. מיקומם של יתר המדינות יקבע על ידי ההפקה ההולנדית. במקביל, חמש המדינות הגדולות: בריטניה, ספרד, צרפת, איטליה וגרמניה ישובצו בחלקו הראשון או בחלקו השני של הגמר על ידי הגרלה.


 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!