האזינו: בן וטן (Ben & Tan) נבחרו לייצג את דנמרק באירוויזיון 2020 עם השיר "Yes" לאחר שניצחו בקדם האירוויזיון המקומי. דנמרק תתמודד בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2020.

[fblike][addtoany]

 

הצמד בן וטן (Ben & Ten) זכה במקום הראשון בתחרות הקדם האירוויזיון של דנמרק, Dansk Melodi Grand Prix, מול אולם ריק לגמריי (ללא קהל) בשל החשש מהתפשטות וירוס הקורונה. הצמד, שנבחר להשתתף בקדם אירוויזיון הדני מתוך שלב התחרות המקדימה אשר נערכה בשידורי תחנת הרדיו המקומית, גבר על תשעה מתמודדים אחרים. בן וטן יבצעו בחצי הגמר השני, אשר יערך ב- 14 במאי, את השיר "Yes".
השיר נכתב על ידי הצוות השוודי אמיל ליי (Emil Lei), יימי ינסון (Jimmy Jansson) ולינאה דב (Linnea Deb):

 • אמיל ליי היה שותף בכתיבת השיר הדני לאירוויזיון 2019 – "Love Is Forever".
 • יימי ינסון התמודד פעמיים כזמר במלודיפסטיבלן השוודי, השנה הוא שבר שיא כאשר כתב שישה שירים למלודיפסטיבלן השוודי אך אף אחד משיריו לא נבחר לשיר הזוכה. השיר "Yes" יהיה השיר הראשון של הזמר והיוצר השוודי באירוויזיון.
 • לינאה דב כתבה עשרות שירים עבור המלודיפסטיבלן השוודי, מתוכם שני שירים ייצגו את שוודיה: "You" בשנת 2013 והשיר הזוכה באירוויזיון 2015 – "Heroes".
בן וטן (Ben & Tan)

בן וטן נפגשו לראשונה כמתמודדים בתכנית ה- X Factor בדנמרק.

תוצאות DMPG

בשלב הראשון של קדם האירוויזיון הדני בבחרו שלושת השירים הטובים ביותר על ידי שילוב של צוות שופטים והצבעת הצופים: בן וטן, אמיל וסאנדר סנצ'ז. בשלב השני נבחר הנציג של דנמרק על ידי הצבעת צופים מתוך שלושת השירים הנבחרים.

 1. Isam B – Bølger
 2. Ben & Tan – Yes (שלב שני: 61%)
 3. Maja og De Sarte Sjæle – Den eneste goth i Vejle
 4. Benjamin Kissi – Faith
 5. Emil – Ville ønske jeg havde kendt dig (שלב שני: 19%)
 6. Sys Bjerre – Honestly
 7. Jamie Talbot – Bye Bye Heaven
 8. Sander Sanchez – Screens (שלב שני: 20%)
 9. Kenny Duerlund – Forget It All
 10. Jasmin Rose feat. Roxor Loops – Human

זו תהיה ההשתתפות ה- 49 של דנמרק באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנים 1963, 2000 ו- 2013. הזכייה האחרונה הייתה בזכות השיר "Only Teardrops" בביצוע של אמלי דה פורסט (Emmelie de Forest).

.

[fblike][addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!