ארבע מדינות נוספות תבחרנה היום זמר ושיר לאירוויזיון 2020: דנמרק, פינלנד, שוודיה פורטוגל. בכך תגיע לסיומה עונת קדמי האירוויזיון כאשר ארבעה שירים נוספים שנבחרו בבחירה פנימית צפויים להבחר בימים הקרובים. כל הקישורים לצפייה בכתבה.

[addtoany]

 

המועד האחרון להגשת שירי האירוויזיון לאיגוד השידור האירופי (EBU) יתקיים ביום שני (9 במרץ). בדרך להשלמת רשימת התמודדים ייבחרו היום ארבעה מתמודדים נוספים בעזרת קדמי אירוויזיון מקומיים שיערכו בדנמרק, פינלנד, שוודיה ופורטוגל.
דנמרק:

קדם האירוויזיון הדני, הידוע בשם Dansk Melodi Grand Prix, ייערך בין השעות 21.00-22.00 (שעון ישראל). עשרה מתמודדים יתמודדו הערב על כרטיס הטיסה לרוטרדם מול אולם ריק, ללא קהל, בשל החשש מהתפשטות הקורונה בדנמרק. הגמר יחולק לשני שלבים: בשלב הראשון יבחרו שלושת השירים הטובים ביותר על ידי שילוב של צוות שופטים והצבעת הצופים. בשלב השני יבחר הנציג של דנמרק על ידי צוות שופטים והצבעת צופים מתוך שלושת השירים הנבחרים.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

 1. Isam B “Bølger”
 2. Ben & Tan “Yes”
 3. Maja & De Sarte Sjæle “Den eneste goth i Vejle”
 4. Benjamin Kissi “Faith”
 5. Emil “Ville ønske jeg havde kendt dig”
 6. Sys Bjerre “Honestly”
 7. Jamie Talbot “Bye Bye Heaven”
 8. Sander Sanchez “Screens”
 9. Kenny Duerlund “Forget It All”
 10. Jasmin Rose feat. RoxorLoops “Human”

בין המתמודדים:

 • RoxorLoops הוא ביטבוקסר אשר היה חבר בלהקת Witloof Bay אשר ייצגה את בלגיה באירוויזיון 2011.
 • עסאם בכירי (Isam B) היה שותף בכתיבת השיר הדני לאירוויזיון 2012 "Should've Known Better".
 • את השיר “Ville ønske jeg havde kendt dig” אשר יבוצע על ידי אמיל (Emil) כתבו טים סקואו (Tim Schou) ואסבן סוון (Esben Svane), חברים לשעבר בלהקה אשר ייצגה את דנמרק באירוויזיון 2011 – A Friend in London.
פינלנד:

קדם האירוויזיון של פינלנד, Uuden Musiikin Kilpailu, ייערך הערב בין השעות 21:00-22:50 (שעון ישראל). לראשונה מאז 2017 ייערך קדם אירוויזיון פתוח למתמודדים שונים, לעומת שנים קודמות בהם נערך קדם אירוויזיון לזמר שנבחר בבחירה פנימית. שישה מתמודדים יחלקו את בימת ה- UMK בניסיון לכבוש את צוות השופטים הבינלאומי (50%) וקהל הצופים הפיני (50%)..

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

 1. Tika – I Let My Heart Break
 2. Erika Vikman – Cicciolina
 3. Aksel Kankaanranta – Looking Back
 4. F3M – Bananas
 5. Sansa – Lover View
 6. Catharina Zühlke – Eternity

בין המתמודדים:

 • קטרינה זולקה (Catharina Zühlke) השתתפה בקדם האירוויזיון של פינלנד ב- 2017, אז זכתה במקום השני עם השיר "Perfect Villain".
 

שוודיה:

תחרות המלודיפסטיבלן מגיעה הערב לסיומה בגמר גדול שיחתום עונה שלמה הכוללת ארבעה חצאי גמר ושלב גלגל הצלה נוסף. 12 מתמודדים יתמודדו זה בזה במטרה לזכות במקום הראשון. תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים בינלאומי (50%) אשר יכלול גם שיפוט ישראלי וגם הצבעת צופים (50%).

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

 1. Victor Crone “Troubled Waters”
 2. Paul Rey “Talking in My Sleep”
 3. The Mamas “Move”
 4. Mohombi “Winners”
 5. Hanna Ferm “Brave”
 6. Méndez feat. Alvaro Estrella “Vamos amigos”
 7. Dotter “Bulletproof”
 8. Robin Bengtsson “Take a Chance”
 9. Mariette “Shout It Out”
 10. Felix Sandman “Boys with Emotions”
 11. Anna Bergendahl “Kingdom Come”
 12. Anis don Demina “Vem e som oss”

בין המתמודדים:

 • ויקטור קרון  הוא הזמר השוודי, אשר יצג את אסטוניה באירוויזיון 2019, התמודד בעבר במלודיפסטיבלן 2015 יחד עם הראפר ממוצא אירני בהרנג מירי (Behrang Miri). השניים ביצעו את השיר "Det Rår Vi Inte För" אשר הגיע עד שלב גלגל ההצלה.
 • The Mamas – הלהקה אשר ליוותה את ג'ון לונדביק (John Lundvik) באירוויזיון האחרון בתל אביב, החליטה להתמודד במלודיפסטיבלן והפעם לעמוד במרכז הבמה! הלהקה, למעשה, הוקמה במיוחד כדי ללוות את לונדביק לאירוויזיון אך כעת הן מקוות לשתף שוב פעולה בתקווה להגיע לבמה הגדולה ברוטרדם.
 • מוהומבי – זמר ה- R&B הבינלאומי, מוהומבי, התמודד במלודיפסטיבלן 2019 עם השיר "Hello" אשר זיכה אותו במקום ה- 5 בגמר.
 • האנה פרם, בת 19, הגיעה עד למקום השני באיידול השוודי בשנת 2017. שנה לאחר מכן, ב- 2018, היא כבר התמודדה במלודיפסטיבלן השוודי יחד עם הזמר LIAMOO והשיר "Hold You". השניים הצליחו לזכות במקום השלישי במלודיפסטיבלן.
 • מנדז – ה- DJ הצ'יליאני התמודד בעבר שלושה פעמים במלודיפסטיבלן. השתתפותו האחרונה הייתה ב- 2018 כאשר ביצע את השיר "Everyday" בגמר. השיר הגיע למקום 12.
 • דוטר (Dotter) השתתפה לראשונה במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Cry" אשר נכשל לעלות לגמר. ב- 2017 Dotter שימשה כאחת הכותבות של השיר “A Million Years” אשר בוצע על ידי מאריאט (Mariette) והגיע למקום ה- 3 בגמר. ב- 2019 כתבה את השיר "Victorious" אשר בוצע על ידי לינה הדלונד (Lina Hedlund) והגיע למקום ה- 11 בגמר.
 • רובין בנגטסון יצג את שוודיה באירוויזיון 2017 (מקום 5 בגמר) והתמודד במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר המעולה "Constellation Prize" אשר הגיע רק למקום ה- 5 במלודיפסטיבלן.
 • מארייט משתתפת השנה בפעם הרביעית במלודיפסטיבלן. שירה האחרון, "For You" אשר התמודד ב- 2018 הגיע למקום ה- 5 בגמר.
 • פליקס סאנדמן – ביצע את הופעת הבכורה שלו במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Every Single Day" אשר הגיע למקום השני בגמר.
 • אנה ברגנדאהל אשר יצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 (מקום 11 בחצי הגמר) ובנוסף, התמודדה בשנה שעברה במלודיפסטיבלן עם השיר "Ashes to Ashes" (מקום 10).
 • אניס דון דמינה הוא DJ, ראפר וזמר אשר השתתף כסקסופוניסט במלודיפסטיבלן 2018 בשירם של סמיר וויקטור (Samir & Viktor) אשר נקרא "Shuffla". במלודיפסטיבלן 2019 התמודד יחד עם זיאנה (Zeana) כאשר ביצעו יחדיו את השיר “Mina bränder”. השיר הגיע רק למקום ה- 5 בחצי הגמר.

 
פורטוגל:

הגמר הפורטוגזי יתקיים בשעות 23:00-01:25 (שעון ישראל). שמונה מתמודדים צלחו את שלב חצאי הגמר ויתמודדו הערב בגמר הגדול של התחרות. תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים מיוחד (50%) והצבעת הצופים (50%).

לצפייה בשעה 21.45 – לחצו כאן!

 1. Filipe Sambado “Gerbera amarela do Sul”
 2. Jimmy P “Abensonhado”
 3. Tomás Luzia “Mais real que o amor”
 4. Elisa Rodrigues “Não voltes mais”
 5. Throes + The Shine “Movimento”
 6. Kady “Diz só”
 7. Elisa “Medo de sentir”
 8. Bárbara Tinoco “Passe-Partout”

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!