עדן אלנה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

השיר "Feker Libi" נבחר לייצג את ישראל באירוויזיון 2020. את השיר כתבו דורון מדלי ועידן רייכל. הזמרת עדן אלנה תבצע את השיר בחצי הגמר הראשון אשר ייערך ב- 12 במאי ברוטרדם.

[fblike][addtoany]

 

העם אמר את דברו! עדן אלנה תבצע בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2020 את השיר "Feker Libi". הזמרת תנסה להשיג את אחד מעשרות המקומות הראשונים כדי להעפיל לגמר הגדול שייערך ב- 16 במאי. את השיר הזוכה כתבו דורון מדלי ועידן רייכל. הפקה מוסיקלית של ינון יהל ועידן רייכל.הביצוע לשיר "Feker Libi" החל כאשר עדן אלנה עומדת על הבמה עם רחלי טרקה שהתמודדה השנה בשלב האודישנים של הכוכב הבא. טרקה מנגנת על כלי נגינה אפריקאי קטן. עדן לבושה בלבן אך הרקדנים שסביבה, כולם בני העדה האתיופית, לבושים בירוק זוהר.

הוידאו ארט מושפע מאוד מהסגנון האפריקאי כאשר הצבע הירוק-צהוב שולט על הבמה. הרבה ריקודים, ביצוע קולי מצויין, בלי פירוטכניקה אך עם המון קונפטי.

כותבי השיר

דורון מדלי, עידן רייכל וינון יהל ברגע הזכייה. צילום: אבי זייקנר (EuroMix)

עידן רייכל ודורון מדלי כתבו יחדיו את השיר "Feker Libi" עבור עדן אלנה. השניים כבר שיתפו פעולה בעבר כאשר כתבו את שיר "שבט אחים ואחיות", אז כתב מדלי את המילים ורייכל את הלחן. השיר הגיע למקום הרביעי במצעד השנתי של גלגל"צ ולמקום ה- 10 ברשימת ההשמעות השנתית של מדיה פורסט לשנת 2019.

דורון מדלי כתב בעבר את השיר "Golden Boy" אשר הביא לישראל את המקום ה- 9 באירוויזיון 2015. שנה לאחר מכן כתב את "Made Of Stars" המקום ה- 14. דורון מדלי שב לאירוויזיון ב- 2018 עם השיר "Toy" אשר נכתב יחד עם סתיו בגר, השיר כידוע הביא לישראל את זכייתה הרביעית בתחרות.

ינון יהל היה מעורב בהפקה המוסיקלית של השיר "Golden Boy" שבוצע על ידי נדב גדג'.עדן אלנה, הכוכב הבא 2020, צילום מסך קשת12

על פי סקר שערכנו לאחר חשיפת השירים נחשף כי גולשנו העדיפו את השיר "Rakata" אשר זכה ב- 35.45% מקולות הגולשים. במקום השני, בהפרש של 2.72% בלבד דורג השיר "Feker Libi". בנוסף, רגע לפני בחירת השיר הישראלי דורגה עדן אלנה במקום ה- 18 בטבלאות ההימורים. בשעות הקרובות נגלה האם המהמרים באירופה "ישימו את הזי'טונים" על ישראל או שמא ישראל תרד בדירוג.תוצאות התחרות:

את המקום הראשון קטפו דורון מדלי ועידן רייכל שהיו בסקרים צמודים מאוד לשיר "Rakata". השיר המוביל בהימורים הגיע רק למקום השלישי. ניתן לשים לב כי הייתה הסכמה מוחלטת בין תוצאות השופטים להצבעת הצופים שדירגו את השירים בצורה זהה.

מקום ראשון – Feker Libi
מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל
128 נק'

מקום שני – Roots
מילים ולחן: נתן גושן וסתיו בגר
205 נק'

מקום שלישי – Rakata
מילים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי, ערן קאשי
לחן: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי
139 נק'

מקום רביעי – Savior in the sound
מילים ולחן: אורן עמנואל, טליה לונדונר, אורי אבני
94 נק'רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[fblike][addtoany]