האזינו: הזמר דאדי פרייר פטורסון (Daði Freyr Pétursson) נבחר לייצג את איסלנד באירוויזיון 2020 יחד עם להקת הליווי Gagnamagnið. ההרכב יבצע את השיר "Think About Things" בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2020.


 

Daði & Gagnamagnið הוא שם ההרכב נבחר לייצג את איסלנד באירוויזיון 2020 עם השיר “Think About Things”. מוביל ההרכב הוא הזמר דאדי פרייר פטורסון (Daði Freyr Pétursson) שזכה ב- 2017 במקום השני בקדם האירוויזיון האיסלנדי. דאדי גם כתב והלחין את השיר הזוכה. ההרכב ייצג את איסלנד בחצי הגמר השני אשר יתקיים ב- 14 במאי וינסה להעפיל לגמר שייערך ב- 16 במאי.
הזמר הזוכה, דאדי, הביע את דעתו בעבר על ישראל. "אנחנו לא יכולים לדמיין לקיחת חלק בכיף שנקרא אירוויזיון במצפון נקי בזמן שישראל וצבאה משתמשים באלימות מחרידה נגד הפלסטינים", אמר הזמר מיד לאחר זכייתה של ישראל באירוויזיון 2018 ובעקבות זאת סירב להשתתף בקדם האירוויזיון האיסלנדי בשנה שעברה. בנוסף, חתם הזמר בשנה שעברה על עצומה הקוראת לאיסלנד לפרוש מהאירוויזיון במחאה נגד הכיבוש.

קדם האירוויזיון האיסלנדי אירח במופע הפתיחה את להקת Hatari, אשר כזכור הניפה באירוויזיון 2019 את דגלי פלסטין במהלך שלב הניקוד. וכמובן, כל הופעה של Hatari לא יכולה לעבור ללא שערוריה. במהלך ההופעה התנוסס על מסכי הבמה דגל פלסטין. בנוסף, אירחה הזמר את הזמר הפלסטיני אשאר מוראד (Bashar Murad) אשר נולד במזרח ירושלים.
דאדי פרייר פטורסון (Daði Freyr Pétursson)

דאדי פרייר פטורסון, בן 28, הוא זמר ויוצר איסלנדי אשר גדל בדנמרק ומתגורר כעת בברלין, גרמניה. היוצר מנגן על פסנתר, גיטרת בס ותופים.

הזמר היה חבר בלהקה האיסלנדית RetRoBot בין השנין 2012-2014. ב- 2014, לאחר שעבר לברלין, הכל לעבוד באולפני הקלטות במקביל להופעותיו תחת שם הבמה Mixophrygian.

ב- 2017 התמודד בקדם האירוויזיון האיסלנדי עם השיר "Is This Love" אשר הגיע למקום השני..

תוצאות Söngvakeppnin 2020:

הגמר חולק לשני שלבים: בשלב הראשון נבחרו שני שירים הטובים ביותר על ידי צוות שופטים והצבעת הצופים. בשלב השני בבחר מבין השניים השיר הזוכה על ידי הצבעת הצופים בלבד.. תוצאות השלב השני:

  1. Daði & Gagnamagnið – “Think About Things”
  2. DIMMA – “Almyrkvi”

יתר המתמודדים בתחרות:

  • Ísold & Helga – “Meet Me Halfway”
  • Nína Dagbjört – “Echo”
  • Iva – “Oculis videre”
  • DIMMA – “Almyrkvi”

זו תהיה ההשתתפות ה- 33 של איסלנד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום השני ב- 1999 וב- 2009.


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!