ארבע מדינות נוספות תבחרנה היום זמר ושיר לאירוויזיון 2020: אסטוניה, איסלנד, מולדובה וקרואטיה. חצאי גמר יערכו בסרביה, פורטוגל ושוודיה. כל הפרטים והקישורים לצפייה.


 

תשעה ימים בלבד נותרו עד למועד הגשת שירי האירוויזיון לאיגוד השידור האירופי (EBU) והערב יהיה לאחד הערבים העמוסים בשנה. ארבע מדינות תבחרנה הערב שיר לאירוויזיון 2020 ואילו שלושה חצאי גמר יערכו הערב בשלוש מדינות שונות. כל הפרטים והקישורים לצפייה בהמשך הכתבה.




אסטוניה:

הגמר האסטוני Eesti Laul 2020 ייערך הערב בשעה 19:30 (שעון ישראל) ובו יתמודדו 12 מתמודדים. הגמר יחולק לשני שלבים: בשלב הראשון יבוצעו כל השירים ומתוכם יבחרו שלושת השירים הטובים ביותר על ידי צוות שופטים וקהל הצופים. בשלב השני ייבחר השיר הזוכה על ידי קהל הצופים בלבד.

לצפייה בשעה 19.30 – לחצו כאן!

  1. Inger – “Only Dream”
  2. Rasmus Rändvee – “Young”
  3. Stefan – “By My Side”
  4. Synne Valtri feat. Väliharf – “Majakad”
  5. Uudo Sepp – “I’m Sorry. I Messed Up”
  6. Uku Suviste – “What Love Is”
  7. SHIRA – “Out in Space”
  8. Anett x Fredi – “Write About Me”
  9. Jaagup Tuisk – “Beautiful Lie”
  10. Traffic – “Üks kord veel”
  11. Egert Milder – “Georgia (On My Mind)”
  12. Laura – “Break Me”

בין המתמודדים:

  • להקת Traffic ניסתה את מזלה בקדם האירוויזיון האסטוני ב- 2009 (מקום 2), 2012 (מקום 10) ו- 2014 (מקום 3). השנה תבצע שיר שנכתב על ידי נציג אסטוניה באירוויזיון 2019, ויקטור קרון (Victor Crone), ונציג אסטוניה לאירוויזיון 2015 – סטיג רסטה (Stig Rästa). רסטה כתב גם את השיר האסטוני לאירוויזיון 2019 – "Storm".
  • אינגר פרידולין (Inger Fridolin) התמודדה ב- Eesti Laul 2019 עם השיר "Coming Home", שם זכתה במקום ה- 6.
  • בין הזמרים המתמודדים ניתן למצוא את הזמרת לאורה (Laura) אשר עמדה על בימת האירוויזיון כבר פעמיים: ב- 2005 כחלק מלהקת Suntribe וב- 2017 יחד עם הזמר קויט טומה (Koit Toome). בשתי הפעמים לא הצליחה הזמרת לעלות לגמר האירוויזיון. הזמרת השתתפה גם בקדמי האירוויזיון של אסטוניה בשנים 2007, 2009 ו- 2016.
  • אוקו סוביסטה (Uku Suviste) התמודד בחצי הגמר הראשון של ה- Eesti Laul לשנת 2017, אך לא הצליח לעלות לגמר עם השיר “Supernatural”. בשנה שעברה התמודד עם השיר "Pretty Little Liar" והצליח לזכות במקום השני בגמר האסטוני. חשוב לציין כי את השיר של סוביסטה נכתב על ידי שרון וון (Sharon Vaughn) אשר התמודדה באירוויזיון ככותבת של השירים "Scream" (רוסיה 2019) ו- "Waterline" (אירלנד 2012).
  • רסמוס ראנדבי (Rasmus Rändvee) התמודד לראשונה בקדם האירוויזיון האסטוני ב- 2013 יחד עם להקת Facelift Deer, אז זכה במקום ה- 6 בגמר. ב- 2017 חזר כסולן עם השיר "This Love" אשר זכה במקום ה- 3.
  • סינה ואלטרי (Synne Valtri) התמודדה ב- Eesti Laul 2019 עם השיר "I’ll Do It My Way", אז זכתה במקום ה- 11 בגמר.
  • אנט קולבין (Annet Kulbin) התמודדה בחצי הגמר השני של Eesti Laul 2016, שם זכתה במקום ה- 9 של חצי הגמר עם השיר "Strong".




מולדובה:

קדם האירוויזיון של מולדובה יתקיים בשעה 20:00 (שעון ישראל) עד 23.30 בהשתתפותם של 20 שירים. תוצאות התחרות יקבעו בשילב של צוות שופטים (50%) והצבעת הקהל (50%). הערב דווח כי המתמודדת ג'טה בורלקו פרשה מהתחרות מסיבות אישיות.

לצפייה בשעה 20.00 – לחצו כאן!

  1. Alexandru Cibotaru – “Cine te-a facut să plângi”
  2. Catarina Sandu – “Die for you”
  3. Denis Midone – “Like a champion”
  4. Dima Jelezoglo – “Do it slow”
  5. Dianna Rotaru – “Dale dale”
  6. Geta Burlacu – “Răspunde”
  7. Irina Kit – “Chain reaction”
  8. Julia Ilienko ft. Dar Mishel – “Tears”
  9. Lanjeron – “Hi five”
  10. Lavinia Rusu – “Touch”
  11. Live Beat – “Love me now”
  12. Maria Ciolac – “Our home”
  13. Maxim Zavidia – “Take control”
  14. Natalia Gordienko – “Prison”
  15. Pașa Valeria – “It’s time”
  16. Pasha Parfeny – “My wine”
  17. Petronela Donciu & Andreea Portărescu – “We will be legend”
  18. Sasha Letty – “Summer of love”
  19. Valentin Uzun & Irina Kovalsky – “Moldovița”
  20. Viorela Moraru – “Remedy”
כתבות מומלצות:

דניס מידונה: הוא נולד בישראל וינסה לייצג את מולדובה
ראיון בלעדי: דניס מידונה הוא זמר מולדובני אשר נולד בישראל. הזמר הצעיר ייצג את מולדובה ב- 2012 באירוויזיון הילדים וכעת הוא מנסה לייצג את המדינה על הבימה הגדולה בעולם. לכתבה המלאה

בין המתמודדים:

  • פאשה פרפני (Pasha Parfeny) ייצג את מולדובה באירוויזיון 2012 עם השיר “Lăutar”, שם סיים במקום ה- 11 בגמר.
  • נטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2006 יחד עם ארסניום (Arsenium) כאשר ביצעה את השיר "Loca". השניים סיימו במקום 20. כדאי לשים לב לשיר של נטליה משום שמאחריו עומדים כמה שמות גדולים כמו המלחין היווני דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos), התמלילנית שרון וון (Sharon Vaughn), הבמאי פוקאס אוונגלינוס (Fokas Evangelinos) וגם הזמר המפיק הידוע – פיליפ קירקורוב (Philip Kirkorow).
  • ג'אורג'טה (ג'טה) בורלקו (Georgeta Burlacu) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2008 עם השיר "A Century of Love" שם הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר.
  • מקסים זבידיה (Maxim זאבידיה) השתתף בקדם המולדובני ב- 2016 שם זכה במקום ה- 5, וגם ב- 2019 שם זכה במקום השני, כאשר קהל הצופים העניק לו את המקום הראשון.
  • דניס מידונה (Denis Midone) ייצג את מולדובה באירוויזיון הילדים בשנת 2012, שם הגיע למקום ה- 10 מתוך 12. דניס הוא יליד ישראל.




קרואטיה:

קדם האירוויזיון של קרואטיה, DORA 2020, יתקיים בשעה 21:05 (שעון ישראל) עד 21.15 בהשתתפותם של 12 שירים. תוצאות התחרות יקבעו בשילב של צוות שופטים (50%) והצבעת הקהל (50%). בין השירים ניתן למצוא את שירו של דורון מדלי אשר כתב את השיר "You Will Never Break My Heart" עבור אינדירה (Indira).

לצפייה בשעה 21.05 – לחצו כאן! כדי לצפות יש להרשם.

1. Marin Jurić Čivro – “Naivno”
2. Elis Lovrić – “Jušto”
3. Edi Abazi – “Coming home”
4. Mia Negovetić – “When it Comes to You”
5. Colonia – “Zidina”
6. Zdenka Kovačićek – “Love, Love, Love”
7. Lorenzo feat Dino Purić & Reper iz sobe – Vrati se iz Irske
8. Jure Brkljača – “Hajde nazovi me!”
9. Damir Kedžo – “Divlji vjetre”
10. Lorena Bućan – “Drowning”
11. Alen Vitasović & B. Matija Čerina – “Da se ne zatare”
12. Aklea Neon -” Zovi ju mama”
13. Indira – “You Will Never Break My Heart”
14. Nikola Marjanović – “Let’s forgive”
15. Đana – “One”
16. Bojan Jambrošić – “Više od riječi”

בין המתמודדים:

  • לורנה בוצ'אן (Lorena Bućan) – השתתפה בקדם אירוויזיון הקרואטי ב- 2019 והגיעה למקום השני.
  • יורה ברקליאצ'ה (Jure Brkljača) – השתתף בקדם אירוויזיון הקרואטי ב- 2019 והגיע למקום 8.
  • בויאן יאמברושיץ' (Bojan Jambrošić) – השתתף בקדם אירוויזיון הקרואטי ב- 2019 והגיע למקום 9.
  • דאמיר קדז'ו (Damir Kedžo) – זמר פופ-ים תיכוני ידוע בקרואטיה אשר מבצע לרוב בלדות חזקות.




איסלנד

קדם האירוויזיון של איסלנד, Söngvakeppnin 2020, יתקיים בשעה 21:45 עד 23:15 (שעון ישראל) בהשתתפותם של חמישה שירים. בשלב הראשון יבחרו שני שירים הטובים ביותר על ידי צוות שופטים והצבעת הצופים. בשלב השני ייבחר מבין השניים השיר הזוכה על ידי הצבעת הצופים בלבד.

לצפייה בשעה 21.45 – לחצו כאן!

  1. Ísold & Helga – “Meet Me Halfway”
  2. Daði & Gagnamagnið – “Think About Things”
  3. Nína Dagbjört – “Echo”
  4. Iva – “Oculis videre”
  5. DIMMA – “Almyrkvi”

בין המתמודדים:

  • דאדי פרייר (Daði Freyr) זכה במקום השני בקדם אירוויזיון 2017 עם השיר "Is This Love?".




שוודיה:

הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יתקיים שלב גלגל ההצלה של ה- Melodifestivalen. שמונה שירים יתמודדו בשלב גלגל ההצלה כאשר השירים חולקו ל- 4 דו-קרבות. המנצח בכל דו-קרב יעלה להתמודד בגמר הגדול של המלודיפסטיבלן. התוצאות יקבעו על ידי הצופים בלבד.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

  1. Anis don Demina – “Vem e som oss” VS. Ellen Benediktson & Simon Peyron – “Surface”
  2. Malou Prytz – “Ballerina” VS. Paul Rey – “Talking In My Sleep”
  3. Felix Sandman – “Boys with Emotions” VS. Frida Öhrn – “We Are One”
  4. Mendez feat. Alvaro Estrella – “Vamos amigos” VS. Drängarna – “Piga och dräng”
פרסומת:

מגנטים לאירועים בנהריה – צוות הצילום הטוב ביותר בצפון – "LaVie Photography"

סרביה:

הערב בשעה 22.00 (שעון ישראל) יערך חצי הגמר השני של סרביה כאשר מחר מחר ייערך הגמר הגדול. 12 מתמודדים נוספים יתמודדו על 6 מקומות בגמר הגדול כאשר העולים לגמר ייקבעו על ידי שילוב של צוות שופטים והצבעת הצופים.

בחצי הגמר הסרבי ניתן לצפות דרך הסמארטפון בלבד. הנחיות לגבי אפשרויות הצפייה ניתן למצוא כאן!

  1. LIFT “Samo mi kaži”
  2. Bane Mojićević “Cvet sa Prokletija”
  3. Balkubano “Svadba velika”
  4. Bojana Mašković “Kao muzika”
  5. Naiva “Baš, baš”
  6. Rocher Etno Band “Samo ti umeš to”
  7. Lazar Živanović “Puklo je nebo”
  8. Ivana Jordan “Vila”
  9. Nenad Ćeranić “Veruj u sebe”
  10. Hurricane “Hasta la vista”
  11. Ana Milenković “Tajna”
  12. Milan Bujaković & Olivera Popović “Niti”

בין המתמודדים:

  • סאניה ווצ'יץ (Sanja Vučić) שייצגה את סרביה ב- 2016 עם השיר "Goodbye (Shelter)" וסיימה בגמר במקום ה- 18. סאניה תתמודד כחלק מלהקת Hurricane.
  • אנה מילנקוביץ' (Ana Milenković) ליוותה את מריה שריפוביץ' על בימת אירוויזיון 2007 ברגעי הזכייה עם השיר "Molitva".
  • איבנה יורדן (Ivana Jordan) התמודדה בקדם האירוויזיון הסרבי ב- 2006 וב- 2007.

 

פורטוגל:

חצי הגמר השני של קדם האירוויזיון הפורטוגזי, Festival da Canção 2020, יערך הערב בשעה 23:45 (שעון ישראל). שמונה שירים נוספים יתמודדו הערב על ארבעה מקומות בגמר הפורטוגזי. ארבעת הזוכים ייקבעו בעזרת שילוב של צוות שופטים (50%) והצבעת צופים (50%).

לצפייה בשעה 23.54 – לחצו כאן!

  1. Dubio feat. +351 “Cegueira”
  2. Luiz Caracol & Gus Liberdade “Dói-me o país”
  3. Judas “Cubismo enviesado”
  4. Kady “Diz só”
  5. Elisa Rodrigues “Não voltes mais”
  6. Cláudio Frank “Quero-te abraçar”
  7. Tomás Luzia “Mais real que o amor”
  8. Jimmy P “Abensonhado”

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות