האזינו: הצמד VAL יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Da Vidna". השניים ייצגו את בלרוס באירוויזיון לאחר שזכו בקדם אירוויזיון המקומי.


 

הצמד VAL יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Da Vidna" לאחר שזכה בקדם האירוויזיון המקומי. השניים זכו במקום השני בקרב השופטים והצופים, אך למרות זאת בסיכום הסופי הצליחו לכבוש את המקום הראשון. הצמד ייצג את בלרוס בחצי הגמר הראשון אשר יתקיים ב- 12 במאי, שם יתמודדו מול נציגת ישראל – עדן אלנה.
הצמד מורכב מהזמרת ולריה גריבוסובה (Valeria Gribusova) וולאד פשאקביץ' (Vlad Pashkevich). השניים נעזרו בקדם אירוויזיון ברקדן נוסף שליווה אותם על הבמה.

השיר "Da Vidna" (בעברית: "עד עלות השחר") בוצע בקדם האירוויזיון בשפה הבלרוסית וסביר כי גם באירוויזיון הוא יבוצע בשפה זו. השיר נכתב על ידי הצמד יחד עם מיקיטה נאיידזיונאו (Mikita Najdzionaŭ).
VAL – מי אלה?

VAL הם צמד המורכב מולריה גריבוסובה (Valeria Gribusova) וולאד פשאקביץ' (Vlad Pashkevich).

הצמד לרוב משלב בשיריו סגנונות שונים כמו האוס, R&B והיפ-הופ. לשניים סגנון אופנתי מיוחד המאפיין אותם. ולריה גריבוסובה השתתפה בעבר בתכנית הטלוויזיה The Voice of Ukraine ואף ניצחה בתחרות Slavianski Bazar. ולאד פאשקביץ' הוא מפיק מוסיקלי, כותב ומנגן במגוון רחב של כלים. אולפן ההקלטות שבבעלותו, ToneTwins, הפיק את השיר "Story Of My Life" שבוצע על ידי Naviband באירוויזיון 2017.

הצמד מעורב בכתיבת השיר "Da Vidna" לאירוויזיון 2020.

תוצאות התחרות:

 1. VAL — 20 points
 2. Yan Yarosh — 18 points
 3. CHAKRAS — 18 points
 4. KeySi — 15 points
 5. Anastasiya Malashkevich — 12 points
 6. Angelika Pushnova — 10 points
 7. AURA — 10 points
 8. Sasha Zakharik — 6 points
 9. NAPOLI — 5 points
 10. Nastya Glamozda — 2 points
 11. Darya Hmelnitskaya — 0 points
 12. Nastasea — 0 points

זו תיהיה ההשתתפות ה- 17 של בלרוס באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השישי בשנת 2007 עם השיר "Work Your Magic" בביצוע של דימיטרי קולדון (Dmitry Koldun).


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!