האזינו: ג'יימס ניומן (James Newman) יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "My Last Breath". הזמר ייצג את בריטניה באירוויזיון לאחר שנבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הבריטית (BBC).

[addtoany]

 

ג'יימס ניומן (James Newman) יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "My Last Breath" לאחר שנבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הבריטית – BBC. הזמר ייצג את בריטניה בגמר האירוויזיון שייערך ב- 16 במאי משום שהממלכה המאוחדת נחשבת לאחת מחמש המדינות הגדולות אשר מממנות את תחרות האירוויזיון ולכן התמודדותם בגמר מובטחת.
השיר נכתב על ידי הזמר יחד עם אד דרווט (Ed Drewett), אדם ארגייל (Adam Argyle) ואיין ג'יימס (Iain James).

ג'יימס ניומן כתב לזמרים מוכרים רבים כמו קלווין האריס, להקת Rudimental, להקת Little Mix, קאשה, גיא סבסטיאן, אולי מארס ועוד. הזמר כתב גם את השיר של אירלנד באירוויזיון 2017 – "Dying to Try" אשר בוצע על ידי ברנדן מארי (Brendan Murray). השיר לא הצליח לעלות לגמר.

אד דרווט כתב שירים לאמנים ידועים כמו להקת Jonas Blue, להקת Little Mix, אולי מארס, קרייג דיוויד, One Direction ועוד.

איין ג'יימס כתב בעבר ל- One Direction, Little Mix, אולי מארס, ליאונה לואיס, פלור איסט ועוד. ג'יימס כתב את השיר הבלגי לאירוויזיון 2013 "Love Kills" שבוצע על ידי רוברטו בלרוסה (Roberto Bellarosa) אשר הגיע למקום ה- 12 בגמר, וגם את השיר הזוכה באירוויזיון 2011, "Running Scared" שבוצע על ידי אל וניקי (Ell & Nikki) מאזרבייג'אן.

השיר נכתב בסקוטלנד כשג'יימס ניומן היה יחד עם חבריו לכתיבת השיר ליד אגם. "קפצנו לאגם בכל בוקר. זה היה בינואר. היה קפוא", מספר הזמר. השיר נכתב בהשראת צוללן בים הצפוני אשר היה צריך להצילו לאחר שנעלם לצוות הצלילה שהיה עימו.
ג'יימס ניומן (James Newman) – מי זה?

ג'יימס ניומן הוא זמר ויוצר. אחיו של הזמר הבריטי הידוע ג'ון ניומן (John Newman). הוא כתב לאמנים רבים ואף זכה בפרס הבריט (Brit Award) עבור השיר הטוב ביותר לשנת 2014 – "Waiting All Night" בביצוע של Rudimental יחד עם אלה אר (Ella Eyre). הוא כתב גם את השיר האירי לאירוויזיון 2017 – "Dying To Try".

ג'יימס ניומן שחרר מספר שירים כזמר יחד עם זמרים אחרים אך מעולם לא שחרר שיר כזמר לבדו.

השנה רשת הטלוויזיה הבריטית, BBC, הודיעה כי לא תערוך קדם אירוויזיון אלא תשתף פעולה עם חברת התקליטים BMG בבחירת השיר והנציג הבריטי לאירוויזיון 2020. נציגי BMG חשפו כי מעורבותם בבחירת השיר הבריטי לאירוויזיון יצרה עניין רב. לטענתם, כמות גדולה של כותבי שירים יצרו עמם קשר והביעו עניין במעורבות בכתיבת השיר הבריטי לאירוויזיון 2020.

לבריטניה היסטוריה ארוכה מאוד עם התחרות. ההשתתפות הראשונה הייתה כבר ב- 1957, והשנה זו תהיה ההשתתפות ה- 63 של בריטניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא כמובן המקום הראשון בו זכו 5 פעמים. הזכייה האחרונה הייתה בשנת 1997.

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!