הזמר והיוצר נתן גושן, שכתב עם סתיו בגר שיר עבור הקדם אירוויזיון של עדן אלנה, מספר על הקשר שלו עם תחרות האירוויזיון והשיר שכתב לאירוויזיון 2020.

[addtoany]

 

בשבוע האחרון התראיין נתן גושן, אשר כתב יחד עם סתיו בגר את השיר "Roots" עבור עדן אלנה, לאתר "סרוגים" על תהליך ההתקרבות לדת, על האלבום החדש "באתי לחלום" ועל השיר שכתב לקדם אירוויזיון שייערך ב- 3 במרץ אשר ייקרא "השיר שלנו לאירוויזיון".במהלך הראיון מגלה נתן גושן כי הוא לא אוהב את הקונספט של תחרויות בהקשר מוסיקלי, גם אם הן יכולות להוות מקפצה גדולה. "אני לא מאמין שיש תחרות אמיתית בחיים האישיים, כי לכל בן אדם יש את המקום שהוא צריך להגיע אליו. אז התחרויות המאולצות האלו קשות לי ובדיוק נכנסתי לתחרות בכל זאת".

גושן מספר כי בשנים האחרונות הוא צופה יותר בתחרות האירוויזיון אבל הוא פוסל השתתפות באירוויזיון כזמר. "אולי מאחורי הקלעים", אומר גושן.עדן אלנה, הכוכב הבא, MAKO

"האמת לא תכננתי לכתוב שיר לאירוויזיון, עשינו את השיר הזה ביומיים" מספר גושן לאתר הפונה בעיקר לציבור הדתי לאומי, "היה לנו סך הכל יומיים, החל מהרגע שהבנו מה אנחנו רוצים לעשות ועד הרגע שצריך להגיש את השיר. בערך יום וחצי עבדנו גם ביום וגם בלילה. שלחנו את השיר בלי ציפיות בכלל, וכשסיפרו לנו שהוא נבחר לאחד מ-4 השירים שיתחרו במשדר לבחירת השיר לאירוויזיון – שמחנו מאוד".

שירו של נתן גושן וסתיו בגר יתמודד מול שלושה שירים נוספים בקדם אירוויזיון פרטי שבו תבצע עדן אלנה את כל ארבעת השירים. ארבעת השירים נבחרו מתוך 248 שירים שהוגשו לוועדה אשר בחרה את שירי קדם האירוויזיון.ארבעת השירים הם:

1. Roots
מילים ולחן: נתן גושן וסתיו בגר

2. Feker libi
מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל

3. Savior in the sound
מילים ולחן: אורן עמנואל, טליה לונדונר, אורי אבני

4. Rakata
מילים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי, ערן קאשי
לחן: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[addtoany]