האזינו: אליציה שמפלינסקה (Alicja Szemplińska) תבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Empires". הזמרת תייצג את פולין באירוויזיון 2020 לאחר שזכה בתחרות המקומית – Szansa na Sukces.


 

הזמרת הפולניה אליציה שמפלינסקה (Alicja Szemplińska) תבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Empires". הזמרת תייצג את פולין באירוויזיון לאחר שזכה במקום הראשון בתחרות ה- Szansa na Sukces. אליציה נבחרה פה אחד למקום הראשון על ידי צוות השופטים והצופים אשר הצביעו בפולין. השיר נכתב על ידי פאטריק קומור (Patryk Kumór), דומיניק בוצ'קובסקי-ווויטשזק (Dominic Buczkowski-Wojtaszek) ולורל בארקר (Laurell Barker).

הזמרת אליציה שמפלינסקה תבצע את השיר בחצי הגמר השני שייערך ב- 14 במאי.אליציה שמפלינסקה – מי זו?

אליציה שמפלינסקה, בת 18, זכתה בשנת 2016 בתכנית הכשרונות "Hit, Hit, Hurra!" ובגרסה הפולנית של "The Voice" ב- 2019. אחרי הזכייה שחררה את סינגל הבכורה "Prawie my" אשר עבר את רף מיליון הצופים תוך 10 ימים בלבד.
כותבי השיר

היוצרת לורל ברקר כתבה לאירוויזיון 2019 שלושה שירים: שוויץ ("She Got Me", מקום 4), בריטניה ("Bigger Than Us", מקום 26) וגרמניה ("Sister", מקום 25). היוצרת כתבה גם את השיר השוויצרי באירוויזיון 2018 ("Stones", מקום 13 בחצי הגמר).

פאטריק קומור ודומיניק בוצ'קובסקי-ווויטשזק כתבו יחדיו את השיר הזוכה באירוויזיון הילדים 2019, "Superhero", בביצוע של ויקי גאבור (Viki Gabor).

תוצאות קדם האירוויזיון הפולני:

הזמרת אליציה שמפלינסקה נבחרה פה אחד על ידי קהל הצופים וצוות השופטים למקום הראשון. את המקום השני תפס הזמר אלברט צ'רני (Albert Černý), סולן להקת "Lake Malawi" אשר ייצגה את צ'כיה באירוויזיון 2019. הזמר ביצע בתחרות את השיר "Lucy" אשר נכתב במקור על מנחת אירוויזיון 2019 – לוסי איוב.

  1. אליציה שמפלינסקה (Alicja Szemplińska)
  2. אלברט צ'רני (Albert Černý)
  3. קאשה דרן (Kasia Dereń)

 

זו תהיה ההשתתפות ה- 23 של פולין באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השני בשנת הבכורה 1994 עם השיר "To nie ja!" בביצוע של אדיטה גורניאק (Edyta Górniak).

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!