שתי מדינות נוספות תבחרנה היום זמר ושיר לאירוויזיון 2020: אוקראינה וסלובניה. חצאי גמר יערכו בפורטוגל ושוודיה. כל הפרטים והקישורים לצפייה.


 

שתי מדינות תבחרנה היום שיר ונציג לאירוויזיון 2020: אוקראינה וסלובניה. בנוסף בשוודיה יערך חצי גמר רביעי ואילו בפורטוגל יערך חצי גמר ראשון. כל הפרטים והקישורים לצפייה בהמשך הכתבה.




אוקראינה:

הערב ייערך הגמר הגדול של אוקראינה, המכונה Vidbir 2020. בדיוק שנה חלפה מאז הפרישה המפתיעה של אוקראינה מהאירוויזיון, בעקבות סירובה של מארוב (Maruv) לחתום על המסמכים אשר הוגשו לפניה על ידי רשת הטלוויזיה האוקראינית. כעת, אוקראינה תנסה לבחור נציג חדש לאירוויזיון הקרוב.

שישה מתמודדים יתמודדו על הכרטיס לרוטרדם כאשר הזוכה יבחר בעזרת שילוב של צוות שופטים (50%) והצבעת הקהל (50%).

לצפייה בשעה 19.00 – לחצו כאן!

  • Krutь – “99”
  • Jerry Heil – “Vegan”
  • Go_A – “Solovey”
  • David Axelrod – “Horizon”
  • Khayat – “Call for Love”
  • Tvorchi – “Bonfire”

בין המתמודדים:

  • KHAYAT – זמר וכותב צעיר, מופיע לרוב עם השירים המשלבים פולקלור ואלקטרוניקה. ניסה את מזלו ב- X Factor והשתתף בשנה שעברה בקדם האירוויזיון עם השיר "Ever", שם הגיע למקום ה- 5 בחצי הגמר.




סלובניה:

הקדם-אירוויזיון הסלובני המסורתי, EMA 2020, ייערך הערב כאשר יתמודדו בו 12 מתמודדים: 10 מתמודדים מנוסים בתעשיית המוסיקה הסלובנית ו- 2 מתמודדים נוספים, צעירים ואנונימיים, אשר נבחרו דרך השלב המקדים EMA FREŠ.

בשלב הראשון יבוצעו כל 12 השירים, כאשר לאחר מכן יבחר צוות השופטים שני שירים שיעלו לשלב הסופרפיינל. בשלב האחרון, קהל הצופים לבדו יבחר את השיר הזוכה מבין שני השירים.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

  1. Simon Vadnjal – “Nisi sam”
  2. Saška – “Še kar lovim tvoj nasmeh”
  3. Gaja Prestor – “Verjamem vase”
  4. Ana Sokl – “Voda”
  5. INMATE – “The Salt”
  6. Manca Berlec – “Večnost”
  7. Tinkara Kovač – “Forever”
  8. Božidar Wolfand–Wolf – “Maybe Someday”
  9. Parvani Violet – “Cupid”
  10. Klara Jazbec – “Stop the World”
  11. Imset – “Femme Fatale”
  12. Lina Kuduzović – “Man Like U”

בין המתמודדים:

  • הזמרת הסלובנית, טינקארה קובאץ' (Tinkara Kovač), ייצגה את סלובניה באירוויזיון 2014, אז הגיעה למקום ה- 25 בגמר הגדול עם השיר "Round And Round".
  • לינה קודוזוביץ' (Lina Kuduzović) ייצגה את המדינה בשנת 2015 בתחרות הג'וניור אירוויזיון, וסיימה במקום השלישי עם השיר "Prva Ijubezen".
  • להקת הרוק INMATE התמודדה בשנה שעברה בקדם האירוויזיון הסלובני, אז סיימה במקום השביעי עם השיר "ATMA".




שוודיה:

הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יתקיים חצי הגמר הרביעי של ה- Melodifestivalen בו יתמודדו שבעת השירים האחרונים. את תוצאות חצי הגמר יקבעו הצופים בלבד. בשלב הראשון ייבחרו מתוך שבעת השירים את חמשת המקומות הראשונים, בשלב השני יכריזו על שני המקומות הראשונים אשר יעלו לגמר ועל המקום השלישי והרביעי אשר יחזרו להתמודד בשלב גלגל ההצלה.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

    1. Hanna Ferm – Brave
      האנה פרם, בת 19, הגיעה עד למקום השני באיידול השוודי בשנת 2017. שנה לאחר מכן, ב- 2018, היא כבר התמודדה במלודיפסטיבלן השוודי יחד עם הזמר LIAMOO והשיר "Hold You". השניים הצליחו לזכות במקום השלישי במלודיפסטיבלן.
    2. Nanne Grönvall – Carpool Karaoke
      נאנה גרונבאל היא זמרת שלאגרים אשר הופיעה כחלק מלהקת Sound Of Music במלודיפסטיבלן 1986 וב- 1987. ב- 1996 לקחה חלק בלהקת One More Time אשר זכתה במלודיפסטיבלן וייצגה את שוודיה עם השיר "Den Vilda" אשר הגיע למקום ה- 3 באירוויזיון. ב- 1998 השתתפה הזמרת במלודי לראשונה כסולנית ומאז ניסתה את מזלה שוב ב- 2003, 2005 וב- 2007. ב- 2005 הגיעה למקום השני בגמר המלודי כאשר 3 נקודות הפרידו בינה לבין השיר הזוכה.
    3. William Strid – Molnljus
      ווליאן סטריד התפרסם כאשר השתתף בשנה שעברה בתכנית הכשרונות השוודית Idol, שם הגיע למקום החמישי. באחת התכניות במהלך העונה ביצע דואט יחד עם מתמודדת העבר ויקטוריה (Wiktoria) לשיר "Stay With Me" (במקור של סם סמית'). הזמר צפוי להתמודד השנה לראשונה במלודיפסטיבלן.
    4. Jakob Karlberg – Om du tror att jag saknar dig
      יעקב קרלברג, בן ה- 25, ניסה להתקבל לתכנית האיידול השוודי בשנת 2011 אך נכשל בשלב האודישנים. לאחר התכנית הוא הוחתם בחברת Sony Music ושחרר מספר שירים. השיר "Fan va bra" אשר הוציא הזמר במאי 2015 הפך ללהיט.
    5. Ellen Benediktson & Simon Peyron – Surface
      אלן בנדיקטסון השתתפה בעבר במלודיפסטיבלן 2014 עם השיר "Songbird" (מקום 7) ובמלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Insomania" (מקום 5 בחצי הגמר). סימון פיירון התמודד במלודיפסטיבלן בשנת 2014 כסולן של להקת המטאל Outrigger עם השיר "Echo". השיר הגיע לשלב גלגל ההצלה.
    6. Victor Crone – Troubled Waters
      ויקטור קרון (Victor Crone) הוא הזמר השוודי, אשר יצג את אסטוניה באירוויזיון 2019, התמודד בעבר במלודיפסטיבלן 2015 יחד עם הראפר ממוצא אירני בהרנג מירי (Behrang Miri). השניים ביצעו את השיר "Det Rår Vi Inte För" אשר הגיע עד שלב גלגל ההצלה.
    7. Frida Öhrn – We Are One
      פרידה אורן תשתתף במלודיפסטיבלן לראשונה כסולנית. עד כה השתתפה הזמרת כחלק מהרכבים: ב- 2004 כחלק מהרכב LaRoxx (מקום 5 בחצי גמר) ואילו ב- 2009 (מקום 5 בחצי גמר) וב- 2013 (גלגל הצלה) כחלק מלהקת הבנות Cookies ‘N’ Beans.
פרסומת:

מגנטים לאירועים בנהריה – צוות הצילום הטוב ביותר בצפון – "LaVie Photography"

 

פורטוגל:

חצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון הפורטוגזי, Festival da Canção 2020, יחל הערב בשעה 23:45 (שעון ישראל). שמונה שירים יתמודדו הערב על ארבעה מקומות בגמר הפורטוגזי. ארבעת הזוכים ייקבעו בעזרת שילוב של צוות שופטים (50%) והצבעת צופים (50%).

לצפייה בשעה 23.45 – לחצו כאן!

  1. MEERA – “Copo de gin”
  2. Filipe Sambado – “Gerbera amarela do Sul”
  3. Ian Mucznik – “O dia de amanhã”
  4. Bárbara Tinoco – “Passe-Partout”
  5. Blasted – “Rebellion”
  6. Elisa – “Medo de sentir”
  7. JJaZZ – “Agora”
  8. Throes + The Shine – “Movimento”

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות