שלוש מדינות נוספות יבחרו היום זמר ושיר לאירוויזיון 2020: נורווגיה, ארמניה וליטא. חצאי גמר יערכו באוקראינה, איסלנד, אסטוניה ושוודיה. כל הפרטים והקישורים לצפייה.

[addtoany]

 

שבת עמוסת אירועים תתקיים היום (15 בפברואר). שלוש מדינות תבחרנה שיר ונציג לאירוויזיון 2020: נורווגיה, ארמניה וליטא. באסטוניה, איסלנד ואוקראינה יערך חצי גמר שני ואילו בשוודיה יערך חצי גמר שלישי. כל הפרטים והקישורים לצפייה בהמשך הכתבה.
ארמניה:

שנים עשר שירים יתמודדו הערב בקדם האירוויזיון הארמני הידוע בשם "Depi Evratesil". השיר הזוכה יבחר על ידי שילוב של צוות שופטים בינלאומי, צוות שופטים ארמני והצבעת הצופים.

לצפייה בשעה 20.00 – לחצו כאן! או כאן!

בין המתמודדים:

 • ולדימיר ארזומאניה (Vladimir Arzumanya) זכה במקום הראשון באירוויזיון הילדים בשנת 2010 כאשר ייצג את ארמניה עם השיר  ‘Mama‘.
 • מרים בגדאסריאן (Miriam Baghdassarian) הגיעה למקום השני ב- The Voice Canada.
 • אתנה מנוקיאן (Athena Manoukian) זמרת יווניה ממוצא ארמני. אשר השתתפה ב- X Factor UK ב- 2018. ובנוסף, יצגה את יוון באירוויזיון הילדים ב- 2008
נורווגיה:

עשרה שירים יתמודדו הערב על הניצחון בגמר ה- MPG. עשרת השירים כוללים חמישה שירים שזכו בחצאי הגמר ועוד חמישה נוספים שנבחרו על ידי רשת הטלוויזיה הנורווגית (NRK) להתמודד ישירות בגמר.

במהלך הגמר יופיעו כל עשרת עשירים פעם אחת לפני הצבעת הקהל. בתום השלב הראשון יעלו ארבעה שירים לגמר הזהב. ארבעת השירים יחולקו לזוגות ויתמודדו בדו קרב זה מול זה, כאשר שני הזוכים מכל דו קרב יתמודדו שוב זה מול זה והזוכה ביניהם יסע לייצג את נורווגיה באירוויזיון.

לאורך כל הערב, תוצאות התחרות יקבעו על ידי קהל הצופים בלבד.

לצפייה בשעה 20.50 – לחצו כאן!

 1. Raylee – Wild
 2. Didrik & Emil Solli-Tangen – Out of Air
 3. Magnus Bokn – Over The Sea
 4. Akuvi – Som Du Er
 5. Kristin Husøy – Pray For Me
 6. Rein Alexander – One Last Time
 7. Tone Damli – Hurts Sometimes
 8. Sondrey – Take My Time
 9. Ulrikke Brandstorp – Attention
 10. Liza Vassilieva – I Am Gay

בין המתמודדים:

 • בין המתמודדים ניתן למצוא את דידריק סולי טאנגן (Didrik Solli Tangen) אשר ייצג את נורווגיה באירוויזיון 2010 אשר נערך באוסלו, שם הגיע רק למקום ה- 20 עם השיר "My Heart Is Yours". הפעם דידריק מתמודד עם אחיו אמיל, אשר התמודד בגמר הנורווגי ב- 2013 עם השיר "Alone".
 • אולריקה (Ulrikke) התמודדה ב- MGP ב- 2017, אז הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Places". השיר של אולריקה השנה נכתב על ידי קייטיל מורלנד (Kjetil Mørland), אשר ייצג את נורווגיה באירווזיון 2015 יחד עם דברה סקארלט (Debrah Scarlett). אז הגיעו השניים למקום ה- 8 בגמר האירוויזיון עם השיר "A Monster Like Me". מורלנד התמודד גם בשנה שעברה ב- MGP כזמר.
 • הזמרת טוּנֶה דאמלי (Tone Damli) השתתפה ב- MGP 2009, אז הגיעה למקום השני עם השיר "Butterflies", אחרי הזמר אלכסנדר ריבאק (Alexander Rybak) אשר הביא לנורווגיה את הזכייה באירוויזיון.
 • מגנוס בוקן (Magnus Bokn) אמנם דמות לא מוכרת בזירת האירוויזיון, הוא השתתף בתכניות The Voice ו- Idol בנורווגיה, אך בין כותבי השיר ניתן למצוא את זוכה האירוויזיון אלכנסדר ריבאק (Alexander Rybak) ונציג נורווגיה לאירוויזיון 2017 – JOWST.
 • ריילי (Raylee) התמודדה בגמר הנורווגי ב- 2015 עם השיר "Louder".
ליטא:

שמונה שירים יתמודדו הערב בגמר הליטאי הגדול לאחר שעברו את כל שלבי רבע הגמר וחצאי הגמר. תוצאות הגמר יקבעו על ידי שילוב של צוות שופטים (50%) והצבעת הצופים (50%).

במהלך הגמר תעלה הזמרת סמנתה טינה (Samanta Tina) לבצע את שירה "Still Breathing" אשר ייצג את לטביה באירוויזיון הקרוב.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

01 – Aistė Pilvelytė – Unbreakable
02 – Rūta Loop – We Came From The Sun
03 – KaYra – Alligator
04 – Monika Marija – If I Leave
05 – Meandi – DRIP
06 – THE ROOP – On Fire
07 – The Backs – Fully
08 – Monique – Make Me Human

בין המתמודדים:

 • אייסטה פילבליטה (Aistė Pilvelytė) התמודדה בקדם האירוויזיון הליטאי לא פחות מ- 12 פעמים! הזמרת התמודדה לראשונה ב- 1999, כאשר ב- 2017 הגיעה הכי קרוב לבימת האירוויזיון, אז הגיעה למקום השני. שירה לאירוויזיון נכתב על ידי המלחין השוודי תומאס ג'יסון (Thomas G:son).
 • להקת The Roop משתתפים בפעם השניה בקדם האירוויזיון לאחר שהגיע למקום השלישי בשנת 2018.
 • Rūta Loop – השתתפה בחצי הגמר בשנת 2018 עם השיר "Positive thoughts". שימשה כזמרת ליווי של ליטא באירוויזיון 2015.
 • מוניקה מריה (Monika Marija) השתתפה בגמר הליטאי בשנת 2019 עם השיר "Light On" עימו זכתה במקום השני. שיר נוסף של הזמרת התקבל לגמר ב- 2019 אך הזמרת החליטה שלו להתמודד עם שני שירים. בנוסף, זכתה במקום הרביעי בגמר הליטאי בשנת 2018 עם השיר "The Truth".

פרסומת:

מגנטים לאירועים בנהריה – צוות הצילום הטוב ביותר בצפון – "LaVie Photography"

 

אוקראינה:

בשעה 19.00 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר השני של ה- Vidbir אשר משמש כקדם האירוויזיון של אוקראינה. שמונה מתמודדים יתמודדו על שלוש מקומות בגמר. תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים (50%) וקהל הצופים (50%).

לצפייה בשעה 19.00 – לחצו כאן!

 • Moonzoo feat. F.M.F. Sure – Maze
 • Fo Sho – Blck Sqr
 • Elina Ivashchenko (Еліна Іващенко) – Get Up
 • Oleksandr Poriadynskyi (Олександр Порядинський) – Savior
 • Garna – Who We Are?
 • Khayat – Call For Love
 • David Axelrod – Horizon
 • Tvorchi – Bonfire

 

אסטוניה:

בשעה 19.30 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר השני של ה- Eesti Laul אשר משמש כקדם האירוויזיון של אסטוניה. שנים עשר מתמודדים יתמודדו הערב על 6 מקומות בגמר הגדול אשר יתקיים ב- 29 בפברואר. ארבע מתוך השירים ייבחרו על ידי שילוב של צוות שופטים והצבעת הצופים ואילו שני שירים נוספים ייבחרו על ידי הצבעת צופים בלבד.

לצפייה בשעה 19.30 – לחצו כאן!

. אמן שיר ניקוד מקום
German & Violina Heart Winder
Inger Only Dream
Jaagup Tuisk Beautiful Lie
Janet Hingelind
Mariliis Jõgeva Unistustes
Merilin Mälk Miljon sammu
SHIRA Out in Space
Traffic Üks kord veel
Uku Suviste What Love Is
Uudo Sepp I'm Sorry. I Messed Up
Viinerid Kapa Kohi-LA
Ziggy Wild Lean on Me

 

שוודיה:

הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יתקיים חצי הגמר השלישי ובו יתמודדו 7 שירים נוספים. את תוצאות חצי הגמר יקבעו הצופים בלבד. בשלב הראשון ייבחרו מתוך שבעת השירים את חמשת המקומות הראשונים, בשלב השני יכריזו על שני המקומות הראשונים אשר יעלו לגמר ועל המקום השלישי והרביעי אשר יחזרו להתמודד בשלב גלגל ההצלה.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

 1. Faith Kakembo – Crying Rivers
  פיית' היא זמרת וכותבת אלמונית. מוקדם יותר השנה היא התמודדה בתחרות P4 Nästa אשר אחד ממתמודדיה מקבל כרטיס כניסה להתמודדות במלודיפסטיבלן. פיית' התקבלה למלודי כששלחה שיר לרשת הטלוויזיה השוודית ולא בעזרת התחרות.
 2. Amanda Aasa – Late
  אמנדה אוסה נבחרה על ידי שופטים אשר בחרו בה כמתמודדות המתאימה ביותר למלודיפסטיבלן מבין מתמודדי תחרות ה- P4 Nästa, למרות שלא זכתה בתחרות עצמה. מידי שנה אחד ממתמודדי ה- P4 Nästa מקבל את הכרטיס הראשון לתחרות המלודיפסטיבלן.
 3. Albin Johnsén – Livet borjar nu
  אלבין יונסן הוא ראפר אשר התמודד לראשונה במלודיפסטיבלן 2016 כאשר ביצע את השיר "Rik" יחד עם הזמר מאטיאס אנדריאסון (Mattias Andréasson). השיר הגיע עד לשלב גלגל ההצלה.
 4. Drängarna – Piga och dräng
  הרכב דאנס אשר הוקם בשנת 1995. משתתף במלודיפסטיבלן לראשונה.
 5. Mariette – Shout It Out
  מאריאט
  משתתפת השנה בפעם הרביעית במלודיפסטיבלן. שירה האחרון, "For You" אשר התמודד ב- 2018 הגיע למקום ה- 5 בגמר.
 6. Anis Don Demina – Vem är som oss
  אניס דון דמינה הוא DJ, ראפר וזמר אשר השתתף כסקסופוניסט במלודיפסטיבלן 2018 בשירם של סמיר וויקטור (Samir & Viktor) אשר נקרא "Shuffla". במלודיפסטיבלן 2019 התמודד יחד עם זיאנה (Zeana) כאשר ביצעו יחדיו את השיר “Mina bränder”. השיר הגיע רק למקום ה- 5 בחצי הגמר.
 7. Mohombi – Winners
  זמר ה- R&B הבינלאומי, מוהומבי, התמודד במלודיפסטיבלן 2019 עם השיר "Hello" אשר זיכה אותו במקום ה- 5 בגמר.

 

איסלנד:

הערב בשעה 21.45 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר השני באיסלנד, הידוע בשם – Söngvakeppnin 2020. חמישה שירים יתמודדו הערב בחצי הגמר כאשר רק שניים מתוכם ימשיכו אל הגמר.

לצפייה בשעה 21.45 – לחצו כאן!

 1. Daði and Gagnamagnið – Gagnamagnið
 2. Hildur Vala – Fellibylur
 3. Iva – Oculis Videre
 4. Nína – Ekkó
 5. Matti Matt – Dreyma

בין המתמודדים:

 • מאטי מאט (Matti Matt) היה חבר בלהרת Sjonni's Friends אשר ייצגה את איסלנד באירוויזיון 2011.
 • דאדי פרייר (Daði Freyr) זכה במקום השני בקדם אירוויזיון 2017 עם השיר "Is This Love?".

 

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!