עדן אלנה, הכוכב הבא 2020, צילום מסך קשת12

ארבעה שירים עלו לשלב הסופי ויבוצעו על ידי עדן אלנה בקדם האירוויזיון הפרטי שיערך עבורה ב- 3 במרץ. בין השירים: השיר שכתב דורון מדלי ועידן רייכל והשיר שכתב נתן גושן וסתיו בגר.

[addtoany]

 

ארבעה שירים נבחרו מתוך 248 שירים שהוגשו לוועדה אשר בחרה את שירי קדם האירוויזיון שיערך ב- 3 במרץ. "השיר הבא לאירוויזיון" הוא שם ההתחרות המקדימה שבה תבצע עדן אלנה ארבעה שירים ומתוכם יבחר שיר אחד שייצג את ישראל באירוויזיון.ארבעת השירים הם:

1. Roots
מילים ולחן: נתן גושן וסתיו בגר

2. Feker libi
מילים ולחן: דורון מדלי ועידן רייכל

3. Savior in the sound
מילים ולחן: אורן עמנואל, טליה לונדונר, אורי אבני

4. Rakata
מילים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי, ערן קאשי
לחן: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפיאת השירים "Roots" ו-"Feker Libi" ("אהוב ליבי" באמהרית), כתבו סתיו בגר ודורון מדלי, שני הכותבים של השיר המנצח באירוויזיון 2018 שביצעה נטע ברזילי. הפעם כל אחד מיוצרי השיר הזוכה יתמודדו זה נגד זה מאחר ומדלי בחר לחבור לעידן רייכל ואילו סתיו בגר שיתף פעולה עם נתן גושן.

שיריהם של דולב רם ופן חזות, דודי בר דוד, נוי אלוש, עילי בוטנר, קרן פלס, דנה לפידות, נוי פדלון, חננאל אדרי, ענבר ויצמן והנרי ואפילו קובי מרימי לא נכנסו לשלב הסופי.הוועדה

הוועדה אשר בחרה את ארבעת השירים כללה את: טל ארגמן, יובל גנור, סמדר שפר ורועי דלמדיגו כנציגי התאגיד. גם לקשת הייתה נציגות בוועדה: טמירה ירדני וסיון יאנג אשר משמש כמפיק של "הכוכב הבא" סייעו לבחור את השירים הטובים. כאמור, הוועדה התכנסה אתמול והיום ובחרה את ארבעת השירים הטובים ביותר מתוך 248 שירים.

כמות השירים

בשנים האחרונות מוגשים יותר ויותר שירים לתחרות. אם ב- 2018 הוגשו רק 140 שירים וב- 2019 הוגשו כ- 200 שירים השנה נרשמה צמיחה נוספת והוגשו לתחרות 248 שירים. מדובר בנתון מעודד ביותר, בנוסף לעובדה שטובי היוצרים בישראל מעורבים בכתיבת השירים לתחרות המדוברת.

צילום: רונן אקרמן

עדן אלנה נבחרה לייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2020 אשר יתקיים ברוטרדם שבהולנד. ב- 3 במרץ תבצע הזמרת ארבעה שירים בקדם אירוויזיון פרטי שיקרא "השיר הבא לאירוויזיון". התחרות תשודר בכאן 11 ובמהלכה יוכלו הצופים לבחור את השיר המתאים ביותר מבין הארבעה עבור אירוויזין 2020.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'הכוכב הבא לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

זו תהיה ההשתתפות ה- 43 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018.

[addtoany]