בסיום חצי הגמר הראשון של ה- Eesti Laul 2020, שישה מתמודדים ראשונים הבטיחו את מקומם בגמר האסטוני. הגמר ייערך ב- 29 בפברואר.

 

הערב נערך חצי הגמר הראשון של ה- Eesti Laul אשר משמש כקדם אירוויזיון האסטוני. 12 מתמודדים התמודדו על שישה מקומות בגמר כאשר תוצאות חצי הגמר חולקו לשני שלבים. בשלב הראשון נקבעו ארבעה עולים על ידי שילוב של צוות שופטים יחד עם הצבעת הצופים. בשלב השני נבחרו שני שירים נוספים על ידי הצופים בלבד.

תוצאות – חצי גמר ראשון

. אמן שיר ניקוד מקום
Anett x Fredi Write About Me גמר
Egert Milder Georgia (On My Mind) גמר
INGA Right Time
Jennifer Cohen Ping Pong
Kruuv Leelo
Laura Break Me גמר
Little Mess Without a Reason
Rasmus Rändvee Young גמר
Renate Videomäng
Revals Kirjutan romaani
Stefan By My Side גמר
Synne Valtri feat. Väliharf Majakad גמר
מתמודדים חוזרים:

  • בין הזמרים המתמודדים ניתן למצוא את הזמרת לאורה (Laura) אשר עמדה על בימת האירוויזיון כבר פעמיים: ב- 2005 כחלק מלהקת Suntribe וב- 2017 יחד עם הזמר קויט טומה (Koit Toome). בשתי הפעמים לא הצליחה הזמרת לעלות לגמר האירוויזיון. הזמרת השתתפה גם בקדמי האירוויזיון של אסטוניה בשנים 2007, 2009 ו- 2016.
  • אוקו סוביסטה (Uku Suviste) התמודד בחצי הגמר הראשון של ה- Eesti Laul לשנת 2017, אך לא הצליח לעלות לגמר עם השיר “Supernatural”. בשנה שעברה התמודד עם השיר "Pretty Little Liar" והצליח לזכות במקום השני בגמר האסטוני. חשוב לציין כי את השיר של סוביסטה נכתב על ידי שרון וון (Sharon Vaughn) אשר התמודדה באירוויזיון ככותבת של השירים "Scream" (רוסיה 2019) ו- "Waterline" (אירלנד 2012).
  • רסמוס ראנדבי (Rasmus Rändvee) התמודד לראשונה בקדם האירוויזיון האסטוני ב- 2013 יחד עם להקת Facelift Deer, אז זכה במקום ה- 6 בגמר. ב- 2017 חזר כסולן עם השיר "This Love" אשר זכה במקום ה- 3.
  • להקת Kruuv התמודדה ב- Eesti Laul 2015 אז זכתה במקום ה- 6 עם השיר "Tiiu talu tütreke".
  • הסולנית של להקת Ziggy Wild היא הזמרת לאורה פריץ (Laura Prits) אשר התמודדה ב- Eesti Laul 2017 עם השיר “Hey Kiddo”. שם זכתה במקום ה- 6 בחצי הגמר.
  • אינגה טיסלאר (Inga Tislar) התמודדה ב- 2019 יחד עם ההרכב Lumevärv. הם הגיעו למקום ה- 5 בגמר ה- Eesti Laul עם השיר "Milline päev".
  • סינה ואלטרי (Synne Valtri) התמודדה ב- Eesti Laul 2019 עם השיר "I’ll Do It My Way", אז זכתה במקום ה- 11 בגמר.
  • אנט קולבין (Annet Kulbin) התמודדה בחצי הגמר השני של Eesti Laul 2016, שם זכתה במקום ה- 9 של חצי הגמר עם השיר "Strong".
  • ג'ניפר כהן (Jennifer Cohen) התמודדה ב- Eesti Laul 2019 עם השיר "Little Baby El" אשר לא הצליח לעלות לגמר התחרות.
  • את השיר של German & Violina כתב המלחין טימו ונדט (Timo Vendt) אשר כתב והפיק את שירי האירוויזיון "La Forza" (אסטוניה 2018) ו- "Et Uus Saaks Alguse" (אסטוניה 2013).
זו תהיה ההשתתפות ה- 26 של אסטוניה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא המקום הראשון בשנת 2001 בזכות השיר "Everybody" בביצוע של Tanel Padar, Dave Benton & 2XL.

 

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!