האזינו: דיודאטו (Diodato) יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Fai Rumore". הזמר ייצג את איטליה באירוויזיון לאחר שזכה בפסטיבל סן רמו האיטלקי.

[fblike][addtoany]

 

דיודאטו (Diodato) יבצע על בימת אירוויזיון 2020 את השיר "Fai Rumore". הזמר ייצג את איטליה באירוויזיון לאחר שזכה בפסטיבל סן רמו האיטלקי אשר חגג השנה 70 שנים להיווסדו. איטליה משתתפת מידי שנה אוטומטית בגמר האירוויזיון ולכן הזמר יבצע את שירו בגמר הגדול אשר ייערך ב- 16 במאי.
פסטיבל הסן רמו הוא פסטיבל עצמאי שאינו משמש כקדם האירוויזיון האיטלקי. בשנים האחרונות החליטו באיטליה להציע לזוכה במקום הראשון את כרטיס הטיסה לאירוויזיון אך הוא רשאי לסרב. דיודאטה אישר במסיבת עיתונאים מיד לאחר הפסטיבל כי הוא מתכוון לייצג את איטליה באירוויזיון: "מתי האירוויזיון? ב- 16 במאי? אני עסוק? לא. אני חושב שאני נוסע!" אמר הזמר במהלך מסיבת העיתונאים. לפני ההשתתפות באירוויזיון השיר יקוצר ל- 3 דקות משום שאורכו כרגע הוא 3:35 דקות.

לפני הזכייה לא נחשב השיר "Fai Rumore" לאחד המובילים לזכייה בסן רמו. השיר התקבל בישראל במגמה מעורבת. חלק מן הגולשים אהבו את השיר אך חלקם חושבים כי בסן רמו היו שירים טובים יותר אשר ראויים לזכייה. לאחר חשיפת השיר האיטלקי דורג השיר האיטלקי במקום השני לאחר השיר האוסטרלי "Don't Break Me".

 

דיודאטו (Diodato) – מי זה?

המוסיקאי אנטוניו דיודטה (Antonio Diodato), בן 38, זמר פופ רוק אשר הוציא עד כה ארבעה אלבומים ו- 12 סינגלים. הזמר השתתף לראשונה בפסטיבל סן רמו ב- 2014 בקטגוריית הצעירים, שם זכה במקום השני. הוא השתתף גם בסן רמו לשנת 2018, שם קיבל את המקום ה- 8.

.
תוצאות סן רמו 2020:

 1. Diodato – Fai rumore
 2. Francesco Gabbani – Viceversa
 3. Pinguini Tattici Nucleari – Ringo Starr
 4. Le Vibrazioni – Dov'è
 5. Piero Pelù – Gigante
 6. Tosca – Ho amato tutto
 7. Elodie – Andromeda
 8. Achille Lauro – Me ne frego
 9. Irene Grandi – Finalmente io
 10. Rancore – Eden
 11. Raphael Gualazzi – Carioca
 12. Levante – Tiki Bom Bom
 13. Anastasio – Rosso di rabbia
 14. Alberto Urso – Il sole ad est
 15. Marco Masini – Il confronto
 16. Paolo Jannacci – Voglio parlarti adesso
 17. Rita Pavone – Niente (Resilienza 74)
 18. Michele Zarrillo – Nell'estasi o nel fango
 19. Enrico Nigiotti – Baciami adesso
 20. Giordana Angi – Come mia madre
 21. Elettra Lamborghini – Musica (E il resto scompare)
 22. Junior Cally – No grazie
 23. Riki – Lo sappiamo entrambi

האזנה לחצו על שם השיר!

זו תהיה ההשתתפות ה- 46 של איטליה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1964 ובשנת 1990.

[fblike][addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!