אנה ברגנדאהל ו- Dotter. זוכי חצי הגמר השני של המלודיפסטיבלן.

הערב נערך חצי הגמר השני של המלודיפסטיבלן השוודי בו אנה ברגנדאהל והזמרת Dotter עלו לגמר. הזמר פול ריי והזמר מנדז יחד עם אלברו אסטרייה ממשיכים לשלב גלגל ההצלה.


הערב התקיים חצי הגמר השני של המלודיפסטיבלן השוודי. שבעה שירים התמודדו הערב בחצי הגמר כאשר את תוצאות התחרות קבעו הצופים בלבד. שניים מתוכם עלו ישירות לגמר ו- 2 נוספים יתמודדו שוב בשלב גלגל ההצלה.

הזמר יאן יוהנסן (Jan Johansen) נקרא להחליף את המתמודד תורסטן פלינק (Thorsten Flinck) משום שהאחרון נפסל בשל מעורבות בפלילים. הזמר והשחקן הידוע, תורסטן פלינק, מואשן באיומים וונדליזם.

העולים לגמר

אנה ברגנדאהל (Anna Bergendahl) עם השיר "Kingdom Come", והזמרת Dotter עם "Bulletproof". אנה ברגנדאהל יצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 (מקום 11 בחצי הגמר) ובנוסף, התמודדה בשנה שעברה במלודיפסטיבלן עם השיר "Ashes to Ashes" (מקום 10). הזמרת Dotter השתתפה לראשונה במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Cry" אשר נכשל לעלות לגמר. ב- 2017 שימשה הזמרץ כאחת הכותבות של השיר “A Million Years” אשר בוצע על ידי מארייט (Mariette) והגיע למקום ה- 3 בגמר. ב- 2019 כתבה את השיר "Victorious" אשר בוצע על ידי לינה הדלונד (Lina Hedlund) והגיע למקום ה- 11 בגמר.

גלגל הצלה

פול ריי (Paul Rey) עם השיר "Talking in my Sleep", והזמר מנדז יחד עם אלברו אסטרייה (Méndez feat. Alvaro Estrella) והשיר "Vamos amigos". פול ריי, בן 27, שחרר ב- 2017 את גרסת הרמיקס שלו ל- "California Dreaming" יחד עם הראפר האמריקאי Snoop Dogg. לגרסת הרמיקס הזו הייתה הצלחה דיי גדולה בשוודיה אך הפריצה הגדולה של הזמר עדיין לא הגיעה. ה- DJ הצ'יליאני, מנדז, התמודד בעבר שלושה פעמים במלודיפסטיבלן. השתתפותו האחרונה הייתה ב- 2018 כאשר ביצע את השיר "Everyday" בגמר. השיר הגיע למקום 12.

מקום 5: Klara Hammarström – Nobody.

מקום 6: Linda Bengtzing – Alla mina sorger. לינדה בנגצינג הופיעה בפעם השביעית במלודיפסטיבלן. זמרת השלאגרים התמודדה בשנים 2005, 2006, 2008, 2011, 2014 ו- 2016. הזמרת עלתה לגמר המלודי 4 פעמים כאשר התוצאה הטובה ביותר אותה השיגה הייתה בשנת 2008 עם השיר "Hur svårt kan det va?" אשר זכה במקום ה- 5 בגמר.

מקום 7: Jan Johansen – Miraklernas tid. הזמר יאן יוהנסן ייצג את שוודיה באירוויזיון 1995 והגיע למקום השלישי באירוויזיון. השנה השתתף בפעם הרביעי במלודיפסטיבלן השוודי.

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!