שלוש מדינות יבחרו היום זמר ושיר לאירוויזיון 2020: אוסטרליה, איטליה ולטביה. מלטה תבחר את נציגיה לאירוויזיון. חצאי גמר בנורווגיה, שוודיה, ליטא, אוקראינה ואיסלנד. כל הפרטים והקישורים לצפייה.


 

יום עמוס באירועים יתקיים היום (שבת – 8 בפברואר). שלוש מדינות יבחרו את שירן ונציגיהן לאירוויזיון 2020: אוסטרליה, איטליה ולטביה. גם מלטה תבחר את נציגיה לאירוויזיון בעזרת גמר ה- X Factor, עדיין לא ברור אם במהלך התחרות יוצגו גם השירים המתמודדים. בנורווגיה יערך חצי הגמר החמישי ואחרון, שוודיה וליטא תערוכנה את חצי הגמר השני, ואילו באוקראינה ואיסלנד יערך הערב חצי הגמר הראשון. כל הפרטים והקישורים לצפייה בהמשך הכתבה.
אוסטרליה:

בשעה 11.30 (בבוקר שעון ישראל) ייערך באוסטרליה הקדם-אירוויזיון הידוע בשם Eurovision – Australia Decides 2020. זו השנה השישית בה אוסטרליה משתתפת באירוויזיון והשנייה השנייה ברציפות שמתקיים בה קדם אירוויזיון. תהחרות תתקיים בברודביץ', קווינסלנד שבאוסטרליה. עשרה שירים יתמודדו בקדם אירוויזיון והתוצאות יקבעו בדומה לאירוויזיון – 50% הצבעת קהל ו- 50% הצבעת שופטים.

לצפייה בשעה 11.30 – לחצו כאן!

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהזמרת הפייבוריטים לייצג את אוסטרליה באירוויזיון 2020 היא ונסה אמורוסי (Vanessa Amorosi) אשר מתמודדת עם השיר "Lessons of Love". אמורוסי זכתה ב- 29.63% מקולות הגולשים.
לטביה:

בשעה 21.25 (שעון ישראל) יחל הקדם אירוויזיון הלטבי הידוע בשם Supernova 2020. השנה, לעומת שנים קודמות, לא נערכו חצאי גמר בשל בעיות תקציביות. שינוי נוסף הוא בכך שהזוכים יבחרו על ידי קהל הצופים בלבד ללא התערבות של צוות שופטים. תשעה מתמודדים יתמודדו על כרטיס הטיסה להולנד.

לצפייה בשעה 21.25 – לחצו כאן!

בין המתמודדים:

סמנתה טינה (Samanta Tīna) ניסתה את מזלה חמש פעמים, כאשר ב- 2012, 2013, הגיעה למקום השני ב- 2014 הגיעה למקום השלישי. בשנה שעברה התמודדה עם השיר "Cutting the Wire" ודורגה במקום השביעי.
קטרינה דימנטה (Katrīna Dimanta) השתתפה באירוויזיון 2014 כאשר ייצגה את לטביה עם להקת Aarzemnieki אשר ביצעה את “Cake to Bake”.
אדגרס קריליס (Edgars Kreilis) משתתף בפעם השלישית ברציפות בתחרות. המקום הגבוה ביותר אליו הגיע הזמר הוא המקום השישי ב- 2018 וב- 2019.
איטליה:

בשעה 21.45 (שעון ישראל) יחל גמר פסטיבל הסן רמו האיטלקי אשר חוגג 70 שנים בדיוק וגם משמש גם כקדם האירוויזיון של איטליה. 16 מתמודדים (מתוך ה- 24) הכריזו כי במידה ויזכו בתחרות יסכימו לייצג את ארץ המגף באירוויזיון.

לצפייה בשעה 21.45 – לחצו כאן!

בין המתמודדים:

 • המוסיקאי פרנצ'סקו גבאני (Francesco Gabbani) בן ה- 37, אשר זכה בסן רמו 2017 והיה פייבוריט לזכייה באירוויזיון 2017 עם השיר “Occidentali’s Karma”. כזכור, גבאני זכה במקום השישי באירוויזיון.
 • רפאל גואלאצי (Raphael Gualazzi) התמודד באירוויזיון 2011 לאחר 14 שנים בהן נעדרה איטליה מהאירוויזיון. הזמר הגיע למקום השני בגמר אירוויזיון 2011. הזמר התמודד שוב בסן רמו בשנת 2013 (מקום 5) וב- 2014 (מקום שני).

 

מלטה:

בשעה 22.00 (שעון ישראל) יחל גמר האקס פקטור במלטה, כאשר הזוכה בתחרות יזכה לייצג את האי הזעיר באירוויזיון. עדיין לא ברור האם נציגי התחרות יבצעו את השירים המתמודדים לאירוויזיון במהלך הגמר או שמא הערב יבחר הזמר והשיר יבחר בשלב מאוחר יותר.

לצפייה בשעה 22.00 – לחצו כאן!

 • דסטיני צ'וקוניירה (Destiny Chukunyere)
 • זו'סטין שורפיד (Justine Shorfid)
 • קייל קוטאייר (Kyle Cutajar)
 • להקת הבנות F.A.I.T.H

בין המתמודדים ניתן למצוא את דסטיני צ'וקוניירה, בת 17, ייצגה בשנת 2015 את מלטה באירוויזיון הילדים עם השיר "Not My Soul" וזכתה במקום הראשון. שנתיים לאחר מכן, ב- 2017, נסעה לבריטניה כדי להתחרות בתחרות Britain’s Got Talent, שם בשלב האודישנים התקבלה פה אחד. צ'וקוניירה הגיעה עד שלב חצאי הגמר וזכתה במקום ה- 6. במאי 2019 הגיעה הזמרת לישראל כחלק מהמשלחת המלטזית לאירוויזיון 2019. צ'וקוניירה, אז בת ה- 16, שימשה כזמרת הליווי של נציגת מלטה מיקלה פאץ' (Michela Pace).

 

אוקראינה:

בשעה 19.00 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר הראשון של ה- Vidbir אשר משמש כקדם האירוויזיון של אוקראינה. שמונה מתמודדים יתמודדו על שלוש מקומות בגמר. תוצאות התחרות יקבעו על ידי צוות שופטים (50%) וקהל הצופים (50%).

לצפייה בשעה 19.00 – לחצו כאן!

 

נורווגיה:

חצי הגמר החמישי של ה- Melodi Grand Prix 2020 יחל הערב בשעה 20.50 (שעון ישראל). ארבעה מתמודדים נוספים יעלו הערב לבמה ויתמודדו על כרטיס כניסה אחד לגמר. חצי הגמר יחולק ל- 2 שלבים: בשלב הראשון ארבעת השירים יתחלקו ל- 2 זוגות ויתמודדו זה מול זה על הצבעת הקהל. בשלב השני יתמודדו הזוכים של כל זוג בדו קרב – כאשר הזוכה ביניהם יעלה לגמר הגדול של ה- MGP.  התוצאות יקבעו על ידי הצופים בלבד.

לצפייה בשעה 20.50 – לחצו כאן!

בין המתמודדים:

 • Elin & The Woods – הפרוייקט המוסיקלי השתתף בקדם האירוויזיון הנורווגי בשנת 2017 אז הגיע למקום השלישי. את השיר כתבו צמד התאומות ילווה ולינדה פרסון (Ylva & Linda Persson) אשר כתבו השנה שירים גם לקדמי האירוויזיון במולדובה ובבלרוס.
 • יני ינסן (Jenny Jensen) השתתפה בקדם הנורווגי ב- 2007 עם השיר "Vil du ha svar?"

 

שוודיה:

הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יתקיים חצי הגמר השני ובו יתמודדו 7 שירים נוספים. את תוצאות חצי הגמר יקבעו הצופים בלבד. בשלב הראשון ייבחרו מתוך שבעת השירים את חמשת המקומות הראשונים, בשלב השני יכריזו על שני המקומות הראשונים אשר יעלו לגמר ועל המקום השלישי והרביעי אשר יחזרו להתמודד בשלב גלגל ההצלה.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

 1. Linda Bengtzing – Alla mina sorger
  לינדה בנגצינג מתכוננת להופעתה השביעית במלודיפסטיבלן. זמרת השלאגרים התמודדה בשנים 2005, 2006, 2008, 2011, 2014 ו- 2016. הזמרת עלתה לגמר המלודי 4 פעמים כאשר התוצאה הטובה ביותר אותה השיגה הייתה בשנת 2008 עם השיר "Hur svårt kan det va?" אשר זכה במקום ה- 5 בגמר.
 2. Dotter – Bulletproof
  הזמרת Dotter השתתפה לראשונה במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Cry" אשר נכשל לעלות לגמר. ב- 2017 Dotter שימשה כאחת הכותבות של השיר “A Million Years” אשר בוצע על ידי מאריאט (Mariette) והגיע למקום ה- 3 בגמר. ב- 2019 כתבה את השיר "Victorious" אשר בוצע על ידי לינה הדלונד (Lina Hedlund) והגיע למקום ה- 11 בגמר.
 3. Anna Bergendahl – Kingdom Come
  אנה ברגנדאהל אשר יצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 (מקום 11 בחצי הגמר) ובנוסף, התמודדה בשנה שעברה במלודיפסטיבלן עם השיר "Ashes to Ashes" (מקום 10).
 4. Thorsten Flinck – Miraklernas tid
  תורסטן פלינק אישר כי הוא יתמודד במלודיפסטיבלן הקרוב, למרות חוקי התחרות. פלינק הוא שחקן ומוסיקאי, בן 58, עם קריירה של 40 שנים. פלינק משחק לרוב דמויות מרושעות או פסיכופטיות אך גם בחייו האמיתיים הוא דמות שנויה במחלוקת. תורסטן פלינק התמודד במלודיפסטיבלן 2012 יחד עם ההרכב Revolutionsorkestern. הוא ביצע את השיר "Jag reser mig igen" והגיע למקום ה- 8 בגמר.
 5. Klara Hammarström – Nobody
  קלרה המרסטורם ידועה בעיקר מתוך תכנית הריאליטי "Familjen Hammarström" אשר מתעדת את משפחתה (בסגנון סדרת הריאליטי 'משפחת קרדשיאן'). הזמרת שחררה עד כה שני שירים לתחנות הרדיו בשוודיה.
 6. Paul Rey – Talking in my Sleep
  פול ריי (Paul Rey), בן 27, שחרר ב- 2017 את גרסת הרמיקס שלו ל- "California Dreaming" יחד עם הראפר האמריקאי Snoop Dogg. לגרסת הרמיקס הזו הייתה הצלחה דיי גדולה בשוודיה אך הפריצה הגדולה של הזמר עדיין לא הגיעה.
 7. Méndez – Vamos amigos
  ה- DJ הצ'יליאני התמודד בעבר שלושה פעמים במלודיפסטיבלן. השתתפותו האחרונה הייתה ב- 2018 כאשר ביצע את השיר "Everyday" בגמר. השיר הגיע למקום 12.

 

ליטא:

הערב בשעה 21.00 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר השני ובו יתמודדו 8 שירים נוספים – מתוכם יעלו לגמר הגדול 4 שירים. תוצאות התחרות יקבעו בשילוב של צוות שופטים (50%) וקהל הצופים (50%).

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

. אמן שיר ניקוד מקום גמר
Meandi DRIP
Petunija Show Ya
Germanas Skoris Chemistry (Breaking Free)
Moniqué Make Me Human
Rokas Povilius Vilnius Calling
Monika Marija If I Leave
Andy Vaic Why Why Why
The Backs Fully

בין המתמודדים:

 • Monika Marija – השתתפה בגמר הליטאי בשנת 2019 עם השיר "Light On" עימו זכתה במקום השני. שיר נוסף של הזמרת התקבל לגמר ב- 2019 אך הזמרת החליטה שלו להתמודד עם שני שירים. בנוסף, זכתה במקום הרביעי בגמר הליטאי בשנת 2018 עם השיר "The Truth".

 

איסלנד:

הערב בשעה 21.45 (שעון ישראל) יחל חצי הגמר האיסלנדי ראשון, הידוע בשם – Söngvakeppnin 2020. חמישה שירים יתמודדו הערב בחצי הגמר כאשר רק שניים מתוכם ימשיכו אל הגמר.

לצפייה בשעה 21.45 – לחצו כאן!

 1. Brynja MaryAugun þín
 2. DIMMAAlmyrkvi
 3. ElísabetElta þig
 4. Ísold & HelgaKlukkan tifar
 5. Kid IsakÆvintýri

בין המתמודדים:

 • אליזבת (Elísabet) התמודדה בקדם אירוויזיון 2016 עם השיר "Á ný" אז כתה במקום אחרון בגמר.

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות