הערב נערך חצי הגמר הראשון של המלודיפסטיבלן השוודי. רובין בנגטסון ו- The Mamas עלו לגמר. פליקס סאנדמן ומאלו פריץ ממשיכים לשלב גלגל ההצלה.

[addtoany]

הערב החל אחד מקדמי האירוויזיון המדוברים ביותר – המלודיפסטיבלן. התחרות השוודית נחשבת לפסטיבל ענק בפני עצמו! שבעה שירים התמודדו הערב בחצי הגמר הראשון כאשר את תוצאות התחרות קבעו הצופים בלבד.

העולים לגמר: רובין בנגטסון (Robin Bengtsson) עם השיר "Take a Chance", ו- The Mamas עם "Move". שני העולים לגמר כבר השתתפו בעבר באירוויזיון. בנגטסון התמודד באירוויזיון 2017 כאשר ייצג את שוודיה עם השיר "I Can't Go On" והגיע למקום החמישי. The Mamas שימשו כלהקת הליווי של ג'ון לונדביק (John Lundvik) באירוויזיון 2019 עם השיר "Too Late For Love".


גלגל הצלה: מאלו פריץ (Malou Prytz) עם השיר "Ballerina", ופליקס סאנדמן והשיר "Boys with Emotions". במלודיפסטיבלן בשנה שעברה עם השיר "I Do Me" אשר הגיע למקום ה- 12 בגמר המלודי. פליקס סאנדמן ביצע את הופעת הבכורה שלו במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Every Single Day" אשר הגיע למקום השני בגמר.

מקום 5: סוניה אלדן (Sonja Aldén) עם השיר "Sluta aldrig gå". אלדן היא זמרת שלאגרים אשר התמודדה במלודיפסטיבלן שלוש פעמים. בשנת 2006 שירה "Etymon" נשאר בחצי הגמר. ב- 2007 השיר “För att du finns” הצליח להתברג במקום ה- 6 בגמר המלודי, וב- 2012 השיר “I din himmel” שוב כשל לעלות לגמר.

מקום 6: הרכב OVÖ עם השיר "Inga problem".

מקום 7: הזמרת סוזי פ. (Suzi P) עם השיר "Moves".

זו תהיה ההשתתפות ה- 60 של שוודיה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנים: 1974, 1984, 1991, 1999, 2012 ו- 2015. הזכייה השוודית האחרונה התרחשה בשנת 2015 עם השיר "Heroes" בביצוע של מונס זלמרלוב (Måns Zelmerlöw).

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!