גם המתמודדים מופתעים: במולדובה הוחלט לקיים קדם אירוויזיון למרות ההצהרות הקודמות. הקדם ייערך ב- 29 בפברואר בהשתתפותם של 20 מהמתמודדים. השיר יבחר בשילוב של צוות שופטים וקהל הצופים.


 

היום נערכו אודישנים ל- 35 מתמודדים אשר הזומנו לבצע את שירם בהופעה חייה מול צוות שופטים. בזמן שהמתמודדים והצופים (כן, האודישנים שודרו בטלוויזיה) היו בטוחים שלאחר סיום שלב האודישנים יבחר הנציג לאירוויזיון – רשת הטלוויזיה של מולדובה (TRM) הפתיעה את כולם כשהכריזה שהיא בכל זאת תקיים קדם אירוויזיון ב- 29 בפברואר בהשתתפותם של 20 מהמתמודדים. השיר הזוכה יבחר בשילוב של צוות שופטים וקהל הצופים.
בין המתמודדים ניתן למצוא את נציגת מולדובה ב- 2006 – נטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko), נציגת מולדובה ב- 2008 – ג'אורג'טה (ג'טה) בורלקו (Georgeta Burlacu), נציג מולדובה ב- 2012 – פאשה פרפני (Pasha Parfeny), והזמר שנולד בישראל, עימו ערכנו אתמול ראיון – דניס מידונה (Denis Midobe).


דניס מידונה במסר מיוחד לגולשי EuroMix
כתבות מומלצות:

דניס מידונה: הוא נולד בישראל וינסה לייצג את מולדובה
ראיון בלעדי: דניס מידונה הוא זמר מולדובני אשר נולד בישראל. הזמר הצעיר ייצג את מולדובה ב- 2012 באירוויזיון הילדים וכעת הוא מנסה לייצג את המדינה על הבימה הגדולה בעולם. לכתבה המלאה

רשימת המשתתפים בגמר:
זמרים מוכרים

  • פאשה פרפני (Pasha Parfeny) ייצג את מולדובה באירוויזיון 2012 עם השיר “Lăutar”, שם סיים במקום ה- 11 בגמר.
  • נטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2006 יחד עם ארסניום (Arsenium) כאשר ביצעה את השיר "Loca". השניים סיימו במקום 20. כדאי לשים לב לשיר של נטליה משום שמאחריו עומדים כמה שמות גדולים כמו המלחין היווני דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos), התמלילנית שרון וון (Sharon Vaughn), הבמאי פוקאס אוונגלינוס (Fokas Evangelinos) וגם הזמר המפיק הידוע – פיליפ קירקורוב (Philip Kirkorow).
  • ג'אורג'טה (ג'טה) בורלקו (Georgeta Burlacu) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2008 עם השיר "A Century of Love" שם הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר.
  • מקסים זבידיה (Maxim זאבידיה) השתתף בקדם המולדובני ב- 2016 שם זכה במקום ה- 5, וגם ב- 2019 שם זכה במקום השני, כאשר קהל הצופים העניק לו את המקום הראשון.
  • דניס מידונה (Denis Midone) ייצג את מולדובה באירוויזיון הילדים בשנת 2012, שם הגיע למקום ה- 10 מתוך 12. דניס הוא יליד ישראל.

נציין ששני מתמודדים פרשו מהתחרות. דיאנה ברסקאן (Diana Brescan), אשר זכתה ב- 2019 במקום השלישי בקדם המולדובני, כלל לא הגיעה לאודישנים ולכן מועמדותה נפסלה. ליוסיה זנאמנסקי (Liusia Znamensky) הגיעה לאודישנים אך ביקשה לפרוש לאחר הביצוע.

זו תהיה ההשתתפות ה- 16 של מולדובה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי בשנת 2017 עם השיר "Hey, Mamma!" בביצוע של SunStroke Project.

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!