בשעה 15.00 בצהריים יערך שלב האודישנים במולדובה לקראת האירוויזיון. בערב יערכו חצאי הגמר בשוודיה, נורווגיה וליטא. קבלו את כל המידע החשוב והקישורים לצפייה.


מולדובה:

השנה במולדובה ויתרו על קדם אירוויזיון טלוויזיוני, ולראשונה מזה שנים רבות יבחרו את הנציג מיד לאחר שלב האודישנים שיערך היום בשעה 15.00 (שעון ישראל). 36 שירים יבוצעו היום ואת הנציג של מולדובה יבחר צוות שופטים מיוחד שהורכב על ידי רשת הטלוויזיה של מולדובה (TRM).

בין המתמודדים:

  • פאשה פרפני (Pasha Parfeny) ייצג את מולדובה באירוויזיון 2012 עם השיר “Lăutar”, שם סיים במקום ה- 11 בגמר.
  • נטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2006 יחד עם ארסניום (Arsenium) כאשר ביצעה את השיר "Loca". השניים סיימו במקום 20. כדאי לשים לב לשיר של נטליה משום שמאחריו עומדים כמה שמות גדולים כמו המלחין היווני דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos), התמלילנית שרון וון (Sharon Vaughn), הבמאי פוקאס אוונגלינוס (Fokas Evangelinos) וגם הזמר המפיק הידוע – פיליפ קירקורוב (Philip Kirkorow).
  • ג'אורג'טה (ג'טה) בורלקו (Georgeta Burlacu) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2008 עם השיר "A Century of Love" שם הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר.
  • מקסים זבידיה (Maxim זאבידיה) השתתף בקדם המולדובני ב- 2016 שם זכה במקום ה- 5, וגם ב- 2019 שם זכה במקום השני, כאשר קהל הצופים העניק לו את המקום הראשון.
  • דיאנה ברסקאן (Diana Brescan) זכתה ב- 2019 במקום השלישי בקדם המולדובני. היא השתתפה גם בשנת 2015, אז זכתה בקדם במקום ה- 9.
  • סאשה בוגניבוב (Sasha Bognibov) התמודד בקדם אירוויזיון פעמים רבות וגם השנה הוא חוזר לתחרות.
  • דניס מידונה (Denis Midone) ייצג את מולדובה באירוויזיון הילדים בשנת 2012, שם הגיע למקום ה- 10 מתוך 12. דניס הוא יליד ישראל.

לצפייה בשעה 15.00 – לחצו כאן!

1. Pelageya Stefoglo – Empathy
2. Maria Ciolac – Our home
3. Viorela Moraru – Remedy
4. Dima Jelezoglo – Do it slow
5. LANJERON – Hi Five
6. Nicolae Untilă – Call me please
7. Vovian – 10 minuni în Moldova
8. Maxim Zavidia – Take control
9. Valentin Uzun și Irina Kovalsky – Moldovița
10. Diana Popa – Believe me
11. Danny Cruise – My love
12. Olea Roșu – Alive
13. Catarina Sandu – Die for you
14. Ray Barc – I'm shy
15. Tudor Bumbac – Te-am văzut în vis pe tine
16. Georgeta Burlacu – Răspunde
17. Sasha Bognibov – Big brother
18. Katerina S – We are done
19. Sasha Letty – Summer of Love
20. Live Beat – Love me now
21. Valeria Pașa – It's time
22. Liusia Znamensky – Love no more
23. Julia Ilienko ft. Mishel Dar – Tears
24. Natalia Gordienko – Prison
25. Petronela Donciu și Portărescu Andreea – We will be legend
26. Carolina Racoviță – Dancing in the sunrise
27. Angel Kiss – My Own Queen
28. Angel Kiss – You are my dance
29. Lavinia Rusu – Touch
30. Irina Kit – Chain Rection
31. Alexandru Cibotaru – Cine te-a făcut să plângi
32. Midone Denis – Like a champion
33. Pasha Parfeni – My wine
34. Lave – Wildfire
35. Diana Brescan – Let's go together
36. Diana Rotaru – Dale dale




נורווגיה:

חצי הגמר הרביעי של ה- Melodi Grand Prix 2020 יחל הערב בשעה 20.50 (שעון ישראל). ארבעה מתמודדים נוספים יעלו הערב לבמה ויתמודדו על כרטיס כניסה אחד לגמר. חצי הגמר יחולק ל- 2 שלבים: בשלב הראשון ארבעת השירים יתחלקו ל- 2 זוגות ויתמודדו זה מול זה על הצבעת הקהל. בשלב השני יתמודדו הזוכים של כל זוג בדו קרב – כאשר הזוכה ביניהם יעלה לגמר הגדול של ה- MGP.  התוצאות יקבעו על ידי הצופים בלבד.

בין מתמודדים ניתן למצוא את מגנוס בוקן (Magnus Bokn) שהוא אמנם דמות לא מוכרת בזירת האירוויזיון, הוא השתתף בתכניות The Voice ו- Idol בנורווגיה, אך בין כותבי השיר ניתן למצוא את זוכה האירוויזיון אלכנסדר ריבאק (Alexander Rybak) ונציג נורווגיה לאירוויזיון 2017 – JOWST.

לצפייה בשעה 20.50 – לחצו כאן!

ניתן ללחוץ על שם השיר להאזנה.




שוודיה:

הערב יחל אחד מקדמי האירוויזיון המדוברים ביותר שנחשב לפסטיבל ענק בפני עצמו – המלודיפסטיבלן! חצי הגמר הראשון יחל בשעה 21.00 ובו יתמודדו 7 שירים. את תוצאות ההצבעה יקבעו הצופים בלבד. בשלב הראשון יבחרו מתוך שבעת השירים את חמשת המקומות הראשונים, בשלב השני יכריזו על שני המקומות הראשונים אשר יעלו לגמר ועל המקום השלישי והרביעי אשר יחזרו להתמודד בשלב גלגל ההצלה.

רשימת המתמודדים ב- Melodifestivalen:

  1. The Mamas – Move
    להקת "האימהות", אשר ליוותה את ג'ון לונדביק (John Lundvik) באירוויזיון האחרון בתל אביב, החליטה להתמודד במלודיפסטיבלן והפעם לעמוד במרכז הבמה! הלהקה, למעשה, הוקמה במיוחד כדי ללוות את לונדביק לאירוויזיון אך כעת הן מקוות לשתף שוב פעולה בתקווה להגיע לבמה הגדולה ברוטרדם.
  2. Suzi P – Moves
    סוזי פ. היא זמרת היפ הופ צעירה, בת 16 בלבד, אשר הספיקה לשחרר כמה סינגלים עד כה ונחשבת להבטחה גדולה בז'אנר ההיפ הופ השוודי.
  3. Robin Bengtsson – Take a Chance
    רובין בנגטסון יצג את שוודיה באירוויזיון 2017 (מקום 5 בגמר) והתמודד במלודיפסטיבלן 2016 עם השיר המעולה "Constellation Prize" אשר הגיע רק למקום ה- 5 במלודיפסטיבלן.
  4. Malou Prytz – Ballerina
    הזמרת בת ה- 16 השתתפה לראשונה במלודיפסטיבלן בשנה שעברה עם השיר "I Do Me" אשר הגיע למקום ה- 12 בגמר המלודי. מאז שחררה הזמרת מספר סינגלים לרדיו השוודי.
  5. OVÖ – Inga problem
    ההרכב OVÖ הוקם על ידי שני ראפרים שוודים. השניים התפרסמו לראשונה כאשר שחררו את השיר "Zara Larsson" אשר נכתב על זמרת הפופ השוודית הידועה. על פי הדיווחים, רשת הטלוויזיה השוודית עבדה קשה מאוד כדי שהשניים יסכימו להתמודד בתחרות.
  6. Sonja Aldén – Sluta aldrig gå
    סוניה אלדן היא זמרת שלאגרים אשר התמודדה במלודיפסטיבלן שלוש פעמים. בשנת 2006 שירה "Etymon" נשאר בחצי הגמר. ב- 2007 השיר “För att du finns” הצליח להתברג במקום ה- 6 בגמר המלודי, וב- 2012 השיר “I din himmel” שוב כשל לעלות לגמר.
  7. Felix Sandman – Boys with Emotions
    פליקס סאנדמן ביצע את הופעת הבכורה שלו במלודיפסטיבלן 2018 עם השיר "Every Single Day" אשר הגיע למקום השני בגמר.

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!




ליטא:

עם סיום שלב רבעי הגמר בליטא, יחל הערב שלב חצאי הגמר! חצי הגמר הראשון יחל בשעה 21.00 ובו יתמודדו 12 שירים מתוכם יעלו לגמר הגדול 4 שירים. תוצאות התחרות יקבעו בשילוב של צוות שופטים (50%) וקהל הצופים (50%).

שמות מוכרים:

  • אייסטה פילבליטה (Aistė Pilvelytė) התמודדה בקדם האירוויזיון הליטאי לא פחות מ- 12 פעמים! הזמרת התמודדה לראשונה ב- 1999, כאשר ב- 2017 הגיעה הכי קרוב לבימת האירוויזיון, אז הגיעה למקום השני. שירה לאירוויזיון נכתב על ידי המלחין השוודי תומאס ג'יסון (Thomas G:son).
  • להקת The Roop משתתפים בפעם השניה בקדם האירוויזיון לאחר שהגיע למקום השלישי בשנת 2018.
  • Rūta Loop – השתתפה בחצי הגמר בשנת 2018 עם השיר "Positive thoughts". שימשה כזמרת ליווי של ליטא באירוויזיון 2015.
  • Alen Chicco – התמודד בקדם האירוויזיון ב- 2019 עם השיר "Your cure" איתו זכה במקום החמישי.
  • Gabrielius Vagelis – התמודד בקדם אירוויזיון ב- 2017 עם השיר "Feel Myself Free" (מקום 5 בגמר) ובחצי הגמר ב- 2018 עם השיר "The Distant".

לצפייה בשעה 21.00 – לחצו כאן!

. אמן שיר ניקוד מקום גמר
KaYra Alligator
Viktorija Miškūnaitė The Ocean
Baltos Varnos Namų dvasia
Rūta Loop We Came from the Sun
Gabrielius Vagelis Tave čia randu
THE ROOP On Fire
Kristina Jure My Sound of Silence
Alen Chicco Somewhere Out There
Aistė Pilvelytė Unbreakable

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות