בראיון נדיר שקיים אתמול מפקח האירוויזיון, יון אולה סאנד, נחשף כי איגוד השידור האירופי (EBU) מנהל מגעים עם מרוקו בנוגע לחזרתה לתחרות האירוויזיון. האם מרוקו תחזור להשתתף בתחרות?


 

אמש התראיין מפקח האירוויזיון, יון אולה סאנד (Jon Ola Sand), לאתר החדשות ההולנדי AD.nl. במהלך הראיון נשאל לגבי צירופן של מדינות חדשות לתחרות האירוויזיון, אז הסביר סאנד כי יישמח לראות את מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה מצטרפות לתחרות:
"יש לנו 41 מדינות מתמודדות השנה כאשר אנו מסוגלים להכיל עד 44 מדינות בתחרות. אישית, מאוד הייתי רוצה שמדינות מהמזרח התיכון יצטרפו לתחרות למרות שכרגע אין לכך סימנים. אנחנו כן מנהלים שיחות עם מרוקו, אשר כבר השתתפה בתחרות. עד כה מעולם לא אמרתי 'לא' למדינה שחברה באיגוד השידור האירופי ורצתה להשתתף בתחרות", אמר יון אולה סאנד.

מרוקו ומדינות ערב נוספות כמו אלג'יריה, מצרים, ירדן, לבנון, לוב ותוניסיה חברות באיגוד השידור האירופי ויכולות להצטרף לתחרות בקלות רבה אם רק יחפצו בכך.
מדינות ערב באירוויזיון

מרוקו כבר השתתפה בעבר באירוויזיון בשנת 1980, אז ישראל נעדרה מהתחרות. את מרוקו יצגה הזמרת הידועה סמירה (בן) סעיד (Samira Said) אשר הגיע למקום אחד לפני אחרון עם השיר "Bitaqat Hub".

 

תוניסיה גם הייתה אמורה להשתתף באירוויזיון 1977 ואף שובצה לשיר כשיר מספר 4 בתחרות, אך לבסוף פרשה מהתחרות עוד לפני שנבחר השיר לתחרות.
גם שכנתנו מצפון, לבנון, הייתה אמורה להשתתף באירוויזיון 2005. בלבנון אף נבחר שיר בצרפתית בשם "Quand Tout S'enfuit" שבוצע על ידי אלין לחוד (Aline Lahoud), אך לבסוף פרשה המדינה בשל סירובה לשדר את השיר הישראלי, אשר בוצע באותו שנה על ידי שירי מימון.

מרוקו היא בין המדינות היחידות שנחשבת לידידותית לתייר הישראלי. במדינה הצפן אפריקאית קהילה יהודית בת כ- 2,000 איש אך למדינה אין יחסים רשמיים עם ישראל. בעיה נוספת היא התמיכה הרבה של תחרות האירוויזיון בקהילת הלהט"ב, אשר גרמה לטורקיה השמרנית לפרוש מהתחרות. מרוקו תסכים להצטרף לתחרות ואף תשדר את השיר הישראלי? האם במרוקו יוכלו לשדר את תחרות האירוויזיון ללא צנזורה? ימים יגידו…

 


רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

תגובות