להקת Che-MD אשר נבחרה להשתתף בשלב האודישנים של מולדובה נפסלה בשל פרסום השיר המתמודד לפני ה- 1 בספטמבר. את הלהקה תחליף הזמרת פלגייה סטפוגלו (Pelageya Stefoglo). כתבתו של יונתן סימן טוב.

[addtoany]

 

בשבוע שעבר פרסמה רשת הטלוויזיה של מולדובה (TRM) את שמות האמנים שישתתפו בהליך בחירת השיר של מולדובה לאירוויזיון 2020. כעת מאשרים ב- TRM כי הלהקה Che-MD, אשר התקבלה לשלב האודישנים, הפרה את החוקי התחרות וכעת היא אינה כשירה להתמודד.

לפי כללי האירוויזיון נקבע כי השירים המשתתפים בתחרות לא יהיו זמינים לפני 1 בספטמבר. עם זאת, נראה כי השיר 'Adio' שוחרר לפני כן, ופורסם ב- YouTube ב- 18 במאי. כאשר הוכרז כי Che-MD נפסלו, הלהקה הביעה את אי שביעות רצונה מכך שנפסלו מהתחרות.




את מקומם באודישנים תתפוס הזמרת פלגייה סטפוגלו (Pelageya Stefoglo) עם השיר 'Empathy'. גם לפלגייה היסטוריה של פסילות – הזמרת נפסלה מלהשתתף בקדם האירוויזיון של מולדובה בשנת 2018 לאחר שעברה על חוקיה של TRM ושלחה את שירה במקביל גם לקדם האירוויזיון של בלרוס.

רשימת המתמודדים העדכנית:

1. Pelageya Stefoglo – Empathy
2. Maria Ciolac – Our home
3. Viorela Moraru – Remedy
4. Dima Jelezoglo – Do it slow
5. LANJERON – Hi Five
6. Nicolae Untilă – Call me please
7. Vovian – 10 minuni în Moldova
8. Maxim Zavidia – Take control
9. Valentin Uzun și Irina Kovalsky – Moldovița
10. Diana Popa – Believe me
11. Danny Cruise – My love
12. Olea Roșu – Alive
13. Catarina Sandu – Die for you
14. Ray Barc – I'm shy
15. Tudor Bumbac – Te-am văzut în vis pe tine
16. Georgeta Burlacu – Răspunde
17. Sasha Bognibov – Big brother
18. Katerina S – We are done
19. Sasha Letty – Summer of Love
20. Live Beat – Love me now
21. Valeria Pașa – It's time
22. Liusia Znamensky – Love no more
23. Julia Ilienko ft. Mishel Dar – Tears
24. Natalia Gordienko – Prison
25. Petronela Donciu și Portărescu Andreea – We will be legend
26. Carolina Racoviță – Dancing in the sunrise
27. Angel Kiss – My Own Queen
28. Angel Kiss – You are my dance
29. Lavinia Rusu – Touch
30. Irina Kit – Chain Rection
31. Alexandru Cibotaru – Cine te-a făcut să plângi
32. Midone Denis – Like a champion
33. Pasha Parfeni – My wine
34. Lave – Wildfire
35. Diana Brescan – Let's go together
36. Diana Rotaru – Dale dale




זמרים מוכרים

  • פאשה פרפני (Pasha Parfeny) ייצג את מולדובה באירוויזיון 2012 עם השיר “Lăutar”, שם סיים במקום ה- 11 בגמר.
  • נטליה גורדיינקו (Natalia Gordienko) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2006 יחד עם ארסניום (Arsenium) כאשר ביצעה את השיר "Loca". השניים סיימו במקום 20. כדאי לשים לב לשיר של נטליה משום שמאחריו עומדים כמה שמות גדולים כמו המלחין היווני דימיטריס קונטופולוס (Dimitris Kontopoulos), התמלילנית שרון וון (Sharon Vaughn), הבמאי פוקאס אוונגלינוס (Fokas Evangelinos) וגם הזמר המפיק הידוע – פיליפ קירקורוב (Philip Kirkorow).
  • ג'אורג'טה (ג'טה) בורלקו (Georgeta Burlacu) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2008 עם השיר "A Century of Love" שם הגיעה למקום ה- 12 בחצי הגמר.
  • מקסים זבידיה (Maxim זאבידיה) השתתף בקדם המולדובני ב- 2016 שם זכה במקום ה- 5, וגם ב- 2019 שם זכה במקום השני, כאשר קהל הצופים העניק לו את המקום הראשון.
  • דיאנה ברסקאן (Diana Brescan) זכתה ב- 2019 במקום השלישי בקדם המולדובני. היא השתתפה גם בשנת 2015, אז זכתה בקדם במקום ה- 9.
  • סאשה בוגניבוב (Sasha Bognibov) התמודד בקדם אירוויזיון פעמים רבות וגם השנה הוא חוזר לתחרות.
  • דניס מידונה (Denis Midone) ייצג את מולדובה באירוויזיון הילדים בשנת 2012, שם הגיע למקום ה- 10 מתוך 12. דניס הוא יליד ישראל.




האודישנים החיים צפויים להתקיים ב-1 בפברואר, כאשר במהלכם ישפוט את המתמודדים צוות שופטים מיוחד. לאחר האודישנים יבחר הנציג של מולדובה לאירוויזיון 2020.

זו תהיה ההשתתפות ה- 16 של מולדובה באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום השלישי בשנת 2017 עם השיר "Hey, Mamma!" בביצוע של SunStroke Project.

 

[addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!