ביום שלישי תערך הגרלת חצאי הגמר בה יקבע האם ישראל תתמודד בחצי הגמר הראשון או השני. בנוסף לכך, יקבע האם ישראל תשודר בחלקו הראשון של חצי הגמר או בחלקו האחרון.

[fblike][addtoany]

 

ביום שלישי הקרוב, 28 בינואר, יערך טקס חילופי מפתחות הערים של האירוויזיון בין תל אביב לרוטרדם. בנוסף, תיערך הגרלת חצאי הגמר בה יקבע באיזה חצי גמר תתמודד כל מדינה, ואילו מדינות יתמודדו בחלקו הראשון ובחלקו האחרון של כל חצי גמר. את הטקס ינחו שלושת מנחי האירוויזיון: אדסיליה רומבליי, שאנטל יאנזן ויאן סמית.
איגוד השידור האירופי (EBU) פרסם את חלוקת המדינות לקבוצות. 35 המדינות המשתתפות בחצאי הגמר חולקו השנה ל- 5 קבוצות. כל קבוצה מכילה מדינות אשר להן מכנה משותף של הצבעה הדדית באירוויזיון או שכנות קרובה. כל קבוצה תחולק לשניים – חצי מהמדינות ישתתפו בחצי הגמר הראשון והחצי השני ישתתפו בחצי הגמר השני. המטרה: למנוע מהמדינות הצבעה משותפת האחת לשנייה בשלב חצי הגמר וליצור "בלוק" שבו מדינות יצליחו להתברג אוטומטית בגמר בשל הצבעה גושית.

1 2 3 4 5
אלבניה אוסטרליה ארמניה בולגריה בלגיה
אוסטריה דנמרק אזרבייג’אן קפריסין צ'כיה
קרואטיה אסטוניה בלרוס יוון אירלנד
מקדוניה הצפונית פינלנד גאורגיה מלטה ישראל
סרביה איסלנד מולדובה פורטוגל לטביה
סלובניה נורווגיה רוסיה רומניה ליטא
שוויץ שוודיה אוקראינה סן מרינו פולין
הגרלת חצאי גמר עשויה להיות מאוד משמעותית עבור ישראל ויתר המדינות. מומלץ שישראל תוגרל לחצי גמר בו משתתפות אזרבייג'אן, רומניה, פינלנד, רוסיה, גאורגיה ואוקראינה. אלו מדינות אשר לרוב מנקדות את ישראל. גם הולנד וצרפת הן בין המצביעות הקבועות לישראל, אך למרות שמדינות אלא משתתפות אוטומטית בגמר – הן מצביעות גם בחצאי הגמר ולכן כדאי שיוגרלו יחד עם ישראל.

גם החלוקה הפנימית של כל חצי גמר, כלומר האם ישראל תשובץ לעלות לבמה בחלקו הראשון של הערב או האחרון, הינה חשובה. למדינות המשתתפות בחלקו השני של הערב יש יתרון משמעותי מאחר ושירים אלו לרוב זכירים יותר ו"טריים" יותר בראשו של הצופה הממוצע אשר צופה בתחרות ולכן שירים אלה מקבלים לרוב ניקוד גבוה יותר.

כזכור, בשנה שעברה שעברה לוסי איוב ואסי עזר הנחו את ההגרלה, אשר נערכה בתל אביב, בהצלחה רבה. ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי, אשר קיבל את שרשרת המפתחות מידי ראש עיריית ליסבון צפוי להעביר את המפתחות לראש עיריית רוטרדם בטקס רשמי אשר יתקיים ביום שלישי.

באיזה חצי גמר תתמודד ישראל? מול מי תתמודד ישראל? הטקס יערך ב- 28 בינואר בשעה 18.00 – אתם מוזמנים להצטרף אלינו כדי להשאר מעודכנים.

 

[fblike][addtoany]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!